مقامات مالزی می‌گویند آخرین پیامی که از طریق رادیویی از خلبان بوئینگ قبل از ناپدید شدن دریافت کردند این بوده است که «همه چیز خوب و عادی است».     مقامات مالزی در تازه ترین کنفرانس خبری خود درباره پرواز MH370 اعلام کردند که آخرین پیامی که از بوئینگ ۷۷۷ قبل از ناپدید شدن دریافت ...

مقامات مالزی می‌گویند آخرین پیامی که از طریق رادیویی از خلبان بوئینگ قبل از ناپدید شدن دریافت کردند این بوده است که «همه چیز خوب و عادی است».

خبرگزاری فارس: آخرین پیام خلبان بوئینگ ۷۷۷؛ «همه چیز خوب است»

 

 

مقامات مالزی در تازه ترین کنفرانس خبری خود درباره پرواز MH370 اعلام کردند که آخرین پیامی که از بوئینگ ۷۷۷ قبل از ناپدید شدن دریافت کرده اند این بوده است که همه چیز عادی است.

مقامات مالزی می‌گویند که خلبان در یک پیام رادیویی با مرکز کنترل گفته است که همه چیز خوب است.

براساس این گزارش، تلاشها برای کشف اثری از هواپیمای مفقود شده مالزی در سطح وسیعتری از دریای چین جنوبی افزایش یافته است.

صبح امروز مقامات ژاپنی نیز از اعزام ۴ هواپیما برای کمک به عملیات جستجو خبر دادند. مقامات هندی نیز از درخواست مالزی برای کمک عملیات جستجو خبر دادند.

در حال حاضر عملیات جستجو با حضور تجهیزات دریایی و هوایی ۱۲ کشور ادامه دارد.

درحالی که ناپدید شدن هواپیمای ۷۷۷-۲۰۰ مالزی ایرلاینز وارد پنجمین روز خود شده است مقامات مالزی می‌گویند که درباره محل احتمالی این هواپیما گیج شده اند و با توجه به علائم و نشانه‌های کنونی نمی‌توانند کاری از پیش ببرند.

درحالیکه رئیس پلیس اینترپل روز گذشته احتمال اقدام تروریستی در جریان ناپدید شدن این هواپیمای مسافربری را رد کرد جان برنان رییس سازمان سیا گفته است که اقدام تروریستی را نمی‌توان در مورد هواپیمای ناپدید شده مالزیایی کاملا رد کرد. به گفته او برخی مسئولیت ناپدید شدن این این هواپیما را بعهده گرفته‌اند هرچند نمی‌توان ادعای آنها را تایید یا اثبات کرد.

برنان به جزئیات بیشتری اشاره نکرد اما او نخستین مقام آمریکایی است که عنوان می‌کند ادعاهایی درمورد بعهده گرفتن مسئولیت این حادثه وجود داشته است.

بامداد روز شنبه این هفته هواپیمای مسافربری از نوع بوئینگ ٧٧٧ متعلق به شرکت هواپیمایی مالزی با ٢٣٩ مسافر و سرنشین از کوالالامپور، پایتخت مالزی، به سوی پکن، پایتخت چین پرواز کرد اما پس از عبور از فراز خاک مالزی و هنگامی که بر فراز خلیج تایلند در پرواز بود، از صفحه رادار محو شد. پیش از محو شدن از صفحه رادار، هیچ پیامی حاکی از بروز وضعیت اضطراری از خلبان هواپیما دریافت نشده بود.

براساس گزارش بی بی سی، به گفته کارشناسان، این وضعیت می‌تواند نشانه آن باشد که هواپیما به طور ناگهانی و به سرعت سقوط کرده به نحوی که خلبان امکان ارسال پیام اضطراری را نیافت.

روز سه شنبه، مقامات هواپیمایی مالزی اعلام کردند که عملیات جستجو را به سواحل شرقی این کشور گسترش داده‌اند هر چند آخرین رد راداری از هواپیما در فاصله‌ای از سواحل غربی مشاهده شده بود.

به گفته آنان، این احتمال وجود دارد که هواپیما به دلایلی در صدد بازگشت به سوی مبدا پرواز بوده و در سواحل غربی سقوط کرده باشد و یک مقام نیروی هوایی مالزی نیز گفته است که شواهد به دست آمده از یک رادار نظامی چنین احتمالی را تقویت می‌کند.

 

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=11452

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.