نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی از روزنامه ها با “۷ میلیارد تومان بودجه یارانه دریافت می کنند”. به گزارش پیارم:بیژن نوباوه نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار راه دانا، اظهار داشت: دوستان در  معاونت مطبوعاتی اعتقاد دارند که یارانه مطبوعات را بر اساس فرمولی که در ...

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی از روزنامه ها با “۷ میلیارد تومان بودجه یارانه دریافت می کنند”.

image144813

به گزارش پیارم:بیژن نوباوه نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار راه دانا، اظهار داشت: دوستان در  معاونت مطبوعاتی اعتقاد دارند که یارانه مطبوعات را بر اساس فرمولی که در اختیار دارند پرداخت می کنند؛مثلا زیبایی صفحه،گران قیمت بودن کاغذ،تولیدو..که به اعتقاد ما همه این موارد درست است.

وی در ادامه گفت: ما باید تعرف درستی از یارانه داشته باشیم یارانه نقدی یعنی کمک،آیا روزنامه ای که خودش در آمد میلیاردی دارد نیاز به کمک دارد قطعا نباید در قدم اول هیچ یارانه ای به آنها داده شود “حتی یک ریال”؛ آیا ما باید یارانه را مادام العمر بدهیم و بگوییم که یک رسانه خاص باید برای همیشه یارانه دریافت کنند.

نوباوه تصریح کرد: نظر ما این است که دوستان در معاونت مطبوعاتی باید بحث یارانه در مطبوعات را تعریف کنند باید به رسانها کمک شود که بتوانند روی پای خودشان بایستند نباید طوری شود که آقایان تبلیغات گران قیمت  را بدهند به روزنامه های خودشان و روزنامه های دیگر از آن کم برخوردار باشد.

وی در ادامه افزود: در حضور آقای جنتی و انتظامی عنوان شد که باید یارانه مطبوعات تا ظرف چند سال به رسانه ها داده شود و بعد از آن اگر توانستند روی پای خودشان بایستند قطع شود که اتفاقا خود آقای جنتی هم این حرف را قبول داشتند.

نماینده مردم تهران تاکید کرد: برخی از روزنامه ها هستند که ۶۰۰ میلیون یارانه دریافت می کنند و دلیل دادن یارانه به این روزنامه ها هم جالب است که می گویند چون این روزنامه ها پر تیتراژ هستند باید یارانه بیشتری دریافت کنند. جای سوال است که برخی از روزنامه ها که در امد میلیاردی دارند آیا واقعا باید یارانه دریافت کنند، با این تفاسیر باید گفت در پرداخت یارانه به رسانه ها “اشتباهات زیادی رخ داده است”.

نوباوه خاطر نشان کرد: ما باید یارانه های مطبوعاتی را مقطعی کنیم برای چند سال و هر ساله تعدادی از مطبوعات جدید به خصوص در شهرستانها را تشویق کنیم تا به این شکل فرهنگ مطبوعاتی در کشور ترویج پیدا کند.

وی خاطر نشان کرد: قبلا دولت عنوان کرده بود می توانیم در بحث بیمه کارمندان به رسانه ها کمک کند به نظر من این طرح بسیار خوب بود و نمی دانم چرا وزارت ارشاد این طرح را اجرایی نکرد؛ ما باید به سمتی برویم که تمام نیروها بیمه شوند تا با این کار به توسعه فرهنگ رسانه ای کمک شود.

نماینده مردم تهران هچنین در خصوص  اینکه به نظر می رسد پرداخت یارانه به سمت برخی از رسانه های خاص می رود تاکید کرد: بسیاری از روزنامه ها که نیازی به یارانه ندارند این کمک را دریافت می کنند جالب است برخی از روزنامه ها هم با “۷ میلیارد تومان بودجه یارانه دریافت می کنند”.

وی گفت: این رسانه ها به هیچ عنوان نباید یارانه دریافت کنند حتی اگر بهترین هم باشند؛در حال حاضر در بخش رسانه کار آفرینی بسیار قابل توجهی صورت گرفته است و دولت باید کمک کند،در کشورهای در حال توسعه اگر کمک های دولتی نباشد مطمئن باشید مطبوعات نمی توانند به سر منزل مقصود برسند.

نوباوه در پایان افزود: ما نباید به برخی  از رسانه ها صرفا به خاطر زیبایی و جذاب بودن آن یارانه پرداخت کنیم بلکه  باید بر اساس تولید و گستردگی آن یارانه دریافت کنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=24257

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.