جمهوری اسلامی * شیخ یوسف قرضاوی در خطبه نماز جمعه قطر از زائران خانه خدا خواست در مراسم حج امسال ایران را نفرین کنند چرا که ایران در کنار دولت سوریه ایستاده و جلوی سقوط آن را گرفته است. قرضاوی با اشاره به حمایت‌های ایران، چین و روسیه از نظام حاکم بر سوریه گفت: جهان ...

جمهوری اسلامی

* شیخ یوسف قرضاوی در خطبه نماز جمعه قطر از زائران خانه خدا خواست در مراسم حج امسال ایران را نفرین کنند چرا که ایران در کنار دولت سوریه ایستاده و جلوی سقوط آن را گرفته است. قرضاوی با اشاره به حمایت‌های ایران، چین و روسیه از نظام حاکم بر سوریه گفت: جهان عرب و جهان اسلام باید در برابر این سه کشور بایستند چون آنها با حمایت‌های سیاسی، نظامی و مالی در کنار رژیم حاکم در سوریه قرار گرفته و درحال کشتن مردم در این کشور هستند. قرضاوی هیچ اشاره‌ای به حمایت‌های مالی، تسلیحاتی سیاسی و تبلیغاتی آمریکا، رژیم صهیونیستی، عربستان، قطر و ترکیه از شورشیان و مخالفان دولت سوریه نکرد و از جنایاتی که سازمان القاعده و تروریست‌هائی که این سازمان افراطی و تروریستی از کشورهای مختلف برای جنگ با دولت سوریه و کشتار مردم این کشور اجیر کرده به میان نیاورده است. اظهارات قرضاوی نشان می‌دهد وی به سفارش دولت قطر این سخنان را به زبان آورده است.

* اطلاعات عمومی دولتمردان آمریکائی به قدری ضعیف است که موجب رسوائی معاونان دو نامزد ریاست جمهوری آمریکا در مناظره تلویزیونی انتخاباتی شد، بطوری که حتی رسانه‌های طرفدار آمریکا را نیز به واکنش وادار کرد. به گزارش شبکه العربیه، در جریان مناظره جوبایدن و پل راین معاونان انتخاباتی باراک اوباما و میت رامنی، معاون رئیس‌جمهور آمریکا یکی از دلایل عدم دخالت آمریکا در سوریه را مساحت پنج برابری این کشور در مقابل کشوری مثل لیبی دانست. این درحالی است که مساحت لیبی که بالغ بر یک میلیون و ۷۶۰ هزار کیلومتر مربع است، ۹ برابر مساحت سوریه است. جوبایدن درحالی این اطلاعات اشتباه را به کار برد که ۲۰۰ میلیون بیننده در سراسر جهان از جمله ۴۰ میلیون بیننده در داخل آمریکا این مناظره را مشاهده می‌کردند. بایدن در پاسخ به گوینده تلویزیون “مارتا راداتز” که پرسیده بود، چرا آمریکا در بحران سوریه همانند لیبی دخالت نمی‌کند، گفت: “این دو کشور با هم متفاوت هستند، سوریه پنج برابر مساحت لیبی است”. شگفت‌تر آنکه پل راین معاون انتخاباتی میت رامنی نیز نمی‌دانست که رقیب وی در مناظره این اشتباه بزرگ را مرتکب شده بود و به سادگی از آن گذشت. در این مناظره که در ایالت کنتاکی آمریکا برگزار شد طی آن پل راین و جوبایدن از سیاست‌های یکدیگر درباره مسائل مهم منطقه خاورمیانه از جمله مسائل ایران، سوریه و افغانستان انتقاد کردند.

