رئیس جمهور گفت: اقتصاد نباید در دست ۳ هزار نفر در کشور باشد و با اصلاح این وضعیت کشور آسیب‌پذیر نخواهد بود. به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس از کرمانشاه، محمود احمدی‌نژاد در سفر یک‌روزه خود به کرمانشاه و در مراسم افتتاح پروژه‌های عمرانی کرمانشاه اظهارداشت: شهر کرمانشاه با جمعیت نزدیک به ۹۰۰ ...

رئیس جمهور گفت: اقتصاد نباید در دست ۳ هزار نفر در کشور باشد و با اصلاح این وضعیت کشور آسیب‌پذیر نخواهد بود.

خبرگزاری فارس: اقتصاد کشور نباید در دست 3 هزار نفر باشد

به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس از کرمانشاه، محمود احمدی‌نژاد در سفر یک‌روزه خود به کرمانشاه و در مراسم افتتاح پروژه‌های عمرانی کرمانشاه اظهارداشت: شهر کرمانشاه با جمعیت نزدیک به ۹۰۰ هزار نفر نیاز به طرح خط لوله انتقال آب داشت، این در حالی است که هر یک از مردم کرمانشاه یک خود یک عالم هستند.

رئیس جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: طرح‌های انتقال آب به کرمانشاه باید هرچه سریع‌تر تکمیل شود و با روحیه جهادی و انقلابی دفاع مقدس که از مردم کرمانشاه سراغ داریم، امیدواریم که طرح‌های انتقال آب به کرمانشاه هر چه سریع‌تر تکمیل شود که البته کارها ادامه دارد و باید به یک امنیتی به آب‌رسانی برسیم.

وی تصریح کرد: کرمانشاه قلب غرب کشور است و این پروژه‌ها باعث توسعه این منطقه می‌شود و سد آزادی با ذخیره ۷۰۰ میلیون متر مکعب آب و آب‌رسانی به سه شهر یکی از مهم‌ترین طرح هاست.

*شوخی رئیس جمهور: آزادی که سد نمی‌خواهد

احمدی‌نژاد ادامه داد: من به شوخی به دوستان گفتم که سد آزادی نمی‌شود. آزادی که سد نمی‌خواهد و اصلا نمی‌شود آزادی را سد کرد؛ سد آزادی البته معنی ندارد ملت ایران سد می‌سازد تا آزادی به ارمغان بیاورد.

وی افزود: صادرات برق منافع فراوانی دارد که فقط در آمد نیست. یک روز را تصور کنید که ایران با تمام کشور همسایه پیوند خورده است و در زمینه برق، گاز، آب و حمل و نقل ارتباط دارد و این خط برق اگر صادر شود به‌دنبال آن آبادانی به همراه دارد.

احمدی‌نژاد با تاکید بر این‌که پروژه ایستگاه برق مرصاد تنها برای درآمدزایی نیست گفت: راه‌های ساده‌تری برای در آمد است ولی این پیوند دوستی بین ملت‌ها به وجود می آورد و عملی انسانی است.

وی با بیان این‌که ما در غم و شادی کشورهای همسایه شریک هستیم، بیان کرد: نمی‌شود که در یک طرف مرز برق باشد و یک طرف آن نداشته باشد.

وی در ادامه با اشاره به پتروشیمی کرمانشاه گفت:‌ پالایشگاه آناهیتا زمانی که آقای مصری وزیر بودند پیگیری می‌شد و الان روند کندی دارد و باید پالایشگاه داخل شهر به محل جدید انتقال یابد و روند تکمیل پروژه آناهیتا در سربالایی قرار گرفته و باید زودتر انجام شود.

احمدی‌نژاد گفت: نفت و گاز برای کشور یک مزیت محسوب می‌شود.

رئیس جمهور بیان داشت: قبل از ملی شدن نفت، پول نفت را مردم در زندگی خود احساس نمی‌کردند و عمده نفت با قیمت پایین به فروش می‌رفت و به بهانه سرمایه‌گذاری برای تولید نفت بخش زیادی از درآمد نفت هزینه می‌شد، اما بعد از انقلاب مقداری از این پول به جیب ملت رفت که هنوز هم به طور کامل انجام نشده است.

وی گفت: قیمت فعلی نفت با توجه به سال‌های گذشته به نسبت کم‌تر است که به طور مثال در مقایسه با سال ۶۰ با توجه به قیمت دلار، کم‌تر است.

از این پس موقع سودآوری است

احمدی‌نژاد با اشاره به زمان‌بر و پرهزینه بودن استخراج گاز، تصریح کرد: از این پس موقع سودآوری است و برای ملت و کارخانه اتیلن در کرمانشاه باید با سرمایه‌گذاری کمتر، بیشترین سود را برساند تا به‌عنوان یک صنعت پایین‌دستی با ظرفیت ۳۰۰ هزار تن به تولید کالا بپردازد، این پروژه اشتغال فراوانی را تولید خواهد کرد.

رئیس جمهور عنوان کرد: استاندار، بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی باید بر ایجاد اشتغال پایدار به‌وسیله صنایع پایین دستی این کارخانه فعال باشند.

احمدی‌نژاد گفت: باید به سمتی برویم که همه مردم در اقتصاد فعال باشند، نه این‌که عده قلیلی نامشان فعال اقتصادی باشد که این‌گونه اقتصاد شکوفا نمی‌شود، زمانی اقتصاد به نقطه مطلوب می‌رسد که همه مردم در عرصه اقتصادی فعال باشند و کار اقتصادی را یاد بگیرند و همه ظرفیت‌ها برای عدالت پیشرفت به‌کار گرفته شوند.

وی خاطرنشان کرد: اقتصاد نباید در دست ۳۰۰۰ نفر در کشور باشد و در صورت اصلاح این وضعیت، کشور آسیب‌پذیر نخواهد بود.

احمدی‌نژاد اظهار کرد: دشمن می‌داند که دیگر نمی‌شود علم و دانش ایرانیان را از مغز آن‌ها بیرون کشید و زور کارساز نیست.

رئیس جمهور گفت: بعضی‌ها مانع تراشی نکنند و اجازه بدهند مردم در همه زمینه‌ها مشارکت کنند که انحصارطلبی به فساد منجر می‌شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=2639

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.