مهاجم ملی‌پوش ایرانی فولام انگلیس گفت: ما در دیدار دوستانه به گینه باختیم،‌اما این شکست به خاطر لغو اردوهای تیم ملی نبود.     به گزارش پیارم حاجی آباد به نقل از خبرگزاری فارس،محمدرضا حاجی عبدالرزاق– اشکان دژاگه از جمله بازیکنانی است که کارلوس کی‌روش علاقه زیادی به مهارت های فنی‌اش دارد و این بازیکن فولام از ...

مهاجم ملی‌پوش ایرانی فولام انگلیس گفت: ما در دیدار دوستانه به گینه باختیم،‌اما این شکست به خاطر لغو اردوهای تیم ملی نبود.

خبرگزاری فارس: دژاگه: باخت به گینه به خاطر لغو اردو نبود/ کی‌روش می‌تواند در منچستر موفق شود

 

 

به گزارش پیارم حاجی آباد به نقل از خبرگزاری فارس،محمدرضا حاجی عبدالرزاق اشکان دژاگه از جمله بازیکنانی است که کارلوس کی‌روش علاقه زیادی به مهارت های فنی‌اش دارد و این بازیکن فولام از زمانی که پیراهن تیم ملی را بر تن کرده بازی های خوبی از خود به نمایش گذاشته و بسیاری از علاقمندان امیدوارند که اشکان در جام جهانی ۲۰۱۴ هم بدرخشد و تیم ملی کشورمان برابر تیم های ملی آرژانتین، نیجریه و بوسنی و هرزگوین عملکرد مطلوبی داشته باشد.

دژاگه در بازی دوستانه تیم ملی که چهارشنبه مقابل گینه برگزار شد نیز بازی خوبی از خود نشان داد و با ارسال یک پاس گل به قوچان نژاد نشان داد که می تواند در مواقع حساس کمک حال تیم ملی باشد.

پس از بازی ایران با گینه و هنگامی که دژاگه قصد داشت ایران را به مقصد انگلیس ترک کند، گفت‌وگویی را با این بازیکن انجام دادیم که در زیر اظهارات وی را می‌خوانیم:

فارس: قبول داریم که شکست در دیدارهای تدارکاتی اهمیت زیادی ندارد و کادر فنی تیم ملی بیشتر به دنبال اهداف تاکتیکی است، اما بازی با گینه چطور بود؟

بازی خوب و در واقع تست خوبی برای تیم ملی بود. در نیمه اول بازی خوبی را ارائه نکردیم و دو اشتباه بزرگ را مرتکب شدیم اما در نیمه دوم نشان دادیم که می‌توانیم مقابل این تیم آفریقایی بازی پایاپایی را انجام داده و مقابل آنها موقعیت ایجاد کنیم.

در واقع نیمه دوم تیم ملی ایران بهتر بازی کرد و برتر از حریف آفریقایی خود بود. هنوز تا جام جهانی فرصت باقی مانده و امیدوارم بتوانیم تا آن زمان به آمادگی نسبی خوبی رسیده و بتوانیم در جام جهانی نتایج خوبی را کسب کنیم که این نتایج خوب می‌تواند پیروزی ایران یا حداقل کسب امتیاز برای تیم ملی باشد.

فارس: از گینه به عنوان ماکتی از نیجریه نام برده شده بود و در واقع این تیم انتخاب شد تا بتوانیم بازی با نیجریه را تمرین کنیم. آیا واقعاً گینه در حد و اندازه نیجریه بود؟

حتماً همین‌طور است که می‌گویید و از لحاظ فیزیکی تفاوت خاصی بین این دو تیم دیده نمی‌شود. گینه تیمی خوب با بازیکنانی با تجربه بین‌المللی بود و باز هم تأکید می‌کنم که با توجه به شباهت تیم‌های گینه با نیجریه، دیدار مقابل این تیم تست خوبی برای تیم ملی بود.

با همه این تفاسیر فکر می‌کنم برای رسیدن به آمادگی نسبی همچنان کمی کار داشته باشیم.

فارس: دو اردوی تیم ملی از جمله اردوی پرتغال به خاطر مشکلاتی لغو شود، آیا برگزاری اردوهای لغو شده می‌توانست امروز در روند آماده‌سازی تیم ملی تأثیرگذار باشد؟

نمی‌توان این گونه این موضوع را ارزیابی کرد؛ با این حال اگر این اردوها برگزار می‌شد بهتر بود. فکر می‌کنم نفرات تیم ملی خیلی وقت است که در کنار هم بازی می‌کنند و ما به خاطر لغو این دو اردو به گینه نباختیم بلکه دو اشتباهی که به تیم شوک وارد کرد بیشتر از همه چیز در شکست مقابل گینه نقش داشت.