* معاون فراری سابق “صدام”، خواستار حمله اعراب به ایران شد! به گزارش تابناک، “عزت ابراهیم الدوری” معاون سابق “صدام حسین”، دیکتاتور سابق عراق که تنها عضو بازداشت نشده و متواری حزب منحله بعث به شمار می‌رود، در پیامی تلویزیونی، خواستار حمله اعراب به جمهوری اسلامی ایران شده است. او در این پیام تلویزیونی که به مناسبت شصت و پنجمین سالگرد تأسیس حزب منحله بعث منتشر شد، حمله آمریکا و همپیمانش به عراق را کاری جنایتکارانه نامید. الدوری، همچنین در این پیام – که نخستین پیام وی پس از سقوط رژیم بعث عراق در سال ۱۳۸۲ به شمار می‌رود – به “حزب الدعوه” عراق حمله کرد و افزود: این حزب (حزب الدعوه) بر این باور است که عراق به پایتخت تشیع در جهان عرب تبدیل شده است و متأسفانه به نظر می‌رسد آنان می‌خواهند تا قیامت در عراق حکومت کنند. از مخفیگاه عزت الدوری خبری دردست نیست ولی گفته می‌شود او با عربستان هماهنگ است.

دنیای اقتصاد

تماس تلفنی مهدی‌هاشمی از بازداشتگاه با آیت‌الله

هفته نامه «تجارت فردا» نوشت: فاطمه‌هاشمی، دختر آیت‌الله‌هاشمی رفسنجانی گفت: مهدی در تماس تلفنی که با پدرم داشته، گفته در این مدت سوال‌های جدی از من پرسیده نشده است. او بیشتر توی یک اتاق انفرادی است، برخورد مناسبی با وی صورت گرفته، به گفته خودش، در اتاقش سرویس بهداشتی وجود دارد و یک پتو دارد که می‌خوابد و خواستار کتاب برای مطالعه بود.وی با بیان اینکه مهدی با هیچ نقشه‌ای به ایران نیامده است، افزود: مهدی یک سال و نیم قبل که کارش در دانشگاه آزاد آکسفورد تمام شد و دیگر نیازی به ماندن دائم نداشت و می‌توانست با سفر به ایران و انگلیس کارهایش را انجام دهد، تصمیم به برگشت گرفت و همان طور که گفته شد در داخل ایران مخالفت‌های شدیدی با برگشت مهدی صورت می‌گرفت و مسوولان در تماس با پدرم بر این موضوع تاکید می‌کردند و پدر هم همین پیغام را به مهدی می‌داد. حتی همین سفری که من و یاسر رفتیم، پیغام بردیم که سفرت را عقب بینداز؛ اما مهدی تصمیمش را برای برگشت گرفته بود و می‌گفت نبود من در ایران، این فرصت را به برخی می‌دهد که علیه خانواده ما هجمه‌هایشان را ادامه دهند و من از آنجا که می‌دانم هیچ خطایی در این باره مرتکب نشده‌ام، باید بیایم و جوابگو باشم. وی درباره برگزاری دادگاه مهدی‌هاشمی نیز گفت: خودش دوست دارد دادگاهش علنی باشد تا مردم بیشتر در جریان قرار بگیرند.

کیهان

نخست وزیر انگلیس: صریح بگویم در حال غرق شدن هستیم (خبر ویژه)

نخست وزیر انگلیس گفت «قدرت های قدیمی جهان در حال اضمحلال هستند».

به گزارش دویچه وله، دیوید کامرون در کنگره حزب محافظه کار با بیان اینکه «نگران جایگاه بریتانیا در عرصه رقابت اقتصاد جهانی هستم»، تأکید کرد: نمی توان انتظار داشت که بریتانیا به عنوان یک کشور صنعتی بزرگ در رقابت بین المللی، جایگاه پیشین خود را تثبیت کند.

وی گفت: در حالی که کشورهایی نظیر هند، چین، اندونزی و حتی نیجریه در حال برآمدن و توانمند شدن اقتصادی هستند، کشورهای غربی از دیوان سالاری گسترده رنج می برند.

کامرون در این کنگره حزبی گفت: «اگر دست به عمل نزنیم و حاضر نباشیم تصمیمات سخت و دردآور اتخاذ کنیم و اگر از خود قاطعیت بروز ندهیم، بریتانیا دیگر کشوری نخواهد بود که در گذشته بود.»

