دویچه وله: «آمریکا قصد دارد برای افزایش فشار بر ایران با همکاری ۲۵ کشور دیگر به یک رزمایش مین‌روبی در خلیج فارس دست زند. این رزمایش در نوع خود و به لحاظ گستردگی در تاریخ نیروی دریایی بی‌سابقه است.»   پیارم به نقل از جام سیاسی؛ سایت دویچه وله(DW) نوشت: «در پی تهدیدهای جمهوری اسلامی ...

دویچه وله: «آمریکا قصد دارد برای افزایش فشار بر ایران با همکاری ۲۵ کشور دیگر به یک رزمایش مین‌روبی در خلیج فارس دست زند. این رزمایش در نوع خود و به لحاظ گستردگی در تاریخ نیروی دریایی بی‌سابقه است.»

 

پیارم به نقل از جام سیاسی؛ سایت دویچه وله(DW) نوشت: «در پی تهدیدهای جمهوری اسلامی در مورد بستن احتمالی آبراه هرمز، نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا سرگرم آماده کردن یک رزمایش مین‌روبی در خلیج فارس است. تهدیدهای ایران برای مسدود کردن راه دریایی استراتژیک هرمز در واکنش به تشدید تحریم‌های غرب صورت گرفته که هدف اصلی آن ضربه زدن به جریان صادرات محصولات نفتی جمهوری اسلامی و محدود کردن درآمدهای ارزی این کشور عنوان می‌شود.»

 

این سایت آلمانی ادامه داد: «شماری از فرماندهان نظامی جمهوری اسلامی در مناسبت‌های مختلف تهدید کرده‌اند در صورت یک حمله نظامی به ایران یا اختلال در جریان صدور نفت این کشور، آبراه هرمز بر روی نفتکش‌های آمریکا و متحدانش بسته خواهد شد. ایالات متحده نیز بارها گفته است که چنین اقدامی را تحمل نخواهد کرد و قاطعانه با آن مقابله می‌کند. نشریه‌ آمریکایی نیویورک تامیز روز دوشنبه نوشت، مانور دریایی آمریکا و متحدانش که بی‌سابقه خوانده شده، قرار است به ایران نشان دهد هر تلاشی برای بستن آب‌راه هرمز با واکنش قاطع روبرو خواهد شد. خبرگزاری فرانسه به نقل از نیویورک تایمز گزارش داد رزمایش مین‌روبی نیروی دریایی آمریکا و ۲۵ کشور دیگر برای ماه جاری میلادی برنامه‌ریزی شده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=1626

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.