فارس: البته مقابل گینه گل‌های بدی را دریافت کردیم. به نظر خودت دروازه‌بان در دریافت این گل‌ها مقصر بود یا خط دفاعی؟

نمی‌توان مقصر خاصی را برای این گل‌ها معرفی کرد بلکه تمام تیم در دو گلی که خوردیم سهم داشتند. نمی‌خواهم از کسی اسم ببرم و باز هم تأکید می‌کنم که تمام تیم اشتباه کرد و ما دو گل دریافت کردیم اما نشان دادیم که آن گل‌ها اتفاقی بود و در نیمه دوم بازی را در دست گرفتیم.

فارس: در فاز هجومی چطور بودید؟ به خصوص با حضور رضا قوچان‌نژاد که توانست به  گل‌زنی‌هایش تیم ملی را تداوم دهد.

رضا بازیکن مهمی برای تیم ملی به شمار می‌رود و مقابل گینه هم نشان داد که بازیکن تأثیرگذاری برای تیم ملی هست. ما در نیمه دوم نشان دادیم که می‌توانیم حریف را تحت فشار قرار داده و حتی توانایی شکست دادن تیم‌های آفریقایی را هم داریم. فکر می‌کنم اگر آن دو گلی که پشت سر هم وارد دروازه‌ ایران شد و به تیم ملی شوک وارد کرد را دریافت نمی‌کردیم حتی توانایی پیروزی مقابل گینه را داشتیم چون معتقدم واقعاً مقابل این تیم خوب بازی کردیم. البته این دیدار درس بزرگی برای جام جهانی بود چرا که مانند این اتفاقات می‌تواند در جام جهانی هم برای تیم ملی ایران اتفاق بیفتد. باز هم تأکید می‌کنم که دیدار مقابل گینه درس و تست خوبی برای تیم ملی بود.

ما باید از فرصت باقیمانده تا جام جهانی و به خصوص اردوها و بازی‌های تدارکاتی باقیمانده به نحو احسن استفاده کنیم تا بتوانیم به خوبی خودمان را برای حضور در برزیل آماده کنیم.

فارس: گویا لژیونرها نمی‌توانند در اردوی آفریقای جنوبی تیم ملی را همراهی کنند.

اینطور که متوجه شده‌ام اردوی آفریقای جنوبی در روزهای فیفا نبوده و ما خودمان در لیگ برتر انگلیس همزمان با این اردو باید به مصاف حریفان برویم.

فارس: آیا از اردوی اتریش به تیم ملی اضافه خواهید شد؟

بله. ما از اتریش به جمع ملی‌پوشان فوتبال ایران برای اردوی آماده‌سازی جام جهانی ملحق خواهیم شد.

فارس: خیلی شفاف برایمان بگو که آیا تیم ملی می‌تواند در جام جهانی انتظارات ۷۵ میلیون ایرانی را برآورده کند؟

چرا که نه، ما تیم خوبی داریم و بازیکنان باتجربه بین‌المللی خوبی هم داریم و فکر می‌کنم اگر در مدت زمان باقیمانده از فرصتی که وجود دارد استفاده لازم را ببریم می‌توانیم در جام جهانی هم بازی‌های خوبی را انجام دهیم و من برای تیم ملی در رقابت‌های جام جهانی شانس خوبی را قائل هستم.

فارس: شانس برای صعود به مرحله حذفی چطور؟

صد در صد این شانس را خواهیم داشت که حتی به جمع ۱۶ تیم هم برسیم.

فارس: می‌شود در خصوص هم‌گروه‌های ایران نیز یک ارزیابی کوتاهی داشته باشید؟

همه دنیا آرژانتینی‌ها را می‌شناسند و حتی نیجریه و بوسنی نیز تیم‌های خوب و قدرتمندی محسوب می‌شوند. به خصوص تیم ملی بوسنی که پدیده مقدماتی جام جهانی بود و بازیکنان خوبی را در لیگ‌های معتبر اروپایی دارد که به شخصه بسیاری از آنها را می‌شناسم.

به هیچ وجه قبول ندارم که گروه‌مان آسان است و اتفاقاً گروه بسیار سختی هم داریم اما چون تیم خوبی داریم فقط می‌توانم بگویم که ما هم برای حضور قدرتمند در جام جهانی کم شانس نبوده و می‌توانیم در برزیل حرف برای گفتن داشته باشیم.

 

فارس: کی‌روش معتقد است برای حضور قدرتنمدانه در برزیل و مسابقات جام جهانی اول باید روی نیجریه تمرکز کنیم بعد برویم سراغ آرژانتین یا بوسنی. در این مورد چه نظری داری؟

بازی اول نه تنها در جام جهانی بلکه در هر تورنمنتی و برای هر تیمی می‌تواند مهم باشد و تیم ملی ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست و من هم فکر می‌کنم بازی اول مقابل نیجریه می‌تواند دیدار بسیار مهمی باشد.