نخست وزیر انگلیس تصریح کرد: «زمان بازگویی حقیقت فرا رسیده است. پس باید شنا کرد یا به اعماق فرو رفت. دست به عمل زنید یا غرق شوید.»

دویچه وله درباره اظهارات کامرون نوشت: «سخنان کامرون در اصل تصویری از وضعیت کنونی اقتصاد بریتانیا را به نمایش می گذارد. به گفته جورج اوزبورن، وزیر دارایی بریتانیا، اجرای سیاست صرفه جویی اجتناب ناپذیر است. اوزبورن در روز دوشنبه (۸ اکتبر/۱۷مهر) در کنگره حزب محافظه کار تاکید کرد که بودجه خدمات اجتماعی تا سال ۲۰۱۶ میلادی به میزان ۱۰ میلیارد پوند (معادل ۴/۱۲میلیارد یورو) کاهش خواهد یافت.»

این گزارش می افزاید: از میزان کمک های دولتی به کودکان و همچنین بیکاران جوان در بریتانیا به شدت کاسته خواهد شد. تنها در این بخش قرار است که دولت حدود ۱۸ میلیارد پوند تا سال ۲۰۱۵ صرفه جویی کند. هدف از این اقدامات خروج از رکود اقتصادی عنوان شده است.

در همین حال بنابر گزارش گاردین، دیوید کامرون در نشست حزب متبوع خود اوضاع انگلستان را «بسیار خطرناک» خوانده و گفته است: اوضاع بریتانیا بسیار خطرناک شده است. مشکلات یورو می تواند به اقتصاد ما ضربه بزند.

سال گذشته ویلیام هیگ وزیر خارجه انگلیس گفته بود: یورو ساختمانی در حال سوختن است، بدون هیچ راه خروجی.

انگلیس با وجود عضویت در اتحادیه اروپا، عضو منطقه پولی یورو نیست.

صندوق بین المللی پول به تازگی ضمن انتشار گزارشی، چشم انداز اقتصاد جهانی در سال آینده را، نامساعد توصیف کرد و تاکید نمود: بهبود اوضاع اقتصاد جهانی مشروط به حل و فصل بحران حوزه یورو و اجتناب آمریکا از پرتگاه سیاست ریاضت مالی است.

بنابر اعلام صندوق بین المللی پول، رشد اقتصاد جهانی در سال آینده از ۶/۳ درصد فراتر نخواهد رفت که آن هم مدیون رشد کشورهای آسیایی است و انتظار می رود اقتصاد اروپا نه تنها رشد مثبت نداشته باشد بلکه احتمالا ۴دهم درصد نیز کاهش خواهد یافت.

هاشمی دنبال دولت ائتلافی است اما اصولگرایان استقبال نمی کنند (خبر ویژه)

یک روزنامه اصلاح طلب با بیان این که ایده دولت وحدت ملی راه به جایی نخواهد برد، تصریح کرد پیشنهاد هاشمی رفسنجانی در واقع نوعی دولت ائتلافی است.

روزنامه زنجیره ای اعتماد با بیان این که هاشمی رفسنجانی به دنبال نقش جدیدی است می نویسد: هدف هاشمی از تاکید چندباره بر وحدت ملی چیست؟ ۱- تشکیل دولت وحدت ملی. این راهبرد اساسا راه به جایی نخواهد برد چرا که دولت وحدت ملی مربوط به نظامی است که دچار انشقاق جدی حاکمیتی شده و در ایران چنین نیست. هرچند می تواند یک چهره سیاسی در انتخابات شرکت کند که وفاق جدی همراه او باشد اما بی شک نمی تواند با شعار وحدت ملی دست به تغییرات حاکمیتی بزند همچنان که پیشنهاد هاشمی با مخالفت فعالان سیاسی اصولگرا رو به رو شده و در اردوگاه اصلاح طلبان نیز تاکنون واکنش ویژه ای به همراه نداشته است.

اعتماد همچنین درباره احتمال نامزدی هاشمی به عنوان هدف دیگر طرح دولت وحدت ملی خاطرنشان کرد: این تحلیل با گفته خود هاشمی رد می شود.

