رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه این سازمان شنبه هفته آینده اطلاعاتی را پیرامون جزئیات پرونده «تخلف ۴۰۰ میلیون یورویی در کیش» منتشر می‌کند، گفت: بی‌ثباتی نظام اجرایی در کشور نگران‌کننده است.   به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، مصطفی پورمحمدی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در صورت برنده شدن ...

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه این سازمان شنبه هفته آینده اطلاعاتی را پیرامون جزئیات پرونده «تخلف ۴۰۰ میلیون یورویی در کیش» منتشر می‌کند، گفت: بی‌ثباتی نظام اجرایی در کشور نگران‌کننده است.

خبرگزاری فارس: جزئیات پرونده «تخلف 400 میلیون یورویی کیش» منتشر می‌شود

 

به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، مصطفی پورمحمدی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در صورت برنده شدن در انتخابات ریاست جمهوری، کمک با تامین اجتماعی و تقویت اقتصاد و اشتغال خانوارها از جمله مهمترین برنامه‌هایش خواهد بود، اظهار داشت: ریشه فساد در دولت‌ها برآمده از طمع و زیاده‌خواهی است.

وی در ادامه با بیان اینکه نظرسنجی مربوطه به ۳+۲ به صورت تمام و کمال در حال اجرا شدن است، افزود: در حال حاضر با توجه به ادامه داشتن این نظرسنجی نمی‌توان در مورد نتیجه آن حرف زد.

کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه طی روز شنبه اطلاعات جدیدی را پیرامون پرونده تخلف ۴۰۰ میلیون یورویی در منطقه آزاد کیش توسط سازمان بازرسی اعلام و منتشر می‌شود، تلویحا با بیان اینکه این پرونده مربوط به واگذاری زمین و ارزش سرمایه‌گذاری مربوطه است، افزود: معاون رئیس جمهور در مصاحبه‌های اخیر خود بیان کرده است که در این پرونده نقشی نداشته است و این زمانی بیان شده است که از وی در این پرونده نامی برده شده است.

پورمحمدی اضافه کرد: اطلاعات منتشره در مورد این پرونده حاوی اسامی برخی از نفرات نیز هست.

وی در ادامه در مورد پرونده واگذاری اراضی زمین فرودگاه قدیم قشم نیز یادآور شد: در این مورد متاسفانه آن طور که انتظار داشتیم دادگاه رای مناسبی را صادر نکرد.

رئیس سازمان بازرسی با بیان اینکه ایران ظرفیت‌های متعددی دارد، افزود: به عنوان نمونه توسعه محور ترانزیتی از استان سیستان و بلوچستان یکی از این ظرفیت‌هاست که می‌توان به آن در راستای توسعه بخش قابل توجهی از ایران نگاه کرد.

پورمحمدی با بیان اینکه در نظام اجرایی کشور بی‌ثباتی خیلی نگران کننده است، اضافه کرد: غلط‌ترین مدل مدیریتی پدیده «چانه‌زنی» است و این در حالی است که طبق اصول مدیریتی، منابع را باید طبق برنامه‌ها هدایت کرد.

به گفته وی موضوع «مشایی» آنقدر مهم نیست که در کشور مطرح می‌کنند، چرا که اگر وی «تأیید شود همانند سایر کاندیداها باید رقابت کند و اگر هم تایید نشود همانند سایر رد صلاحیت‌ شده‌ها باید به قانون احترام بگذارد».

پورمحمدی همچنین با بیان اینکه برنامه‌های کلان خود را تدوین کرده است، گفت: تولید، اشتغال بر پایه تدبیر، اقتدار و صلابت از مهمترین اهداف دولت ولی در صورت برنده شدن در انتخابات است.

وی افزود: هدف دولت بنده نیز به سه اصل دولت قانونمند، ملت ثروتمند، ایران قدرتمند قرار خواهد گرفت.

این کاندیدای احتمالی یادآور شد: شعار انتخاباتی بنده نیز «آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است با دوستان مروت با دشمنان مدارا » است که برگرفته از حافظ است.

پورمحمدی اضافه کرد: در صورت رئیس جمهور شدن، ساختار اداری را تنظیم و از دست‌یابی مدیران ارشد به سیستم‌های اداری پایین‌ دست به ویژه در حوزه‌های عزل و نصب در چارچوب برنامه‌ها محدود و جلوگیری می‌کنیم.

این فعال سیاسی در پاسخ به سئوالی پیرامون روابط خارجی مد نظر وی، گفت: با توجه به مهم بودن ایران و موقعیت جغرافیای این کشور وضعیت به نحوی است که اگر هم کاری به کاری کسی نداشته باشیم، سایر کشورها با ما کار دارند و همواره چشم طمع به ایران داشته‌اند.

به گفته وی، حتی اگر ایران نظامی انقلابی و اسلامی هم نبود خیلی‌ها به دلیل تامین منافع و منابعشان همواره در عرصه خارجی بر علیه ایران همانند حال حاضر کارشکنی می‌کردند.

پورمحمدی افزود: در حوزه سیاست خارجی باید بر اساس منافع، امنیت و منابع و به حداقل رسانی دشمنان، وضعیت را از تنش خارج کرد.

وی با بیان اینکه معنی تنش‌زدایی کوتاه آمدن نیست ادامه داد: باید ائتلاف‌های بین‌المللی را بر علیه کشور شکست.

کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری همچنین افزود: دولت کنونی می‌توانست طوری رفتار کند، که وضعیت به این شرایط نرسد و حتی می‌توانست تحریم‌ها را نیز طوری مدیریت کند که به این میزان مشکلات افزایش پیدا نکند.

وی با بیان اینکه شعارهای انقلابی کماکان برای مردم جذاب است، در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس، افزود: هزینه انتخاباتی خود را از منابع مردمی تامین خواهم کرد همانطور که طی روزهای اخیر نیز کمک‌هایی شده است و در برخی از استان‌ها کسانی به بنده علاقه دارند، تمایل خود را برای در اختیار قرار دادن ماشین و خانه در صورت راه‌اندازی ستاد ابراز کرده‌اند.

پورمحمدی همچنین در پاسخ به سؤالی که مصداق استفاده از بیت‌المال را چه می‌بیند و حضور روسای بازرسی استان‌های کرمان و هرمزگان را در این نشست خبری چگونه ارزیابی می‌کند، نیز گفت: دو رئیسی که در این نشست حضور دارند در مرخصی هستند و رئیس بازرسی کرمان نیز از کرمان تا بندرعباس را با خودروی شخصی خود آمده و در این نشست حضور پیدا کرده است.

وزیر کشور دولت نهم، با بیان اینکه در آن زمان نیز که تصدی‌گری این وزارت‌خانه را بر عهده داشته است، در کل قوانین انتخاباتی را دارای مشکل می‌دیده است افزود: در آن زمان نیز طرحی در راستای اصلاح و بهبود برخی از موارد غیرشفاف به ویژه در بخش تبلیغات کاندیداها مورد بررسی قرار گرفت.

پورمحمدی همچنین تاکید کرد: بنده خود نیز در حال در مرخصی ام و هزینه‌های سفرهای اخیرم به استان‌های مختلف ربطی به سازمان محل کارم ندارد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=3797

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.