اگر بتوانیم با یک برد جام جهانی را آغاز کنیم هم برای تیم ملی خوب است و هم می‌تواند موجبات خوشحالی مردم ایران را فراهم آورد بنابراین ما هم سعی‌مان را می‌کنیم تا بتوانیم به این مهم دست پیدا کنیم.

فارس: بیشتر فوتبال دوستان در ایران برای درخشش تیم ملی در جام جهانی به بازیکن بزرگی مثل تو دل بسته‌اند. به شخصه آیا می‌توانی این انتظارات را برآورده کنی؟

من از طرف همه تیم می‌گویم که ما همه سعی‌مان را می‌کنیم تا بتوانیم در جام جهانی موفق باشیم. در واقع باید از حضور در این جام لذت ببریم البته در مسیری که منتهی به جام جهانی شد نیز سختی‌های زیادی را تحمل کردیم و به هیچ وجه کارمان آسان نبود و از همان ابتدا هم گروه سختی را داشتیم اما باز هم تأکید می‌کنم که ما سعی‌مان را می‌کنیم. امیدوارم در نهایت شانس  هم با ما یار باشد.

فارس: بهترین لحظه زندگی هر مهاجم گل‌زنی او در جام جهانی است و این می‌تواند بهترین اتفاق فوتبالی هر فوتبالیست باشد. آیا به گلزنی در جام جهانی فکر می کنی؟

صد در صد، چه کسی دوست ندارد در جام جهانی گل بزند؟!

فارس: با این حساب چقدر تلاش می‌کنی تا به این هدف برسی؟

تمام سعی‌ام را می‌کنم تا در جام جهانی مقابل حریفان گل بزنم. قوچان‌نژاد و سایر مهاجمان نیز همین هدف را در جام جهانی دارند چون این کار ما بوده و غیر از این هدفی نداریم. البته ابتدا موفقیت و سپس صعود تیم ملی در این جام مهم است و اگر این اتفاق هم بدون گل‌زنی من بیفتد باز هم من خوشحال خواهم شد.

فارس: اگر باز هم به گذشته برگردیم آیا دوباره پیراهن تیم فوتبال ایران را خواهی پوشید؟

بله صد در صد. من به پوشیدن پیراهن تیم ملی افتخار می‌کنم.

فارس: کمی هم راجع به شرایط فولام در لیگ برتر انگلیس صحبت کنید. در آخرین بازی مقابل چلسی بازی را واگذار کردید.

مقابل چلسی باختیم اما معتقدم که در چنین دیدارهایی مقابل چلسی یا منچستر یونایتد ما اصلاً نباید به برد فکر کنیم چون به واقع بازی با چنین تیم‌هایی سخت است.

فارس: در جدول هم وضعیت خوبی ندارید.

درست است، بازی مقابل کاردیف که روز شنبه برگزار می‌شود دیداری مهم برای فولام محسوب می‌شود و فکر می‌کنم باید این بازی را ببریم تا با کسب هر سه امتیاز آن همچنان شانس ماندن در لیگ برتر را داشته باشیم.

فارس: چه تیمی قهرمان لیگ برتر انگلیس می شود؟

فکر می‌کنم چلسی این عنوان را به دست بیاورد. چلسی با بازگشت مورینیو دوباره اقتدار سال‌های گذشته‌اش را به دست آورده است. امسال تیم مورینیو بهترین تیم انگلیس است.

فارس: خود تو طرفدار چه تیمی در انگلیس هستی؟

طرفدار تیم خاصی نیستم و در حال حاضر به پیراهن تیمی که آن را به تن می‌کنم تعصب دارم.

فارس: در اروپا به کدام تیم علاقه داری و فکر می‌کنی چه تیمی امسال قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شود؟

فکر می‌کنم در حال حاضر بایرمونیخ بهترین تیم دنیا باشد. اینطور که بایرنی‌ها فوتبال بازی می‌کنند فکر می‌کنم تا چند سال دیگر همچنان بهترین تیم دنیا باقی بمانند.

فارس: فکر می‌کنی این عنوانی که از آن نام می‌بری به خاطر تفکرات گوآردیولا باشد که آن را از بارسلونا به بایرمونیخ انتقال داد؟

البته آنها قبل از گوآردیولا هم تمام جام‌هایی که می‌توانستند ببرند را بردند اما با مدل فوتبالی سرمربی اسپانیایی بایرمونیخ آنها حتی بهتر از گذشته شده‌اند، به خاطر همین موضوع می‌گویم که بهترین تیم فوتبال دنیا، بایرمونیخ است.