این روزنامه احتمال سوم را «تشکیل دولت ائتلافی» عنوان کرد و نوشت: به نظر می رسد پیشنهاد جدید هاشمی در جهت دیگری است، برخی تحلیلگران می گویند منظور هاشمی رفسنجانی از دولت وحدت ملی همان دولت ائتلافی است، که در آن هم چهره های اصولگرا و هم چهره های اصلاح طلب، زیر سایه یک شخص میانه رو به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری قرار گیرند.

این روزنامه زنجیره ای همچنین یادآور شد «ما می دانیم هاشمی به انتخابات نمی آید اما این بار تلاش خواهد کرد میانه روها از هر دو جناح را حول یک چهره گرد هم آورد». اعتماد از افرادی نظیر ناطق نوری به عنوان گزینه های محتمل هاشمی یاد کرد.

در انتخابات سال ۷۶ در حالی که خیلی ها به اعتبار عضویت مشترک هاشمی و ناطق در جامعه روحانیت مبارز تصور می کردند تمایل هاشمی به ناطق است، وی در نماز جمعه به شکل تلویحی به نفع خاتمی و به ضرر ناطق سخنرانی کرد و نسبت به سلامت انتخابات ابراز نگرانی نمود. این در حالی بود که هاشمی خود رئیس دولت بود و انتخابات را وزارت کشور تحت نظر وی برگزار می کرد!

در آن انتخابات با روی کار آمدن خاتمی، مسندنشینی اعضای کارگزاران دولت سازندگی برای ۸ سال دیگر تضمین گردید اما تکرار این روند دست به دست شدن درون حلقه ای قدرت در سال ۸۴ امکان پذیر نشد.

گفتنی است روز گذشته محمدرضا عارف معاون اول خاتمی در دولت اصلاحات به «آفتاب یزد» گفته است: من نظرم نسبت به ائتلاف اصلاح طلبان و اصولگرایان مثبت است. کشور در شرایطی است که نیاز به تفاهم کلی یا به قول شما ائتلاف دارد. البته با شناختی که از هر دو جریان دارم این اتفاق هرگز نخواهد افتاد.

وی می گوید: آیا بهتر نیست جریان های سیاسی روی یک یا دو نفر از افراد شناخته شده اجماع کنند؟

شایسته تقدیر اما…! (خبر ویژه)

رئیس جمهور دیروز در حکمی «نشان درجه یک فرهنگ و هنر» کشور را به «محمد علی کشاورز» بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون داد. در حکم رئیس جمهور آمده است: «براساس اصل ۱۲۹ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و به پاس لیاقت، شایستگی و تلاش های ارزنده جناب عالی در جهت رشد و تعالی هنر کشور و خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، مفتخر به دریافت نشان درجه یک فرهنگ و هنر می شوید.»

روز ۱۱ مرداد ماه امسال، سایت شبکه ایران (ارگان رسمی دولت) متن گفت وگویی از «محمد علی کشاورز» را منتشر کرد که این بازیگر پیشکسوت سینما و تئاتر از «اسفندیار رحیم مشایی» تمجیدهای عجیبی کرده بود و منتقدان او را نیز «نفهم» نامیده بود! به نوشته این سایت، کشاورز گفته بود که «مهندس مشایی از دوستان خوب من است و از آدمهای فرهیخته این مملکت هستند خیلی کم پیدا می شود که این چنین آدمهایی پیدا شوند. مهندس آدمی پاک، صاف و بی آلایش است… البته خیلی ها هم هستند که نمی فهمند و یا می فهمند و تخریب می کنند.» پس از این بود که برخی از رسانه های وابسته به حلقه انحرافی در حرکتی شتابزده و دستپاچه برای طرح کاندیداتوری مشایی در انتخابات آینده، نوشتند که کشاورز گفته است «دوست دارم اولین کسی باشم که از مشایی برای حضور در انتخابات دعوت می کنم.»(!)

