وزیر خارجه روسیه می‌گوید رئیس ائتلاف مخالفان دولت سوریه با مشروط کردن حضور در «ژنو ۲» به پیشرفت در میدان نبرد، از برگزاری این نشست جلوگیری می‌کند.   پیارم, به نقل از خبرگزاری رویترز، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه روز گذشته گفت رهبر مخالفان دولت سوریه با اظهاراتش اجازه آغاز مذاکرات صلح را نمی‌دهد. روسیه در ...

وزیر خارجه روسیه می‌گوید رئیس ائتلاف مخالفان دولت سوریه با مشروط کردن حضور در «ژنو ۲» به پیشرفت در میدان نبرد، از برگزاری این نشست جلوگیری می‌کند.

خبرگزاری فارس: لاوروف: اظهارات رهبر مخالفان دولت سوریه مانع برگزاری کنفرانس «ژنو ۲» است

 

پیارم, به نقل از خبرگزاری رویترز، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه روز گذشته گفت رهبر مخالفان دولت سوریه با اظهاراتش اجازه آغاز مذاکرات صلح را نمی‌دهد.

روسیه در تلاش است تا کنفرانس ژنو ۲ را با حضور نماینده دولت سوریه و نماینده مخالفان برگزار کند. با این حال «احمد جربا» رئیس جدید ائتلاف مخالفان دولت سوریه روز یکشنبه به خبرگزاری رویترز گفت تا زمانی که نیروهای نظامی مخالفان در میدان نبرد نتوانند به دستاوردی مناسبی برسند، او وارد مذاکره نمی‌شود.

لاوروف که روز چهارشنبه بعد از مذاکره با همتای بلاروسی‌اش در جمع خبرنگاران حاضر شد، در این مورد گفت: اگر شما بخواهید چنین منطقی را دنبال کنید، ما هیچ وقت نمی‌توانیم هیچ کنفرانسی برگزار کنیم.

روسیه و آمریکا روز ۷ می اعلام کردند که برای حضور نمایندگان مخالفان و دولت سوریه در ژنو ۲ تلاش می‌کنند. با این حال هنوز هیچ تاریخی برای برگزاری این نشست اعلام نشده است.

وزیر خارجه روسیه با بیان اینکه حضور در نشست ژنو ۲ نباید با پیش‌شرط همراه باشد، گفت: شرکای غربی ما این مسئولیت را پذیرفته‌اند که مخالفان را بدون پیش‌شرط به کنفرانس ژنو بیاورند.

مسکو می‌گوید اصلی‌ترین مانع در مسیر برگزاری «ژنو ۲» عدم یکپارچگی و تعهد میان مخالفان دولت سوریه است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=5649

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.