کره شمالی از تحریم های سازمان ملل که به دنبال آزمایش هسته ای این کشور در ماه فوریه وضع شده، ناخشنود است. این کشور همچنین به مانور نظامی مشترکی که کره جنوبی و امریکا برگزار کردند، شدیدا معترض است.   پیارم به نقل از بی بی سی (BBC)؛ کره شمالی می گوید که قصد دارد ...

کره شمالی از تحریم های سازمان ملل که به دنبال آزمایش هسته ای این کشور در ماه فوریه وضع شده، ناخشنود است. این کشور همچنین به مانور نظامی مشترکی که کره جنوبی و امریکا برگزار کردند، شدیدا معترض است.

 

پیارم به نقل از بی بی سی (BBC)؛

کره شمالی می گوید که قصد دارد یکی از نیروگاه های اتمی تعطیل شده خود، از جمله رآکتوری اتمی در یونگ بیون، را دوباره راه اندازی کند. این نیروگاه در سال ۲۰۰۷ در توافقی بین المللی از سوی کره شمالی تعطیل شده بود.

در بیانیه ای که دولت کره شمالی منتشر کرده، آمده است که این اقدام، قدرت هسته ای کره شمالی را از نظر “کیفی و کمی” تقویت می کند.

این تازه ترین اقدام پیونگ یانگ در پی آزمایش های هسته ایش در ماه فوریه است.

روز گذشته، پارلمان کره شمالی از طرح‌های مربوط به تقویت برنامه سلاح‌های هسته‌ای در بخش دفاعی کشور، حمایت کرده بود. خبرگزاری رسمی کره شمالی گزارش داد که در جلسه روز دوشنبه، مجمع با اکثریت قاطع به “توجه بیشتر به برنامه سلاح های هسته‌ای” رأی داده است. بنا به مصوبه آن ها، سلاح های هسته ای “وسیله دفاع” هستند که در زمان “حملات مرگبار” از آن ها استفاده خواهد شد.

فعالیت های اخیر هسته ای کره شمالی با واکنش شدید سازمان ملل، امریکا، کشورهای غربی، ژاپن و کره جنوبی روبرو بوده است.

کره شمالی به کره جنوبی اعلام “وضعیت جنگی” کرده است. کره جنوبی هم گفته که در صورت هر تعرضی از سوی همسایه شمالی، به آن “پاسخی محکم” خواهد داد. “پارک گئون هه” رئیس جمهور کره جنوبی، بر حق کشورش برای واکنش به هر اقدام تهاجمی توسط همسایه شمالی تأکید کرد و گفت: «اگر هر نوع تحریکاتی علیه مردم ما رخ دهد، مردم، کشور و نظامیان ما باید به سرعت و قدرت و بدون ملاحظات سیاسی واکنش نشان دهند.»

کره شمالی از تحریم های سازمان ملل که به دنبال آزمایش هسته ای این کشور در ماه فوریه وضع شده، ناخشنود است. این کشور همچنین به مانور نظامی مشترکی که کره جنوبی و امریکا برگزار کردند، شدیدا معترض است.

هفته گذشته دو بمب افکن رادارگریز B-2 متعلق به نیروی هوایی امریکا که قابلیت حمل بمب های هسته ای را دارند، در چارچوب رزمایش مشترکی با کره جنوبی در ۸۰ کیلومتری خط آتش بس اقدام به عملیات کردند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=3440

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.