اگرچه سابقه درخشان محمدعلی کشاورز در عرصه سینما، تئاتر و تلویزیون در دوران پس از انقلاب شایسته تقدیر است، اما گفته های وی در ماه های گذشته این شائبه را دامن زده است که اعطای نشان درجه یک به ایشان در پی تقدیر غلوآمیز و عجیب و غریب وی از مشایی بوده است!

حزب الله با پهپاد ایرانی مصونیت اسرائیل را در هم شکست (خبر ویژه)

در حالی که پرواز پهپاد تجسسی حزب الله در عمق آسمان فلسطین اشغالی موجب وحشت در محافل صهیونیستی شده، تحلیل گران مسلمان منطقه با افتخار از این توانمندی یاد می کنند. در عین حال هر دو طیف اتفاق نظر دارند که حزب الله ضربه استراتژیک دیگری به اسرائیل زده است.

پایگاه صهیونیستی اسرائیل دیفنس درباره تأسیسات و ذخایر گازی این رژیم ابراز نگرانی کرد و نوشت: بعد از حادثه اخیر، تأسیسات گازی اسرائیل در دریای مدیترانه امنیت ندارد. پرواز هواپیمای حزب الله مساله حفاظت از تاسیسات گازی اسرائیل را در دریای مدیترانه به موضوعی بسیار مهم و فوری تبدیل کرده چرا که ورود این هواپیما نشان دهنده رویکردهای هجومی جدید حزب الله است.

در همین حال منابع ارتش رژیم صهیونیستی گزارش دادند که به دلیل مشکوک شدن دستگاه های امنیتی فرودگاه «بن گوریون» به پرواز هواپیماهای بدون سرنشین در آسمان فلسطین اشغالی، پرواز هواپیماها برای مدتی متوقف شد.

منابع صهیونیستی با اشاره به اینکه مدت هاست فعالیت فرودگاه های اسرائیل به دلایل امنیتی متوقف نشده بود خاطر نشان کردند: ورود چند روز پیش یک هواپیمای بدون سرنشین، سبب آماده باش و تشدید اقدامات امنیتی در نیروی هوایی ارتش اسرائیل شده است.

در همین حال روزنامه هاآرتص با اشاره به پیشرفت حزب الله در زمینه به کارگیری هواپیماهای بدون سرنشین و نقش ویرانگر آن علیه امنیت اسرائیل نوشت: پهپادهای جدید حزب الله از نوع هواپیماهای ابابیل که در جنگ ۳۳ روزه علیه اسرائیل به کار گرفته شده نیست. پهپاد جدید از برخی اهداف در داخل اسرائیل فیلم و عکس تهیه کرده و علاوه بر این، سیستم دفاعی اسرائیل را تست کرده و در عین حال قدرت حزب الله را تا جایی که ممکن بوده، تقویت کرده است.

رادیو اسرائیل نیز در گزارشی عنوان کرد: بالاخره معلوم شد حزب الله این هواپیما را فرستاده و ایران پشت ماجراست. حزب الله این هواپیما را تا ۵۰ کیلومتری آسمان اسرائیل فرستاد.

این رادیو به نقل از نشریه تله پولیس گفت: اسرائیل و آمریکا دارای جدیدترین سیستم تولید هواپیماهای بدون سرنشین در جهان هستند اما تجاوز حزب الله به حریم هوایی اسرائیل رنگ دیگری به مناقشه های منطقه داد. حزب الله تاکنون از ایران راکت می گرفت اما اکنون مشخص شده همکاری ایران با این گروه خیلی بیشتر از آن چیزی است که تصور می شد.

برخی منابع صهیونیستی می گویند حزب الله دارای دست کم ۷۰ هزار فروند موشک است که می تواند تمام نقاط حساس این رژیم در فلسطین اشغالی را آماج حمله قرار دهد.

در همین حال هشام جابر ژنرال بازنشسته لبنانی و مدیر مرکز مطالعات خاورمیانه، عملیات غافلگیرانه حزب الله را در هم شکستن مصونیت اسرائیل توصیف کرد و گفت: نفوذ پهپاد حزب الله حامل این پیام است که رژیم اسرائیل دیگر هیچ مصونیتی ندارد.

