رئیس آموزش و پرورش استثنایی هرمزگان با بیان اینکه پیش بینی می‌شود امسال بیش از ۳۱ هزار نوآموز در استان به پایگاه‌های سنجش مراجعه کنند، گفت: پایگاه‌های ثابت و سیار مورد نیاز در این راستا راه‌اندازی شده است.   شهباز بارانی امروز در بازدید از پایگاه‌های سنجش ناحیه یک با اشاره به این که پنج ...

رئیس آموزش و پرورش استثنایی هرمزگان با بیان اینکه پیش بینی می‌شود امسال بیش از ۳۱ هزار نوآموز در استان به پایگاه‌های سنجش مراجعه کنند، گفت: پایگاه‌های ثابت و سیار مورد نیاز در این راستا راه‌اندازی شده است.

خبرگزاری فارس: غربالگری 31 هزار نوآموز در هرمزگان / راه‌اندازی پایگاه‌های سنجش

 

شهباز بارانی امروز در بازدید از پایگاه‌های سنجش ناحیه یک با اشاره به این که پنج پایگاه سنجش شهری از صبح امروز فعالیت خود را آغاز کرده‌اند، یادآور شد: سه پایگاه در حوزه ناحیه یک آماده پذیرش نوآموزان بدو ورود به دبستان است.

وی پیش‌بینی کرد: امسال بیش از ۳۱ هزار نوآموز در استان هرمزگان به پایگاه‌های سنجش مراجعه می‌کنند که از این تعداد ۱۲ هزار نوآموز در شهرستان بندرعباس هستند.

بارانی با اشاره به جزئیات طرح سنجش یادآور شد: برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی به منظور ارزیابی نوآموزان در دو مرحله مقدماتی و تخصصی اجرا می‌شود که مرحله مقدماتی شامل ارزیابی‌ها بینایی، شنوایی، آمادگی تحصیلی، اختلالات جسمی – حرکتی، اندازه‌گیری توده بدنی، مقایسه قد به سن و معاینات اختلال دهان و دندان و معاینات پزشک عمومی است.

به گفته وی، نوآموزانی که نیاز به ارزیابی تخصصی نداشته باشند به مدارس عادی جهت ثبت نام معرفی می‌شوند و نوآموزانی که در ارزیابی مقدماتی مشکوک به اختلال تشخیص داده شوند، جهت ارزیابی دقیق به مرحله تخصصی ارجاع داده می‌شوند.

معاون آموزش ابتدایی ناحیه یک که در این بازدید بارانی را همراهی می‌کرد نیز ضمن اشاره به تجهیز پایگاه‌های ناحیه یک گفت: مدارس نورالهدی، شهید مهراب رشیدی و اختلالات یادگیری به عنوان سه پایگاه سنجش ناحیه یک آمادگی لازم جهت نوبت دهی و آغاز سنجش از صبح شنبه را دارند.

حوریه حاجی‌زاده خاطر نشان کرد: با توجه به بعد مسافت، پنج واحد سیار روستایی نیز برای سنجش نوآموزان بدو ورود مدارس روستایی ناحیه یک در نظر گرفته شده است.

وی افزود: واحدهای سیار از نیمه تیرماه آغاز به کار می‌کنند که با توجه به جدول زمان‌بندی به مدت یک هفته در پایگاه‌های تعیین شده روستایی دانش‌آموزان پایه اول را مورد سنجش قرار می‌دهند.

این مقام مسئول در پایان یادآور شد: در سال گذشته از پنج هزار و ۶۰۰ نوآموز بدو ورود بیش از ۹۲ درصد سنجش شدند و در سال جاری پیش‌بینی ثبت‌نام شش هزار و ۴۰۰ نفر را جهت ورود به پایه اول در مدارس ناحیه یک داریم.

وی اظهار امیدواری کرد با توجه به تمهیدات اندیشیده شده امسال درصد بیشتری از دانش‌آموزان پایه اول در پایگاه‌های سنجش مورد ارزیابی قرار گیرند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=4333

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.