حفظ کشتی در المپیک که امیدهای ایران را برای مدال‌آوری در این بازی‌ها زنده نگه داشت خوش‌ترین خبر برای ورزش ایران در این هفته رو به پایان بود و مرگ یک مربی فوتبال و یک بازیکن تنیس روی میز هم تلخ‌ترین خبر؛ البته ورزش ایران در این هفته با رویدادها و اتفاقات مهم دیگری هم ...

حفظ کشتی در المپیک که امیدهای ایران را برای مدال‌آوری در این بازی‌ها زنده نگه داشت خوش‌ترین خبر برای ورزش ایران در این هفته رو به پایان بود و مرگ یک مربی فوتبال و یک بازیکن تنیس روی میز هم تلخ‌ترین خبر؛ البته ورزش ایران در این هفته با رویدادها و اتفاقات مهم دیگری هم روبرو شد مانند برگزاری دربی ۷۷، برکناری دو مربی لیگ برتری، قهرمانی کاراته در لیگ جهانی، مرخصی پر حرف و حدیث کی‌روش و … .

IMG10052017 300x198 مرگ دو ورزشی و تماشای دربی در خواب/ کی‌روش دوباره خبرساز شد

به گزارش  پیارم به نقل از شبکه اطلاع رسانی هرمز، در آغاز این هفت روز رو به پایان بیشتر از هر رویداد و اتفاقی، برگزاری هفتاد و هفتمین دربی پایتخت اهمیت داشت که البته به این اندازه جذاب نبود چون بازیکنان دو تیم پرسپولیس و استقلال یک بازی سرد و کسل کننده ارائه دادند و در نهایت بازی بدون اینکه هیجان و جذابیت و حتی گلی داشته باشد به پایان رسید.

در این هفته اما کارلوس کی‌روش برای سومین هفته متوالی خبرساز شد! او که دو هفته پیش با چرت زدنش در ورزشگاه آزادی و بعد از آن تهدید به استعفایی که کرده بود، خود را بیشتر از همیشه در تیررس رسانه‌ها قرار داده بود، این هفته هم به یک مرخصی پر حرف و حدیث رفت و اینگونه به خبرساز بودنش در هفته‌های متوالی ادامه داد.

علاوه بر این و به دنبال برگزاری هفت دیدار دیگر از هفته هشتم لیگ برتر، دو مربی از تیم‌های خود برکنار شدند اما تاسف‌بارترین اتفاق فوتبالی این هفته مربوط به درگذشت مربی مس کرمان بود. هر چند که ورزش ایران در این هفته یک مرگ دیگر را هم به خود دید که به تنیس روی میز و مرگ بازیکن جوان هرمزگانی این رشته مربوط می شد.

قهرمانی کاراته کاران در مسابقات بین‌المللی ترکیه و لیگ جهانی، تحصن کارمندان فدراسیون کشتی در خیابان، حضور هاشمیان و مهدوی کیا در دیدار خیرخواهانه آلمان و سه پیروزی تیم بسکتبال با ویلچر جوانان در مسابقات جهانی از دیگر رویدادهای مهم این هفته بود.

البته در این هفته رو به پایان اتفاقاتی هم افتاد که خارج از محدوده ورزش داخلی کشورمان بود اما کاملا مرتبط با آن؛ یکی رای اعضای مجمع کمیته بین‌المللی المپیک به حفظ کشتی در المپیک و دیگری انتخاب رئیس جدید این کمیته. شاید این دو مهمترین رویدادهای ورزشی این هفته برای ایران و کل جهان بود.

مهمترین اتفاقات و رویدادهای ورزشی در این هفت روز رو به پایان عبارتند از:

خطر حذف پینگ‌پنگ‌بازان از رنکینگ جهانی
جدیدترین رنکینگ فدراسیون جهانی تنیس روی میز که مربوط به شهریورماه سال جاری است، جمعه گذشته منتشر شد. بر اساس این رده بندی ۲۰ نفر از بازیکنان ایران بدلیل ستاره‌دار شدن در معرض حذف از رنکینگ جهانی قرار دارند. ضمن اینکه در رده بندی منتشر شده و در بخش مردان نوشاد عالمیان از رده ۴۸ به ۵۴ سقوط کرده است. در بخش بانوان هم همانند مردان بازیکنان ایران با سقوط مواجه بوده‌اند و تنها تغییر محسوس و مثبت صعود سه پله‌ای زهرا علوی و خروج او و فاطمه جمالی‌فر از ستاره دار بودن به دلیل حضور در دو مسابقه مهم المپیک آسیایی چین و مسابقات آسیایی قطر می‌باشد.