وی در مصاحبه با پرس تی وی گفت: پرواز پهپاد حزب الله پیرامون نیروگاه هسته ای دیمونا برای رژیم تل آویو بسیار خطرناک بود. این هواپیما می توانست مواد منفجره با خود حمل کند. سوال این است که چرا نیروهای آمریکا و اسرائیل در مدیترانه نتوانسته اند این هواپیما را شناسایی کنند.»

روزنامه القدس العربی چاپ لندن نیز قدرت نمایی حزب الله را مایه مباهات امت اسلامی و عربی توصیف کرد. القدس العربی نوشت: این عملیات از هر حیث کم نظیر بود. چه اینکه این اولین بار پس از ۶۰ سال است که یک هواپیمای عربی- اسلامی به فضای اسرائیل رخنه می کند.

روزنامه مذکور خاطر نشان کرد: این نفوذ بزرگ قبل از هر چیز و به صورتی که ما دیدیم بدون شک باید یک عقل خیره کننده ای پشت آن باشد که این همه باعث نگرانی اسرائیلی ها شده است و پس از این نیز موجبات نگرانی آنها را فراهم خواهد کرد لابد غافلگیریهای دیگری هم در راه باشد که به خاطر اینکه جزو اسرار استراتژیک حزب الله است ما نمی دانیم. چه بسا در آینده نزدیک، باز هم اسرائیلی ها غافلگیر شوند همانند موشک هایی که در جنگ ۳۳روزه چون باران در عمق اسرائیل اصابت کرد و آنان غافلگیر شدند و یا همانند جنگ سال ۲۰۰۶ م زمانی که افتخار صنعت نظامی اسرائیل یعنی تانک مرکاوا یکی پس از دیگری منهدم شدند.

نویسنده این تحلیل می افزاید: این هواپیما هر چه باشد علاوه بر اینکه افتخار لبنانی ها است مایه مباهات و فخر تمامی اعراب و مسلمانان نیز است. زیرا نه تنها پرده از توانمندی آنان در دستیابی به دنیای فن آوری نظامی برداشت که برتری آنان را بر صنعت تقلیدی اسرائیل ثابت کرد. القدس العربی یاد آور شد: سیدحسن نصرالله در اثنای جنگ ۳۳ روزه بشارت داد که هم اینک یک ناو جنگی اسرائیلی در سواحل لبنان با موشک پیشرفته لبنانی منهدم می شود. او گفت: به دریا نگاه کنید الان موشک به ناو اصابت خواهد کرد و همان گونه هم شد. ما همواره آرزو کرده بودیم که یک کشور عربی خصوصا آن کشورهایی که میلیاردها دلار برای خرید تسلیحات آمریکایی و اروپایی هزینه می کنند یکی از این هواپیماها را می ساختند. آنگاه با ارسال آن به سوی اسرائیل به او پیام می دادند که جهان عرب هنوز قدس را فراموش نکرده است و هرگز اشغالگری مسجدالاقصی را نمی پذیرد. اما متاسفانه این آرزو هیچگاه محقق نشد. تا اینکه این هواپیما با اختراع اندیشه ایرانی آمد.

نیروهای خط امام یا خط منتظری؟! (خبر ویژه)

اعضای گروه موسوم به «مجمع نیروهای خط امام» ضمن ملاقات با آیت الله موسوی اردبیلی در قم، به دیدار یوسف صانعی و اسدالله بیات رفتند.

