پژوهشگاهی که ۱۸۰ چایی بریز داشت! پیارم به نقل از پایگاه بصیرت:وزیر آموزش وپرورش گفت: ما با پژوهشگاهی مواجه بودیم که ۱۰ پژوهشگر داشت و ۱۸۰چایی بریز. ما تا پیش از این نمی دانستیم که در کجای این سازمان پژوهش انجام می شود. حاجی بابایی گفت: همین افراد در جلسه ای حضور داشتند و اعلام ...

پژوهشگاهی که ۱۸۰ چایی بریز داشت!

پیارم به نقل از پایگاه بصیرت:وزیر آموزش وپرورش گفت: ما با پژوهشگاهی مواجه بودیم که ۱۰ پژوهشگر داشت و ۱۸۰چایی بریز. ما تا پیش از این نمی دانستیم که در کجای این سازمان پژوهش انجام می شود. حاجی بابایی گفت: همین افراد در جلسه ای حضور داشتند و اعلام کردند که تغییرات کتاب ها در سال اول باید ۵ درصد، در سال دوم ۱۰ درصد، در سال سوم ۲۵ درصد باشد. در همان جلسه به آنها گفتم که با این اوصاف باید ۷۲ سال برای تغییر محتوای کتاب های ۱۲ سال تحصیلی دانش آموز وقت صرف کرد.

صحنه ای که اشک مسئولان را درآورد

اولین کنگره سرداران و ۴ هزار شهید تدارکات و پشتیبانی سپاه، هفته پیش با حضور مسئولان کشوری و لشکری و همچنین خانواده های معظم شهدای سپاه در مرکز همایش های برج میلاد برگزار شد. از حاشیه های جالب این مراسم پخش فیلم هایی مستند از مادران شهدا بود. در بخشی از این فیلم مادر یکی از شهدای مفقودالاثر در مراسم تشییع شهدا به دنبال پیکر فرزندش می گشت و یا مادری که با استخوان های فرزند شهیدش درد و دل می کرد نشان داده شد. پس از اتمام این فیلم مستند، وقتی چراغ های سالن روشن شد، اکثر حاضران در سالن ازجمله مسئولان کشوری و لشکری مشغول پاک کردن اشک های شان بودند.

پارازیت عوام فریب ها

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز ۱۰ مهر ماه امسال اعلام کرد: ادعاهای مربوط به تأثیر پارازیت های ماهواره ای بر سلامتی انسان و بروز بیماری هایی مانند سرطان و یا سقط جنین استناد علمی ندارد. علی گورانی، رئیس اداره بهداشت پرتوهای وزارت بهداشت در این باره عنوان کرد: ادعاهای افراد حقیقی و حقوقی در زمینه عوارض پارازیت های ماهواره ای، عوام فریبی و بزرگ نمایی هدفدار است. به گفته گورانی «انواع انرژی اعم از آتش، باد یا فرکانس ها می توانند آسیب زا باشند. شدت انرژی آنتی سیگنال ها (پارازیت ها) بیشتر از سیگنال های (امواج) ماهواره ای نیست.»

ختم مطالبات فمینیستی به تجزیه ایران!

فعالان جریانات فمینیستی به جایی رسیده اند که از توافق احزاب کومله و دموکرات برای تجزیه ایران حمایت می کنند! «شادی صدر» از نویسندگان روزنامه های زنجیره ای و از فمینیست های مقیم انگلستان، در سایت شبکه بین المللی همبستگی زنان با حمایت از گروهک های تروریست و تجزیه طلب ضمن اینکه حق تجزیه طلبی را از حقوق مسلم! گروه های تروریستی برشمرده، این حق مسلم را هم راستای مطالبات فعالان فمینیست دانسته است!