IMG18320804 مرگ دو ورزشی و تماشای دربی در خواب/ کی‌روش دوباره خبرساز شد

همچنین بر اساس رنکینگ اعلام شده و در بخش تیمی تیم‌های ملی مردان و زنان ایران به ترتیب با یک و ۲  پله صعود در جایگاه‌های ۳۳ و ۵۶ قرار گرفت. همچنین در رده جوانان تیم پسران بدون تغییر همچنان در مکان ۳۵ ماند اما تیم دختران ۳ پله سقوط کرد و در رده ۷۲ قرار گرفت.

قهرمانی نوجوانان کاراته در ترکیه
تیم کاراته نوجوانان ایران در هر بخش دختران و پسران توانست با کسب ۱۵ مدال رنگارنگ عنوان قهرمانی رقابت‌های بین‌المللی استانبول از آن خود کند. در این مسابقات که جمعه گذشته با حضور ۴۰۰ کاراته‌کا از ۱۸ تیم برگزار شد، تیم ملی کشورمان با کسب ۶ طلا، ۵ نقره و ۴ برنز عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.

ایران میزبان رقابت‌های تکواندو ارتش‌های جهان شد
بنا به تصمیم سازمان جهانی ورزش نظامیان موسوم به سیزم، بیست و سومین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی ارتش‌های جهان تابستان آینده به میزبانی ایران برگزار خواهد شد. به گفته سردار خلیلی، رئیس هیات تکواندو نیروهای مسلح که جمعه گذشته اعلام شد، این مسابقات در یکی از دو ماه مرداد یا شهریورماه سال ۹۳ برگزار می‌شود. ضمن اینکه این رقابت‌ها در یکی از شهرهای تهران، اصفهان و جزیره کیش برگزار خواهد شد.
وداع با یاوری و پیروانی در هفته سقوط سرخابی‌ها
هفته هشتم رقابت‌های لیگ برتر طی روزهای پنجشنبه و جمعه گذشته برگزار شد. در چارچوب دیدارهای این هفته توقف سرخابی‌ها در دربی پایتخت به سود سایر مدعیان شد تا تیم‌هایی مانند نفت و تراکتورسازی با پیروزی در دیدارهای این هفته به صدرجدول نزدیک‌تر شوند. در روز نخست این هفته از مسابقات هفت دیدار برگزار شد که طی آن تیم‌های گسترش فولاد و صنعتی خوزستان در تبریز به تساوی یک بر یک دست یافتند. با همین یک امتیاز هر دو تیم در جدول رده‌بندی لیگ صعود کردند.
در تهران نفت موفق شد مس کرمان را با یک گل شکست داده و این تیم را به قعر جدول بفرستد. این باخت به همکاری محمود یاوری با نارنجی‌پوشان کرمانی پایان بخشید. سایپا هم در این هفته با ۳ گل مردان اسکوچیچ را از پیش رو برداشتند تا بیشترین صعود را بین تیم‌های مدعی لیگ داشته باشند. صعود سه پله‌ای نارنجی‌پوشان تهرانی با سقوط ملوان به رده سیزدهم همراه شد.

