در پی تفاهم نامه همکاری آموزش و پرورش هرمزگان و شهرداری بندرعباس، نخستین شهردار مدرسه در این استان با حضور مسئولان مربوطه معرفی شد. به گزارش پیارم به نقل خبرگزاری فارس از بندرعباس در این آئین که ظهر امروز برگزار شد مدیر کل آموزش و پرورش استان هرمزگان با بیان اینکه مدرسه بهترین کانون برای ...

در پی تفاهم نامه همکاری آموزش و پرورش هرمزگان و شهرداری بندرعباس، نخستین شهردار مدرسه در این استان با حضور مسئولان مربوطه معرفی شد.

خبرگزاری فارس: نخستین «شهردار مدرسه» در هرمزگان معرفی شد

به گزارش پیارم به نقل خبرگزاری فارس از بندرعباس در این آئین که ظهر امروز برگزار شد مدیر کل آموزش و پرورش استان هرمزگان با بیان اینکه مدرسه بهترین کانون برای مشارکت و تمرین زندگی است، از اجرایی شدن تفاهم نامه همکاری آموزش و پرورش با شهرداری خبر داد و گفت: انتخاب شهردار مدرسه به معنی صرف فعالیت‌های اجرایی نیست و عمده کار شهرداران مدارس ایجاد ارتباط موثر و مستمر با شهرداری در جهت هم افزایی اهداف و برنامه‌های هدفگذاری شده خصوصا امور آموزشی و فرهنگی است.

احمد آخوندی افزود: بندرعباس به عنوان چهارمین شهر کشور دارای شهردار مدرسه می‌شود که این نشان دهنده توجه ویژه به اجرای این طرح مهم است که با مشارکت  و همکاری شهرداری دنبال می‌شود.

وی با تاکید بر توسعه و فراگیری این طرح خاطرنشان کرد: سازماندهی حداکثری توانمندهای دانش‌آموزان، ‌تأمین آگاهی‌های مورد نیاز زندگی شهری در محیط مدرسه،‌ آموزش مهارت‌های زندگی با کیفیت،‌ تقویت روحیه همکاری گروهی و تقسیم کار جمعی،‌ توجه به ارتقا تحصیلی دانش آموزان، ‌شخصیت بخشیدن و الگو سازی مناسب برای نوجوانان،‌ تحقق زمینه نقش پذیری اجتماعی و ایجاد آمادگی لازم برای حضور فعال در جامعه، از جمله اهداف اجرایی این طرح است.

به گفته آخوندی فعالیت‌های مربوط به حفظ محیط زیست، امکانات بهداشتی، امکانات ورزشی، امور فرهنگی و اجتماعی، ترافیک و حمل و نقل و مسائل ایمنی تحصیلی و پرورشی از دیگر مواد مورد توجه در این طرح است.

در این آیین شهردار بندرعباس نیز با بیان اینکه شهرداری گسترده‌ترین فعالیت را در ارتباط با زندگی شهروندان دارد، اظهار داشت: این تنوع و فراوانی ضرورت همکاری تنگاتنگ شهروندان را جهت ارائه خدمات بهتر دو چندان می‌کند.

محمد جواد سلطان‌زاده با اشاره به طرح ارتقا آموزش‌های شهروندی که ماهیانه با طرح مسائل آموزش زندگی در سطح شهر دنبال می‌شود، افزود: شهرداران مدارس در این طرح می‌توانند کمک شایانی را با مجموعه شهرداری در راستای فرهنگ سازی و جلب مشارکت خانواده‌ها داشته باشند.

وی تصریح کرد: اصولا مدرسه بهترین بستر برای تمرین زندگی است که وجه غالب آن در ماموریت‌های شهرداری نمود دارد.

به گفته وی با اجرای طرح شهردار مدرسه، دانش‌آموزان به عنوان همیاران و سفیران شهرداری، فرهنگ شهروندی و اصول زندگی را فرا گرفته که می‌تواند تأثیرات بسیار مهمی در آشنا شدن دانش‌آموزان با اقدامات شهرداری و پیوند آن با نهاد خانواده داشته باشد.

شهردار بندرعباس ابراز امیدواری کرد با همکاری و مشارکت فعال دانش‌آموزان مقاطع مختلف تحصیلی، شهر بندرعباس به عنوان الگویی موفق در امر مدیریت توأم با مشارکت شهروندان تبدیل شود.

در این آیین «بهنام نظری» دانش‌آموز پایه چهارم تجربی به عنوان نخستین شهردار مدرسه به همراه دو معاون خود،حکم شهردار مدرسه را از دست مسئولان دریافت کرد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=2752

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.