باطبی از ابتدا دنبال پناهندگی بوده و صراحتا اعلام کرده که مطلقا اهل مبارزه نیست و آن نمایش را نیز صرفا برای تدارک مقدمات دریافت پناهندگی آمریکا اجرا کرده است. // به گزارش پیارم به نقل از جام نیوز، روز دوشنبه ۹ مرداد(July 30) شبکه سلطنت طلب “ایران آریایی” ضمن پخش فایلی صوتی با عنوان ...
باطبی از ابتدا دنبال پناهندگی بوده و صراحتا اعلام کرده که مطلقا اهل مبارزه نیست و آن نمایش را نیز صرفا برای تدارک مقدمات دریافت پناهندگی آمریکا اجرا کرده است.

//

به گزارش پیارم به نقل از جام نیوز، روز دوشنبه ۹ مرداد(July 30) شبکه سلطنت طلب “ایران آریایی” ضمن پخش فایلی صوتی با عنوان “گفتگوی محرمانه احمد باطبی با معاون وزارت اطلاعات” نسبت به نفوذ وزارت اطلاعات در بدنه اپوزیسیون هشدار داد.
دخی عبدی مجری این شبکه که سعی می کرد خود را بی طرف نشان دهد و قضاوت را به بینندگان خود واگذار کند، مطالبی درباره این گفتگو بیان کرد و گفت: «احمد باطبی را همه می شناسید. همیشه فکر می کردیم این جوان از دانشجویان است و غیره و غیره.

۲ عدد کلیپ به دست من رسیده که آدم را وادار می کند که ۳ بار نگاه کند و تجدید نظر کند. به چه مناسبت دانشجویان را فرستادند به خارج تا بتوانند این حرکات را انجام دهند.»
مجری شبکه ایران آریایی ابتدا فیلمی از افشاگری محمدرضا کثرانی از فعالان سرشناس جنبش دانشجویی و زندانی سیاسی سابق از خاطرات ۱۸ تیرماه ۱۳۷۸ علیه احمد باطبی را پخش نمود و سپس گفتگوی احمد باطبی با یکی از نیرو های وزارت اطلاعات را بازتاب داد که بخش هایی از آن را در فایل ضمیمه مشاهده خواهید کرد.

این فایل صوتی همچنین در شبکه های اجتماعی و چند سایت ضد انقلاب انعکاس داشته است. سایت بالاترین و سایت آزادگی دراین باره نوشتند: «این سند پرده از راز بزرگی در خصوص عملکرد وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی و خیانت آشکار کسانی چون احمد باطبی که برای سالها خودش را مبارز راه آزادی جا زده بود بر می دارد. این مکالمه بیست دقیقه ای سندی آشکار و غیر قابل انکار از خیانت باطبی به آرمان آزادی و آزادیخواهان ایران است.»

گفتنی است؛ باطبی فرد گمنام اما فرصت طلبی بود که در جریان آشوب تیرماه ۷۸ و با هماهنگی قبلی یک نشریه غربی، پیراهنی رنگی را به عنوان پیراهن خونین دانشجویان سر دست گرفت و تصویر تهیه شده به عنوان سمبل مبارزه جنبش دانشجویی علیه نظام به سراسر دنیا مخابره شد. باطبی مدت اندکی در زندان افتاد و هم سلولی های وی بعدها در خاطراتی که در فضای اینترنت منتشر شد فاش کردند که باطبی از ابتدا دنبال پناهندگی بوده و صراحتا اعلام کرده که مطلقا اهل مبارزه نیست و آن نمایش را نیز صرفا برای تدارک مقدمات دریافت پناهندگی آمریکا اجرا کرده است.

 

“تارا نیازی” نیز پس از ۲ سال نامزدی با باطبی و سیر جدایی از وی، فاش کرد که باطبی با ماموران اطلاعاتی ایران در تماس دایمی بوده است. وبلاگ ضدانقلابی «سبزنامه ایرانیان» وابسته به امیرعباس فخرآور- کسی که تا مدتها بیشترین ارتباطات را با باطبی داشته- ضمن افشاگری های دیگر نوشت: باطبی با وزارت اطلاعات در طول این سالها ارتباط داشته و به این وزارت در شناسایی و دستگیری بیش از ۲۰۰ تن از مخالفان و اعضای اپوزیسیون کمک کرده است.   ۷/۳۲۵

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=1396

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.