IMG10052123 مرگ دو ورزشی و تماشای دربی در خواب/ کی‌روش دوباره خبرساز شد

تراکتورسازی هم در قم صبا را ۳ بر یک از پیش رو برداشت تا خود را به صدرجدول نزدیک کرده و صبا را نیمه دوم جدول نزدیک‌تر کند. تیم سپاهان اصفهان هم در خانه برابر راه‌آهن سورینت تن به تساوی بدون گل داد. این تساوی به ۴ هفته بدون امتیاز مردان ابراهیم‌زاده پایان داد ولی تغییری در جایگاه ششم سپاهان در جدول ایجاد نکرد.
در شیراز فجر سپاسی و داماش به تساوی ۲ بر ۲ دست یافتند. با این تساوی داماش یک پله در جدول صعود کرد و فجری‌ها هم بالاخره از قعر جدول نجات یافتند اما از دست دادن ۲ امتیاز مهم خانگی به دوران مربیگری غلامحسین پیروانی در تیم فجرسپاسی پایان داد. فولاد خوزستان هم با برد یک بر صفر برابر ذوب‌آهن اصفهان همچنان صدرجدول را حفظ کردند.

آخرین دیدار هفته هشتم لیگ برتر را هم دو تیم پرسپولیس و استقلال برگزار کردند. این هفتاد و هفتمین دربی پایتخت بود که با ارائه یک بازی سرد و کسل کننده از سوی دو تیم به تساوی بدون گل انجامید. سرخابی‌ها با این تساوی با سقوط دو رده‌ای در جدول لیگ مواجه شدند.

مربی مس درگذشت
مهدی محمدی، مربی این فصل تیم فوتبال مس کرمان که سه پیش  به ترتیب دچار سکته و سپس سکته مغزی شد شنبه گذشته فوت کرد. مراسم تشییع جنازه او روز یکشنبه از مقابل ورزشگاه شهید سلیمی‌کیای کرمان انجام شد.

برگزاری نشست فوق العاده هیات اجرایی کمیته ملی المپیک
نشست فوق العاده اعضای هیات اجرایی کمیته ملی المپیک شنبه گذشته با حضور تمام اعضا در محل این کمیته برگزار شد. این جلسه در راستای صحبت‌های مطرح شده مبنی بر فروش ساختمان کمیته ملی المپیک در مشهد و همچنین تخلفات صورت گرفته در مورد فروش ساختمان گاندی برگزار شد. البته علاوه بر این دو موضوع بحث مهندسی بودن تاخیر در انتخابات کمیته ملی المپیک هم در نشست شنبه مورد بحث قرار گرفت.

IMG10052048 مرگ دو ورزشی و تماشای دربی در خواب/ کی‌روش دوباره خبرساز شد

کاراته ایران قهرمان لیگ جهانی شد
کاراته کاهای ایران با کسب ۵ مدال طلا، ۷ نقره و ۵ برنز عنوان قهرمانی مسابقات لیگ جهانی در ترکیه را مقتدرانه از آن خود کردند. این رقابت‎ها طی دو روز در استانبول برگزار شد. یکشنبه گذشته و در پایان این مسابقات تیم ایران در مجموع دو بخش کاتا و کومیته در رده نخست قرار گرفت.

مرخصی پر حرف و حدیث کی‌روش!
سرمربی تیم ملی فوتبال پس از برگزاری دیدارهای هفته هشتم لیگ برتر و در روزهای ابتدایی هفته رو به پایان مرخصی رفت این در حالی است که این سفر او حرف و حدیث‌های زیادی حتی در مورد بازنگشتنش به ایران به همراه داشت. حتی کی‌روش طی گفتگویی اعلام کرد که پیش از ترک ایران نامه‌ای در اختیار کفاشیان قرار داده و او می‎داند که چرا این کار را انجام داده است. البته در همین رابطه کفاشیان گفته که کی‌روش تا چند روز دیگر باز می‌گردد ضمن اینکه از او خواسته‌ایم دیگر مصاحبه نکند.

تصمیمی که امید ایران را زنده نگه داشت
در حالی که از مدت‌ها پیش عنوان شده بود به احتمال فراوان کشتی از بازی‌های المپیک کنار خواهد رفت، یکشنبه گذشته و در اجلاس کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) اعضا از بین سه رشته بیس‌بال، کشتی و اسکواش رای به ماندن گوش شکسته‌ها در بازی‌های المپیک دادند تا امیدهای کاروان ورزشی ایران در دوره‌های آینده برای مدال‌آوری همچنان زنده بماند.