به نوشته روزنامه زنجیره ای آرمان در این ملاقات ها، علی اکبر محتشمی پور، سیدهادی خامنه ای و برخی اعضای «مجمع نیروهای خط امام» حضور داشته اند. هرچند خبر زیادی از این ملاقات ها منتشر نشده اما نکته جالب، دیدار اعضای این گروه شبه اصلاح طلب با احمد منتظری پسر آقای منتظری است که ارتباطات گسترده ای با برخی گروه های معارض از جمله در خارج کشور و حلقه لندن دارد. حضرت امام پس از حداقل ۴ سال مدارا و تذکر و نصیحت به آقای منتظری، مجبور به برخورد قاطع با نامبرده و فتنه ای شدند که در بیت وی- به اعتبار باند مهدی هاشمی معدوم- لانه کرده بود. با این وصف معلوم نیست چگونه می توان عنوان و ادعای خط امام را با بقایای باند مهدی هاشمی و آلودگان به گروهک های نفاق جمع کرد؟

گفتنی است در برخی اخبار منتشره در سایت ها به نقل از روزنامه آرمان، تعمدا ملاقات گروه یاد شده با احمد منتظری سانسور شده است!

خراسان

جوان آنلاین مدعی شد

لیدر حلقه انحرافی چندی پیش در سفر به یکی از شهرهای غرب استان تهران با «مراد» خود دیدار و گفت و گو کرده است.یک منبع آگاه گفته: دیدار لیدر حلقه انحرافی و فرد همراه او با فردی به نام «ع» که او را «آقاجان» می‌خواند، بیش از سه ساعت طول کشیده است.

آفتاب نوشت

حق شناس عضوشورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: خاتمی به شدت با کاندیداتوری اش در انتخابات آینده مخالف است.

مشرق مدعی شد

در سابقه یکی از بزرگترین دلالان ارز که اخیرا دستگیر شده است مواردی چون تحصیلات ابتدایی، شاگردی نانوایی، رانندگی تاکسی و چهار فقره پرونده قضایی همچون جعل و کلاهبرداری دیده می شود. در فروردین امسال وی مجوز یک صرافی را نیز دریافت کرده بود!

مشرق خبرداد

در سال ۸۹ حدود ۱۵ میلیون نفر سفر خارجی داشته ایم که ۵ میلیون آن سفر به حج و عتبات بوده و ۱۰ میلیون دیگر عمدتا شامل سفرهای تفریحی به کشورهایی چون ترکیه ، امارات، مالزی و تایلند بوده است. کارشناسان اقتصادی با احتساب یارانه ارزی بلیت هواپیما، پرداخت دلار مسافرتی با ارز مرجع و همچنین ارز همراه مسافر که میانگین دو هزار دلار را در نظر گرفته اند معتقدند تنها در سال ۸۹ بیش از ۲۰ میلیارد دلار ارز از کشور خارج شده است.

آصف نیوز مدعی شد

در سال ۹۰ تعداد ۴۰ هزار خودرو لوکس خارجی به ارزش ۸۳۰ میلیون دلار وارد کشور شده که ۸۶ درصد آن با نرخ ارز مرجع صورت گرفته است.

آفتاب یزد

محمدرضاعارف معاون اول ‌دولت اصلاحات در مصاحبه‌ای مفصل با این روزنامه با ابراز تردید نسبت به اجماع اصلاح‌طلبان بر روی کاندیدای واحد، تأکید کرده که حاضر است برای اجماع اصلاح‌طلبان کاندیدا شود. وی در پاسخ به سؤال خبرنگار این روزنامه که از وی پرسیده اصولگرایان معتقدند اصلاح‌طلبان به‌خاطر وقایع سال ۸۸ باید قبل از ورود به انتخابات توبه کنند گفته: توبه‌فرمایان باید بگویند برای چه چیز اصلاح‌طلبان به‌عنوان یک جریان سیاسی باید توبه کنند.

جمهوری اسلامی

این روزنامه در سرمقاله خود با عنوان«فرهنگ اعتراف به اشتباه» با اشاره به بیانات رهبر انقلاب درباره اشتباه بودن ادامه سیاست کنترل جمعیت از اواسط دهه هفتاد می افزاید: اینکه بالاترین مقام نظام با صراحت اعلام کرده است یکی از سیاست‌های اساسی که مورد تأیید کلیه مسئولین قرار گرفته بود اشتباه بوده و باید جبران شود، از این جهت مهم است که یک اتفاق بی‌سابقه در میان مسئولین نظام جمهوری اسلامی است. متأسفانه فرهنگ اعتراف به اشتباه و عذرخواهی از مردم و تأکید بر اینکه باید بابت اشتباهات از خدا طلب عفو شود، در میان مسئولین ما اصولاً جایگاهی ندارد… عجیب است که تمام مسئولان ما از خرد و کلان عادت دارند خود را مصون از اشتباه بدانند، سفرهای داخلی و خارجی خود را بدون استثنا “پربار” معرفی کنند و هرگز کمترین عیب و نقصی را به آن وارد ندانند!