دو نگاه متفاوت آمریکا به ایران

اختلاف دو حزب آمریکایی در مورد موضوع ایران با همدیگر آنقدر زیاد است که در هر مناظره ای برای انتخابات به آن اشاره می شود. «جو بایدن» معاون رئیس جمهوری آمریکا در مناظره با «پائول رایان» معاون انتخاباتی «میت رامنی» کاندیدای جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در پاسخ به انتقادات رایان درباره عملکرد دولت «باراک اوباما» در رابطه با موضوع برنامه هسته ای ایران تأکید کرد: در حال حاضر مقامات اسرائیل و آمریکا معتقدند ایران با دستیابی به بمب هسته ای فاصله زیادی دارد و در مسیر دستیابی به بمب هسته ای نیست. رایان در این مناظره دولت اوباما را متهم کرد که کار چندانی برای جلوگیری از برنامه هسته ای ایران به عمل نیاورده و مدعی شد ایران به اندازه تولید پنج بمب اتمی اورانیوم غنی کرده است.

حریص ها اینگونه می بازند!

در چند سال اخیر یکی از پرونده های کلانتری ها و دادگاه ها مراجعه افراد حریص و زودباوری بوده است که یک شبه می خواهند پولدار شوند! اما هم سرمایه خود را از دست داده اند و هم سرمایه اطرافیان شان را، اما گویا این ماجرا تمامی ندارد و باوجود اطلاع رسانی مکرر در مورد شرکت های هرمی باز هم افراد زیادی فریب می خورند؛ در شش ماه ابتدای سال جاری ۳۰۰ پرونده در خصوص شکایت از عملکرد برخی از افراد در شرکت های هرمی در پلیس آگاهی تشکیل شد. در تهران بیش از ۲هزار دفتر تعطیل شد و در حال حاضر این شرکت ها به شهرهای حاشیه تهران از جمله کرج، اسلامشهر و رباط کریم پناه برده اند.

آل سعود: فقط ایرانی ها کمیل بخوانند

دومین مراسم پرشکوه دعای کمیل در موسم حج امسال و در بین الحرمین مدینه منوره، جایی که زمانی کوچه بنی هاشم قرار داشت، با حضور هزاران نفر از زائران ایرانی و تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار شد. هرچند این مراسم مخصوص زوار ایرانی برگزار می شود و زائران کشورهای دیگر، ولو شیعیان، معمولاً اجازه حضور در آن را ندارند، این هفته برخلاف مراسم هفته پیشین، پلیس سعودی، معدود زائران خارجی راه یافته به صفوف زوار ایرانی را در صورت مشاهده، به اجبار از محل برگزاری مراسم به خارج هدایت می کردند. هرساله چهار دعای کمیل در موسم حج تمتع برگزار می شود.

وقتی بازار ارز از یک شاگرد نانوایی رکب می خورد

گفته می شود که درسابقه یکی از بزرگ ترین دلالان ارز که اخیراً دستگیر شده است مواردی چون تحصیلات ابتدایی، شاگردی نانوایی، رانندگی تاکسی و چهار فقره پرونده قضایی همچون جعل و کلاهبرداری دیده می شود. در فروردین ماه امسال وی مجوز یک صرافی را نیز دریافت کرده بود! وقتی اقتصاد از یک چنین فردی رکب می خورد آیا نباید برای آن به جای متهم کردن همدیگر فکر دیگری کرد!

آمار خدانشناس های آمریکا

مطالعات جدید نشان می دهد بر شمار آمریکایی هایی که می گویند به هیچ مذهب خاصی وابسته نیستند چندین درصد نسبت به سال ۲۰۰۷ افزوده شده است. صدای آمریکا(voa) خبر داد: یافته های مرکز پژوهشی حاکی است نزدیک ۲۰ درصد تمام آمریکایی ها وقتی مقوله وابستگی مذهبی به میان می آید، خود را بی اعتقاد یا خدانشناس تلقی می کنند. این رقم پنج سال پیش ۵۱ درصد بود. پژوهشگران می گویند شمار آمریکایی های فاقد وابستگی مذهبی در میان جوانان حتی بالاتر است و ۲۲ درصد افراد زیر ۳۰ سال را در بر می گیرد.