نایب قهرمانی تیم ملی کمانگیری روی اسب
تیم ملی کمانگیری با اسب که در رقابت‌های بین‌المللی ترکیه شرکت کرده بود دوشنبه گذشته و در پایان این مسابقات در میان ۵۰ ورزشکار شرکت کننده از ۱۴ کشور جهان به مقام نایب قهرمانی دست یافت. این عنوان در حالی به دست آمد که قدرت‌الله گراوند ورزشکار کشورمان دچار حادثه شد و اسب وی به زمین خورد و امتیاز حساسی از کف ایران رفت.

IMG10052098 مرگ دو ورزشی و تماشای دربی در خواب/ کی‌روش دوباره خبرساز شد

تکذیب حرف‌های رئیس کمیته ملی المپیک توسط دبیر کل این کمیته
محمد علی‌آبادی، رئیس کمیته ملی المپیک پس از انتخاب ژاپن به عنوان میزبان بازی‎های المپیک ۲۰۲۰ گفت که ایران هم حداکثر تا هشت سال دیگر می‌تواند میزبان بازی‌های آسیایی شود امادر مورد المپیک به جهت سطح بالاتر بازی‌ها، زمان بیشتری برای کسب آمادگی میزبانی آن لازم است این در حالی است که یک روز پس از این اظهارنظر بهرام افشارزاده، دبیر کل کمیته ملی المپیک طی گفتگویی اعلام کرد که نمی‌دانم منظور ایشان (علی آبادی) چه بوده اما در بازی‌های آسیایی و المپیک حضور بانوان قطعی است و برای ما فعلا امکان برگزاری همزمان مسابقات آقایان و بانوان امکان پذیر نیست. برگزاری چنین رقابتهایی امکانات و شرایط ویژه‌ای می‌خواهد که با معیارهای دینی و فرهنگی ما مغایرت دارد.

حاشیه در تنیس روی میز
تنیس روی میز از جمله رشته‌هایی است که این روزها با حاشیه‌های زیادی سر و کار دارد که حکایت از تغییرات و جابه‌جایی در فدراسیون دارد. پس از صحبت‌هایی که مبنی بر تغییر سرمربی تیم ملی و دبیر کمیته فنی مطرح شد و غیبت ابراهیم علیدخت در نشست کمیته فنی هم آن را تشدید کرد، صحبت‌هایی از یک تغییر دیگر در این فدراسیون هم به میان آمد. دوشنبه گذشته اعلام شد که داریوش ضرغام‌پور، رئیس سازمان لیگ از سمت خود برکنار شده و قرار است به عنوان دبیر این سازمان به همکاری خود با فدراسیون ادامه دهد اگر چه وی این موضوع را تکذیب کرد و گفت که اگر چنین اتفاقی بیفتد ترجیح می‌دهم از فدراسیون بروم.

تحصن کارمندان فدراسیون کشتی در خیابان
کارمندان فدراسیون کشتی دوشنبه گذشته با حضور در خیابان مقابل در ورودی ساختمان این فدراسیون برای دومین روز متوالی تجعمی اعتراض‌آمیز برپا کردند. کارمندان فدراسیون کشتتی این کار را در اعتراض به عدم پرداخت حقوق و حق بیمه‌هایشان انجام دادند. این درحالی است که آنها یک روز پیش از این تحصن خیابانی، پشت درب اتاق حجت اله خطیب، سرپرست فدراسیون تجمع کرده بودند اما به دلیل نگرفتن نتیجه کار را به تجمع خیابانی کشاندند.

سازمان لیگ آزادگان منحل شد
هیات رئیسه سازمان لیگ دوشنبه گذشته طرح منحل شدن سازمان لیگ آزادگان را تصویب کرد تا از این پس تمامی رقابت‌های فوتبال باشگاهی در ایران شامل لیگ‌های دسته اول، دوم و سوم زیر نظر کمیته مسابقات برگزار شود.