 

 

فارس: خودت فکر می‌کنی در فوتبال جهان تا کدام تیم پیش بروی و سقف آرزوهایت کدام تیم است؟

فعلاً قصد دارم در لیگ برتر انگلیس باقی بمانم البته این هدف را دارم که بتوانم در آینده به تیمی بزرگ‌تر منتقل شوم اما در حال حاضر هم افتخار می‌کنم که پیراهن فولام را بر تن می‌کنم و به خاطر همین تمام سعی خود را می‌کنم تا این تیم در لیگ برتر انگلیس باقی بماند.

فارس: در این چند وقت اخیر شایعات زیادی پیرامون کارلوس کی‌روش وجود دارد از جمله اینکه برخی رسانه‌های اروپایی او را سرمربی بعدی منچستر یونایتد قلمداد می‌کنند. می‌خواهم از تو بپرسم اگر این اتفاق بیفتد آیا این امکان وجود دارد که به خاطر شناخت کی‌روش از تو، بتوانیم شاهد حضور اشکان دژاگه در تیم بزرگی مانند منچستر یونایتد باشیم.

البته از این موضوعی که گفتید بی‌خبر هستم و خود من آن را جایی نخواندم با این حال معتقدم همچنان به مویس فرصت می‌دهند چرا که پس از این همه سال مربی جدیدی به منچستر آمده. معتقدم این زمان را به سرمربی جدید خواهند داد تا بتواند منچستر را درست کند. البته اگر کی‌روش سرمربی منچستر شود که معتقدم این توانایی را دارد، حتماً موفق خواهد بود اما با این حال این مطالبی است که رسانه‌ها منتشر می‌کنند و خیلی نباید به آنها استناد کرد.

فارس: برخی شایعات وجود دارد که بازیکنان بزرگی مثل دژاگه به خاطر حضور مربی بزرگی مانند کی‌روش به تیم ملی ایران آمده و حاضر شده‌ ملی‌پوش ایران شود. از تو حالا یک سوال می پرسیم، اگر پس از جام جهانی به جای کی‌روش، یک مربی ایرانی هدایت تیم ملی را بر عهده بگیرد باز هم در تیم ملی ایران فعالیت می کنی؟

در این خصوص صحبتی انجام نمی‌دهم و آن را به گذر زمان واگذار می‌کنم. اگر آدم‌هایی هستند که فکر می‌کنند ما واقعاً به خاطر کی‌روش پیراهن تیم ملی را می‌پوشیم باید به آنها اعلام کنم تا پس از جام جهانی صبر کنند تا ببیند واقعاً چه اتفاقی خواهد افتاد. البته هر مربی سیستم خاص خودش را دارد اما باز هم تأکید می‌کنم که تا پس از جام جهانی صبر کنید تا ببنید چه اتفاقی خواهد افتاد. من در حال حاضر زمان حال را می‌بینم و معتقدم که خیلی نباید به آینده تمرکز کرده و در مورد آن صحبت کرد.

فارس: عید نوروز نزدیک است و می‌خواستم در خصوص فضای عید و اینکه در گذشته که در ایران بودی در این روزها چه حال و هوایی را تجربه می‌کردید صحبت کنم؟

هر ساله از فرا رسیدن عید نوروز خوشحال می‌شوم و این فرصتی است که بتوانیم در صورتی که وقت باشد آن را با خانواده بگذرانیم و آن را جشن بگیریم. با این حال به خاطر شرایط فوتبالی که وجود دارد کار برایمان سخت است.

فارس: به دخترت هم عیدی خواهی داد؟

صد در صد این کار را خواهم کرد.

فارس: آیا خودت بچه بودی عیدی می‌گرفتی؟

بله من هم عیدی گرفتن را تجربه کرده‌ام.

فارس: با این حال به نظر می‌رسد تجربه متفاوتی از عید نوروز در ایران و خارج از ایران داشته باشی.

فضا متفاوت است اما برای ایرانی‌ها همیشه عید همان حال و هوا را دارد و معتقدم که عید نوروز برای همه ما معنا و مفهوم خاص خودش را دارد.

فارس: البته ایرانی‌های خارج از کشور دو عید را تجربه می‌کنند؛ هم کریسمس و هم عید بزرگ.

درست است، کریسمس عید مسیحی‌ها و عید نوروز برای ما ایرانی‌هاست. البته ما کریسمس را جشن نمی‌گیریم و بیشتر به آن احترام می‌گذاریم اما اگر فرصت داشته باشیم عید نوروز را جشن می‌گیریم.

فارس: به عنوان سؤال آخر در سال ۹۳ چه چیزی از خدا می‌خواهی؟

برای تمام مردم ایران سلامتی و پر از اتفاقات خوب را آرزو می‌کنم و برای تیم ملی هم بهترین نتیجه‌ها را در جام جهانی.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=11296

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.