محمد توسلی به عنوان اولین شهردار پس از انقلاب، ریاست این نهاد را در سال ۵۷ برعهده گرفت.او اهل تهران است. شهردار دوم پس از انقلاب سید رضا زواره‌ای است که بعدها حقوقدان عضو شورای نگهبان و کاندیدای دوره سوم و چهارم انتخابات ریاست جمهوری هم بود. او متولد روستایی کوچک با نام  حصار کوچک، ...

محمد توسلی به عنوان اولین شهردار پس از انقلاب، ریاست این نهاد را در سال ۵۷ برعهده گرفت.او اهل تهران است.شهردار دوم پس از انقلاب سید رضا زواره‌ای است که بعدها حقوقدان عضو شورای نگهبان و کاندیدای دوره سوم و چهارم انتخابات ریاست جمهوری هم بود. او متولد روستایی کوچک با نام  حصار کوچک، در ورامین بود که به نوعی تهرانی محسوب می شود چرا که ورامین عضو استان تهران است.

سید کمال‌الدین نیک روش سومین شهردار تهران بود که از ۱۳۵۹ الی ۱۳۶۰ به مدت هفت ماه شهردار پایتخت شد. کمال الدین نیک روش زاده شهر بروجرد بوده است.

محمدنبی حبیبی یکی از شهرداران تهران،  نسبت به شهرداران سابق مدت طولانی‌تری توانست شهردار پایتخت بماند. او به مدت ۴۴ ماه از ۱۳۶۲ الی ۱۳۶۶ در ساختمان شهرداری تهران ماند. او در سال ۱۳۲۴ در روستای باغخواص ورامین متولد شده و تهرانی محسوب می شود.

غلامحسین کرباسچی  نیز به عنوان یکی از شهردارهای تهران سابقه تحصیل در حوزه علمیه قم را دارد، در دوران جنگ نماینده امام خمینی در ژاندارمری جمهوری اسلامی بود. او پس از پایان جنگ و در دولت هاشمی رفسنجانی شهردار تهران شد.او زاده شهر قم است.

مرتضی الویری هم که  پس از کرباسچی شهردار تهران شد و مدت ۳۲ ماه از ۱۳۷۸ الی ۱۳۸۰ شهردار پایتخت بود در دماوند متولد شده واو هم به نوعی تهرانی است.

محمد حسین مقیمی شهرداری که  حدود چهار ماه در فاصله سال ۸۱ تا ۸۲ سرپرست شهرداری تهران بود زادهٔ ۱۳۲۹ در شهرستان خمین است.

محمود احمدی‌نژادهم ۲۶ ماه شهرداری تهران را در اختیار داشت زاده روستای آرادان گرمسار است.

چهاردهمین شهردار هم محمد باقر قالیباف بود که اهل مشهد است و در انتخابات اخیر  موفق به حضور در پاستور نشد.

حالا باید منتظر ماند و دید پانزدهمین شهردار تهران اهل کجا خواهدبود؟

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=5617

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.