موسسه قرآنی قرآن و عترت با حضور امام جمعه حاجی آباد، فرماندار، رئیس اداره تبلیغات اسلامی و تنی چند از مسئولین مرکز در این شهرستان افتتاح شد. به گزارش پیارم ، آئین افتتاح ساختمان موسسه قرآنی «قرآن و عترت»وابسته به دفتر امام جمعه حاجی آبادپنج شنبه۲۶بهمن ماه جاری برگزار شد. امام جمعه حاجی آباد در ...

موسسه قرآنی قرآن و عترت با حضور امام جمعه حاجی آباد، فرماندار، رئیس اداره تبلیغات اسلامی و تنی چند از مسئولین مرکز در این شهرستان افتتاح شد.

به گزارش پیارم ، آئین افتتاح ساختمان موسسه قرآنی «قرآن و عترت»وابسته به دفتر امام جمعه حاجی آبادپنج شنبه۲۶بهمن ماه جاری برگزار شد.

امام جمعه حاجی آباد در این مراسم با اشاره به تلاش دشمنان در جنگ نرم برای تاثیرگذاری در افکار و اندیشه جوانان ایران، بهترین راهکار در مقابله با این توطئه‌ها را بهره‌گیری از مفاهیم قرآنی در جامعه دانست و اظهار کرد: انس با قرآن و عترت، رونق مجالس و محافل قرآنی و عمل به دستورات کتاب خدا از بدو انقلاب بیش از هر زمانی در کشور ما در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی رخ داده است.

وی در پایان به ترفندهای دشمنان قسم خورده در خصوص بیگانه کردن جوانان با قرآن اشاره و بیان کرد: مستکبران درصددند با برنامه‌های تهاجم فرهنگی و جنگ نرم، قلب جوانان را تسخیر و آنان را از قرآن جدا کنند اما غافل از اینکه جوانان ما با قرآن و مفاهیم آن آشنا هستند و ترفندهای شیطانی آنان را خنثی می‌کنند.

حجت الاسلام مختاری تاسیس موسسات و خانه های قرآنی را گامی موثر در جهت رشد و پویائی فرهنگ قرآنی در شهرستان دانست و افزود:امیدواریم با همکاری کلیه موسسات و خانه های قرآنی بتوانیم سواد قرآنی را در خانواده ها افزایش دهیم و با یک برنامه ریزی مناسب تلاش کنیم تا مردم با قرائت و حفظ قرآن کریم انس بیشتری داشته باشند .

وی تصریح کرد: برای اینکه فرهنگ قرآن در جامعه در عرصه‌های مختلف فردی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، تربیتی، اخلاقی حاکم شود، ابتدا نیازمند فرهنگ‌سازی هستیم، یعنی اول باید جلوه‌ها و تجلیات قرآن را در جامعه افزایش دهیم و تقویت کنیم تا بتدریج انتظار داشته باشیم که این جلوه‌های فرهنگی حاکم شود، یعنی اول تجلی و ظهور و بعد حاکمیت پیدا کنند.

امام جمعه حاجی آباد در ادامه سخنانش با ارائه گزارشی از روند ساخت ساختمان موسسه قرآن و عترت در خصوص عمده فعالیتهای این موسسه قرآنی سخنانی را ایراد کرد.

گفتنی است در این مراسم دکتر خواجه پیری، دکتر اردستانی و حجت الاسلام برزگر از دفتر قرآن و عترت مرکز نیز به ایراد سخنرانی پرداختند.برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=3037

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.