در مراسم ختم هم زنبیل می گذارند

امروزه اصطلاح آشنا و قدیمی «زنبیل گذاشتن در صف» را برخی به مجالس ختم هم سرایت داده اند و در اینجا دسته گل می گذارند و می روند. در یکی مساجد واقع در میرداماد تهران مراسم ختمی برگزار شده بود که ورودی آن از زنبیل گل آکنده بود.یک فیلمبردار مخصوص هم کارش این بود که مرتب سر تا ته خیابان را برود و از نوشته گردن آویز دسته گل های جدید با زوم مناسب فیلمبرداری کند، البته یک نفر هم مسئول چسباندن پرینت نوشته تسلیت به گردن گل ها بود، گل های گران قیمتی که فقط چند ساعت تاریخ مصرف دارند و بلافاصله بعد از مجلس ختم، روانه سطل زباله می شوند.اما نکته جالب این بود که مجلس ختم اصلاً به شلوغی دسته گل ها نبود، لابد برای بعضی دوستان و آشنایان، حضوری فاتحه خواندن برای میت، سخت تر یا کم فایده تر از فرستادن تاج گل بود!

صف اجساد نظامیان آمریکایی تا کاخ سفید می آید

یک روزنامه روسی با هشدار شدید به مقامات آمریکایی درباره اقدام نظامی علیه ایران، تأکید کرد: در صورت وقوع این حمله، اجساد نظامیان آمریکایی تا جلوی درهای کاخ سفید کشیده می شوند. روزنامه «روسیسکایا گازتا» روسیه در گزارشی اعلام کرد: حمله جنگنده های آمریکایی به تأسیسات هسته ای ایران برای واشنگتن بدون خسارت نخواهد بود. این بدان معناست که در صورت وقوع این حمله، صف اجساد آمریکایی تا پشت درهای کاخ سفید کشیده می شود و اوباما دیگر نخواهد توانست وارد کاخ سفید شود.

دستاورد حزب الله بیشتر از تمام کشورهای عربی است

وزیر دفاع سابق لبنان با اظهار خوشحالی از پرواز پهپاد حزب الله بر فراز سرزمین های اشغالی گفت: این ایران بوده که این پهپاد را تولید کرده و جوانان متخصص لبنانی اقدام به مونتاژ آن کردند. «عبدالرحیم مراد» تصریح کرد، اقدامی که حزب الله در نفوذ به عمق اسرائیل انجام داد برای ما رویای دوردستی بود این در حالی است که کشورهای عربی بارها با اسرائیل درگیر شدند، اما دستاوردی به همراه نداشته است. وزیر دفاع سابق لبنان تأکید کرد: همانطور که اسرائیل هواپیماهای شناسایی به داخل لبنان و دیگر مناطق می فرستد، مقاومت لبنان نیز هم اکنون می تواند هواپیماهای شناسایی بر فراز مناطق فلسطین اشغالی به پرواز درآورد.

چرا اردوغان سوریه را تهدید می کند؟

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در مورد اهداف ترکیه، از استقبال جنگ با سوریه و ارسال سلاح به این کشور از سوی کشور عربستان گفت: این کشورها در طول ۲۰ ماه گذشته برای افزایش بحران در سوریه سرمایه گذاری کرده اند که برای متضرر نشدن تلاش می کنند تا به این اقدامات دست بزنند. فارغ از اینکه تمامی کارهای شان اشتباه بوده است. «بروجردی» در ارزیابی از اظهارات اردوغان، نخست وزیر ترکیه، در مورد آماده شدن مردم این کشور برای جنگ با سوریه و به دنبال آن حمایت ناتو از این اقدام، گفت: با توجه به در پیش بودن انتخابات در ترکیه این اظهارات تنها جنبه سیاسی و تبلیغاتی دارد. آقای اردوغان بیشتر تلاش می کند تا سرمایه گذاری های ترکیه در سوریه را توجیه کند تا این موضوع یک ضعف در دولت ترکیه قلمداد نشود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=1963

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.