خبرگزاری پیارم: فرماندار میناب با بیان اینکه مرکز این شهرستان با مشکلات زیرساختی و عمرانی مواجه است گفت: بروز «زمین‌خواری‌های اخیر» در برخی از محلات میناب نتیجه انحلال دو ساله شواری شهر است. به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس از میناب، عباس خدادادزاده امروز در نشستی خبری با اشاره به پدیده قاچاق در ...

خبرگزاری پیارم: فرماندار میناب با بیان اینکه مرکز این شهرستان با مشکلات زیرساختی و عمرانی مواجه است گفت: بروز «زمین‌خواری‌های اخیر» در برخی از محلات میناب نتیجه انحلال دو ساله شواری شهر است.

خبرگزاری فارس: «زمین‌خواری‌های اخیر»  نتیجه انحلال دو ساله شواری شهر است

به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس از میناب، عباس خدادادزاده امروز در نشستی خبری با اشاره به پدیده قاچاق در این شهرستان و در پاسخ به سؤالی مبنی بر کشته شدن پنج معلم در یک سانحه رانندگی که یکی از خودروها حامل قاچاق بوده اظهار داشت: در منطقه اقدامات خوبی در راستای تولید سوخت و خودکفایی استان در این حوزه صورت گرفته است.

وی ادامه داد: با کنترل ورود سوخت از استان‌های همجوار، کنترل سوخت چاه‌های کشاورزی و مبارزه جدی با قاچاق سوخت، اقداماتی خوبی در این راستا صورت گرفته است.

وی ادامه داد: کشف یک میلیون و ۴۳۴ هزار لیتر قاچاق در هشت ماهه سال جاری خود نشان‌گر عزم جدی مسئولان برای مبارزه و مقابله با این پدیده است.

وی با بیان اینکه این رقم در مدت مشابه برابر با ۳۴۵ هزار لیتر بوده است افزود: افزایش ۳۳ درصدی کشفیات سوخت نسبت به مدت مشابه نشان‌گر این است که در آینده‌ای نزدیک این پدیده از شهرستان محو خواهد شد.

فرماندار میناب با اشاره به وضعیت امنیتی این شهرستان گفت: میناب از نظر جمعیتی شهرستان دوم استان محسوب می‌شود و طبیعتا به دلیل ساختار ویژه موارد وقوع جرم هم در آن بیشتر از سایر شهرستان‌ها و هم محسوس‌تر است.

به گفته خدادادزاده، ۱۱ درصد از کل سرقت‌های واقع شده، در هرمزگان مربوط به شهرستان میناب است.

این مسئول اضافه کرد: در ماه‌های اخیر آمار سرقت موتورسیکلیت در این شهرستان هشت درصد کاهش یافته است.

وی ادامه داد: به تمامی دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده برای جلوگیری از سرقت موتورسیکلت‌های ارباب رجوع، محلی به مساحت ۱۲متر در هر اداره برای پارک و نگهداری موقتی موتورسیکلیت‌ها در نظر گرفته شود.

فرماندار میناب پیرامون، راه‌اندازی فرمانداری ویژه این شهرستان افزود: این مصوبه که از مصوبات دور چهارم سفر رئیس جمهوری به هرمزگان است، به زودی اجرایی می‌شود چرا که اقدامات لازم صورت گرفته، و با ابلاغ از سوی وزارت کشور این امر محقق می‌شود.

به گفته خدادادزاده، بیش از ۶۰ درصد پروژه‌های عمرانی مصوب سفرهای استانی رئیس جمهور در میناب اجرایی و به پایان رسیده است.

وی در ادامه در خصوص بحث زمین خواری  در محله مغیری شهر میناب نیز یادآور شد: با توجه به اینکه قریب به دو سال است که  شورای شهر میناب منحل شده و شهرداری میناب نیز به صورت سرپرستی اداره می‌شد، تقریبا ساخت و سازها به کندی صورت می‌گرفت اما اکنون که چهار ماه از ورود شهردار جدید می‌گذرد، شاهد رشد خوبی در سطح شهر هستیم.

وی ادامه داد: در خصوص ساخت و سازهای غیر مجاز نیز پرونده های زیادی صادر شده که به زودی احکام صادره اجرایی خواهد شد.

فرماندار در خصوص ورود اتباع افغانه به میناب بیان داشت: استان هرمزگان قریب به دو سال است که از ورود اتباع بیگانه منع شده و اکنون شهرستان میناب نیز از این امر مستثنی نیست به طوری که الان حضور اتباع در شهرستان بسیار کمرنگ است.

این مسئول اضافه کرد: با بارش‌های اخیر سد استقلال میناب که در ماه‌های اخیر به شدت با افت ذخیره آب مواجه بود، طبق گزارشات واصله به میزان یک میلیون و ۶۰۰ لیتر آبگیری شده است.

وی در ادامه بیان داشت: متاسفانه شهر میناب با مشکلات زیر ساختی مواجه است و با توجه به بافت فرسوده شهر خصوصا در مرکز و محله‌های همانند پاکوه این مشکلات به دلیل ارتفاع زیاد و ناپایداری خاک محسوس‌تر است.

فرماندار میناب با بیان اینکه اجرای طرح‌های جمع‌آوری فاضلاب در اینگونه محلات می‌تواند مشکلات را تا حدود زیادی کاهش دهد، اضافه کرد: تاکنون یک سوم از طرح جمع‌آوری فاضلاب میناب اجرایی شده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=2404

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.