حضور هاشمیان و مهدوی کیا در دیدار خیرخواهانه آلمان
وحید هاشمیان و مهدی مهدوی‌کیا، دو بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال که سابقه بازی در تیم‌های آلمانی را دارند و از فوتبال خداحافظی کرده‌اند، در دیداری خیریه و در ترکیب تیم منتخب هامبورگ و سن پائولی برابر ستاره‌های سابق تیم ملی آلمان به میدان رفتند. مهدی‌کیا که در آلمان حضور دارد از طریق کد هواداری‌اش(۲۰۱۰۲۰۲) با ارسال پیامی نوشت: در این دیدار که چهره‌هایی چون مایکل شوماخر نیز در تیم مقابل حضور داشتند به پیروزی ۴ بر ۳ برابر یاران ماتیوس و بالاک رسیدیم. به امید برگزاری چنین بازی‌های باشکوهی در ایران.

IMG10052197 مرگ دو ورزشی و تماشای دربی در خواب/ کی‌روش دوباره خبرساز شد

باخ رئیس کمیته بین‌المللی المپیک شد
انتخابات ریاست کمیته بین‌المللی المپیک سه شنبه شب در شهر بوئنوس آیرس آرژانتین برگزار شد که طی آن طبق پیش بینی های انجام شده، توماس باخ به عنوان نهمین رئیس IOC انتخاب شد و جای ژاک روگ را گرفت. این انتخابات با حضور شش کاندیدا در دو مرحله برگزار شد.

مرگ پینگ‌پنگ‎باز ۲۱ ساله
فردین نوشادی از پینگ‎پنگ‌بازان جوان کشورمان سه شنبه گذشته در اثر سانحه رانندگی درگذشت. این‌پینگ‎پنگ‎باز  ۲۱ ساله عضو نماینده هرمزگان در لیگ جوانان و امید بود و این اتفاق در حالی افتاد که این تیم در آستانه حضور در این مسابقات قرار داشت. نوشادی در مسیر بازگشت از دانشگاه (جاده میناب – بندرعباس) دچار سانحه شد.

سه پیروزی تیم بسکتبال ویلچر جوانان در میادین جهانی
تیم بسکتبال با ویلچر که به منظور شرکت در رقابت‌های قهرمانی جهان به ترکیه سفر کرده است، چهار دیدار ابتدایی خود در این رقابت‌ها را با متحمل شدن یک شکست و کسب سه پیروزی پشت سر گذاشت. این تیم در نخستین دیدار مقابل آلمان تن به شکست داد اما در سه دیدار دیگر به ترتیب برابر مکزیک، انگلستان و آفریقای جنوبی موفق به کسب پیروزی شد.

اعطای نشان ورزشی ۲۰۱۳ کمیته پارالمپیک آسیا به زهرا نعمتی
نشان ویژه کمیته پارالمپیک آسیا به خاطر موفقیت زهرا نعمتی در رقابت‌های پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن و نیز نقش موثرش در توسعه و ارتقا ورزش‌های پارالمپیکی به وی اعطا شد.

کرمی از المپیک ۲۰۱۶ انصراف داد
یوسف کرمی دارنده چندین مدال جهانی، آسیایی و المپیک پس از غیبت در تمرینات تیم ملی تکواندو اعلام کرد که برای بها دادن به جوانان نمی‌خواهد در المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو روی شیاپچانگ حاضر شود.این خبر در حالی چهارشنبه به طور رسمی اعلام شد که شاید یکی از دلایل اصلی وی برای این تصمیم، رابطه نه چندان مناسبش با کادر فعلی

پاسخ به یک نامه تهدید آمیز
حسین هدایتی، مالک پیشین باشگاه ملوان که قول کمک یک میلیارد تومانی به این باشگاه را داده بود، چندی پیش نامه ای از صادق درودگر دریافت کرد که وی در آن خواستار پرداخت هر چه سریعتر این مبلغ شده بود. چهارشنبه هدایتی در پاسخ به این نامه که تهدیدآمیز بود، نامه‌ای برای دوردگر ارسال کرد و در آن یادآور شد که تا زمانی که تسویه حساب با بازیکنان و عوامل فصل قبل صورت نگیرد، این جانب مبلغی به باشگاه پرداخت نمی‌نمایم.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=7559

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.