رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی از کمبود ۱۴ هزار نیرو در اورژانس کشور و خبر داد و گفت: طی طرحی که به تصویب رسیده است ۴۹ فروند هلی‌کوپتر در راستای فعالیت در اورژانس هوایی کشور خریداری می‌شود. // به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، غلامرضا معصومی امروز در جمع ...

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی از کمبود ۱۴ هزار نیرو در اورژانس کشور و خبر داد و گفت: طی طرحی که به تصویب رسیده است ۴۹ فروند هلی‌کوپتر در راستای فعالیت در اورژانس هوایی کشور خریداری می‌شود.

//

خبرگزاری فارس: خرید 49 هلی‌کوپتر اورژانس / کمبود 14 هزار نیرو در اورژانس

به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، غلامرضا معصومی امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر تعداد ۱۵ پایگاه شهری و ۲۸ پایگاه جاده‌ای اورژانس در هرمزگان دایر و فعال است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر هرمزگان باید در مجموع دارای ۵۷ پایگاه اورژانس باشد، اضافه کرد: هر چند که در حوزه دریایی نیز به این استان توجهی ویژه در امر اورژانس شده است اما از برنامه پایگاه‌های اورژانس که مصوب شده است، عقب است و باید در این استان حدود ۱۰ پایگاه جدید دیگر احداث شود.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی همچنین از مصوب شدن طرح خرید ۴۹ فروند هلی‌کوپتر در راستای راه‌اندازی پایگاه‌های اورژانس هوایی کشور خبر داد.

وی با بیان اینکه دو فروند از این تعداد به هرمزگان اختصاص می‌یابد، اظهار امیدواری کرد تا پایان سال جاری چند فروند از این هلی‌کوپترها وارد سیستم اورژانس کشور شود.

معصومی با بیان اینکه در این راستا رایزنی‌ها با مراکز مربوطه در هوا فضای کشور آغاز شده است، اعتبار مورد نیاز برای هر کدام از این هلی‌کوپترها را بین ۱۵ تا ۲۰ میلیارد اعلام کرد.

این مسئول در پاسخ به خبرنگار فارس با بیان اینکه در شرایط معمولی و به وضوح چون که این هلی‌کوپترها برای اورژانس مورد استفاده قرار می‌گیرد کشورهای فروشنده نمی‌توانند به بهانه تحریم از فروش آنها به ایران خودداری کنند، افزود: اما کارشکنی‌هایی نیز در این راستا ممکن است صورت گیرد که سعی داریم از طریق رایزنی‌های آغاز شده نسبت به تهیه هلی‌کوپترهای مورد نیاز برای اورژانس کشور اقدام کنیم.

معصومی با بیان اینکه در حال حاضر تعداد ۵۲ آمبولانس در بخش پیش بیمارستانی هرمزگان در این استان وجود دارد، اضافه کرد: در این استان از نظر برخورداری از آمبولانس وضعیت خوبی نداریم.

وی در همین راستا افزود: در مصوبات مرتبط با سال ۹۲، هرمزگان در اولویت برنامه‌ها و اعتبارات مدیریت حوادث کشور خواهد بود.

این مسئول در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر قدیمی‌ترین آمبولانسی که در سیستم اورژانس کشور وجود دارد دارای عمری برابر با ۱۰ سال است، گفت: طی سال ۸۵ تعداد هزار و ۳۰۰ آمبولانس موجود آن زمان از رده خارج شد و در حال حاضر در مجموع سه هزار و ۶۰۰ آمبولانس در سیستم اورژانس کشور وجود دارد.

معصومی همچنین تعداد پایگاه‌های اورژانس در سراسر کشور را برابر با دو هزار و ۵۰ پایگاه برشمرد و گفت: تعداد ۱۴ هزار نیرو در حال حاضر در اورژانس کشور فعال هستند که باید گفت دقیقا در راستای جبران کمبود نیرو و به استاندارد رسانی تعداد نیروها باید ۱۴ نفر دیگر در اورژانس استخدام شوند.

به گفته رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی در حال حاضر تاثیرات کمبود نیرو، با اضافه کاری توسط نیروهای موجود جبران می‌شود.

معصومی همچنین در ادامه از اجرای طرح زمستانی اورژانس از تاریخ بیستم آذرماه تا اسفند خبر داد و افزود: در زمان مذکور تمامی پایگاه‌های جاده‌ای به حالت آماده تغییر وضعیت می‌دهند.

وی در ادامه از انجام ۲٫۴ میلیون ماموریت توسط اورژانس در کشور طی سال ۹۰ خبر داد و افزود: رقم ماموریت‌های انجام شده در نیمه سال جاری در مقایسه با سال گذشته دارای افزایش هشت درصدی است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=2425

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.