به گزارش پیارم  به نقل از شبکه اطلاع رسانی دانا، به نقل از آنا، دادگاه مسکو “ایلیا بن زین” را که در طرح ترور پوتین رئیس جمهور روسیه مشارکت داشت به ۱۰ سال زندان محکوم کرد. دستگاه امنیتی روسیه و اوکراین در فوریه ۲۰۱۲ وی را در شهر ادیسا اوکراین بازداشت کرده بودند. پس از انجام ...

بازداشت گروه تروریستی که قصد ترور

به گزارش پیارم  به نقل از شبکه اطلاع رسانی دانا، به نقل از آنا، دادگاه مسکو “ایلیا بن زین” را که در طرح ترور پوتین رئیس جمهور روسیه مشارکت داشت به ۱۰ سال زندان محکوم کرد. دستگاه امنیتی روسیه و اوکراین در فوریه ۲۰۱۲ وی را در شهر ادیسا اوکراین بازداشت کرده بودند.

پس از انجام تحقیقات، ماموران امنیتی در بین ماه‌های نوامبر و فوریه سال گذشته توانستند گروهک سری ای که شامل ۳ جوان افراط‌گرا بود را بازداشت کنند. دو نفر از آن‌ها به نام‌های “آدم اوسمایف” و  “رسلان مادایف” ملیت چچنی داشته و “ایلیا بن زین” اصلیتی قزاق داشت و این گروهک خرابکارانه را در شهر ادیسا اوکراین تشکیل داده بودند.

دستگاه امنیتی اوکراین پس از انفجار بمبی دست ساز در یک آپارتمان به انجا حمله کردند که در این حادثه مادایف کشته شده بود و ماموران توانستند بن زین را بازداشت کنند . وی پس از دستگیری به همدستی با دوستانش جهت ترور پوتین رئیس جمهور روسیه و نیز رمضان قدیروف رئیس جمهور چچن اعتراف کرد.

این متهم افزود: طرح ترور پوتین طرحی احتمالی بود که قرار بود در پایان انتخابات ریاست جمهوری گذشته در مارس ۲۰۱۲ اجرا شود. وی درباره نحوه اجرای طرح گفت:« ما قصد داشتیم خودرویی بمب گذاری شده را در حین عبور کاروان همراه پوتین منفجر کنیم.»

لازم به ذکر است که دستگاه امنیتی اوکراین پس از دستگیری بن زین او را جهت محاکمه تحویل دستگاه امنیتی روسیه دادند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=7494

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.