رئیس دستگاه اطلاعاتی عربستان در دیدار خود با رئیس‌جمهور روسیه به صورت تلویحی مسکو را به حملات تروریستی به بازی‌های زمستانی سال ۲۰۱۴ در صورت ادامه حمایت از سوریه تهدید کرده است. Tweet   به گزارش پیارم به نقل از روزنامه «تودی زمان» ترکیه، عربستان مسکو را تهدید کرده است که اگر به حمایت از دولت سوریه ...

رئیس دستگاه اطلاعاتی عربستان در دیدار خود با رئیس‌جمهور روسیه به صورت تلویحی مسکو را به حملات تروریستی به بازی‌های زمستانی سال ۲۰۱۴ در صورت ادامه حمایت از سوریه تهدید کرده است.

خبرگزاری فارس: «بندر بن سلطان» روسیه را به حمله تروریستی در بازی‌های زمستانی تهدید کرد

 

به گزارش پیارم به نقل از روزنامه «تودی زمان» ترکیه، عربستان مسکو را تهدید کرده است که اگر به حمایت از دولت سوریه ادامه دهد، گروه‌های تندرو بازی‌های المپیک زمستانی روسیه را مورد حمله قرار می‌دهند.

این تهدیدی است که «بندر بن سلطان» در دیدار خصوصی خود با «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه مطرح کرده است. رئیس دستگاه اطلاعاتی عربستان ماه قبل با هدف رایزنی در مورد سوریه و به امید واداشتن مسکو از حمایت از دولت سوریه، به روسیه سفر کرد.

پیش از این گزارش‌های متعددی از پیشنهادهای اغواکننده «بندر بن سلطان» به پوتین منتشر شده بود، اما این اولین بار است که منابعی از تهدید عربستان گزارش داده‌اند. پیشنهاد همکاری در زمینه نفت و گاز، قرارداد تسلیحاتی و تضمین کردن حفظ منافع روسیه در سوریه از جمله پیشنهادات «بندر بن سلطان» به پوتین بوده است.

اما گزارش اخیر ادعا کرده است که «بندر بن سلطان» در این دیدار علاوه بر این امتیازات، به صورت تلویحی روسیه را نیز تهدید کرده است.

وی در بخشی از جلسه چهار ساعته‌اش با پوتین، گفته است: من می‌توانم به شما تضمین بدهم که از بازی‌های زمستانی سال آینده محافظت کنیم. گروه‌های چچن که امنیت مسابقات را تهدید کرده‌اند، تحت کنترل ما هستند.

گروه‌های سلفی ساکن چچن نقش مهمی در تحولات سوریه دارند و تصاویر متعددی از حضور آن‌ها در سوریه در حال نبرد با نیروهای ارتش این کشور منتشر شده است. اخیرا هم گزارش‌هایی منتشر شده مبنی بر اینکه اهالی منطقه خودمختار چچن با حضور در سوریه گروه‌هایی مستقل برای خود تشکیل داده‌اند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=7289

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.