کیهان

حسین شریعتمداری در سرمقاله دیروز روزنامه کیهان از کسانی که به نقش تحریم‌ها در بروز برخی مشکلات اقتصادی اشاره می‌کنند انتقاد کرد و نوشت: از کسانی که وظیفه و مسئولیت مقابله با گرانی را برعهده دارند ولی به جای انجام متعهدانه مسئولیت خویش، کم توجهی ها و بی‌تدبیری‌های خود را به حساب تحریم ها می‌گذارند، انتظار دیگری در میان است. چه کسانی به این طیف از مسئولان محترم مشاوره می دهند؟

رادیو فرانسه

وزیر امورخارجه روسیه در دیدار با رییس مجلس اسراییل، به مقامات این کشور با بیان این که سندی مبنی بر این که ایران در حال ساخت سلاح هسته ای است وجود ندارد اطمینان داد اگرهم روزی جمهوری اسلامی به سلاح هسته ای دست یابد، با این سلاح به این کشور حمله نخواهد کرد و از سوی دیگر، رئوون ریولین رییس مجلس اسراییل نیز عنوان کرد: روسیه تنها قدرتی است که می تواند برنامه هسته ای ایران را متوقف کند.

رادیو فرانسه

سخنگوی وزارت خارجه ایران، اعلام کرد که حاضر است در مورد تعلیق فعالیت‌های غنی سازی اورانیوم ٢٠ در صدی خود، بار دیگر وارد مذاکرات شود در صورتی‌که به آنها ضمانت داده شود که سوخت لازمه برای فعالیت رآکتور تحقیقاتی هسته‌ای تهران تأمین خواهد شد. صالحی- وزیر امور خارجۀ ایران، نیز در گفتگویی با نشریۀ “اشپیگل”- چاپ آلمان، چنین سخنانی را مطرح ساخته بود.

رادیو آمریکا

ناوگان دریایی ایران برای منحرف کردن توجه کشورهای خارجی تجارت دریایی خود را مخفیانه انجام می دهد.یک مقام صنعت کشتیرانی اروپا می گوید: «ایران این روزها تقریباً به یک حفره سیاه بدل شده است و سر در آوردن از برنامه دقیق و قابل اطمینان رفت و آمد خطوط کشتی های کانتینردار این کشور دشوار است.»

الجزیره

مراد کارا ایلان رئیس گروه های جدایی طلب حزب کارگران کردستان اتهام ترکیه به این گروه مبنی بر این که از سوی ایران و سوریه حمایت می شوند را رد کرد.

رادیو آلمان

گفته می شود در مذاکرات مسکو پیشنهاد شده در ازای توقف فعالیت های تاسیسات فردو و انتقال ۲۰۰کیلو اورانیوم غنی شده ۲۰درصدی به خارج، کمک هایی در زمینه تامین سوخت راکتور تحقیقاتی و ایمن سازی تاسیسات هسته ای به ایران بشود و مقداری از تحریم ها، از جمله در مورد قطعات یدکی هواپیماهای غیرنظامی برداشته شود. ایران پیشنهادهای غرب در برابر توقف غنی سازی ۲۰درصدی را ناکافی می داند وخواستار لغو همه یا دست کم بخش مهمی از تحریم هاست. اظهارات مسئولان ایرانی در مورد آمادگی این کشور برای «انعطاف نشان دادن» در حالی مطرح شده که وزیران خارجه اتحادیه اروپا خود را آماده تصویب دور تازه ای از تحریم های یک جانبه علیه جمهوری اسلامی در روز دوشنبه کرده اند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=1967

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.