جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور بیانیه‌ای فرا رسیدن سالروز حماسه ۱۹ دی مردم قم را گرامی داشت و اعلام کرد: تداوم اطاعت از رهبری بزرگ‌ترین درس یوم الله ۱۹ دی است. به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، در این بیانیه آمده است: حماسه به یادماندنی مردم قهرمان قم در ...

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور بیانیه‌ای فرا رسیدن سالروز حماسه ۱۹ دی مردم قم را گرامی داشت و اعلام کرد: تداوم اطاعت از رهبری بزرگ‌ترین درس یوم الله ۱۹ دی است.

خبرگزاری فارس: تداوم اطاعت از رهبری بزرگ‌ترین درس یوم الله 19 دی است

به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، در این بیانیه آمده است: حماسه به یادماندنی مردم قهرمان قم در ۱۹ دی ۱۳۵۶ در حراست از کیان اسلام و مرجعیت و اعلام وفاداری به امام خمینی(ره) برگ زرینی در تاریخ مبارزه ملت ایران با طاغوت است.

در بخش دیگری از این بیانیه تصریح شده است: این قیام بزرگ نشان داد که مردم بیش از هر چیز به دین و آئین خود و به رهبران دینی پایبندند و اجازه تعدی و جسارت به آن را نمی‌دهند. رژیم منحوس پهلوی می‌خواست تا با جسارت به امام عظیم الشأن ما مردم را از امام جدا سازد اما چنین نشد و نوزدهم دی آتش فروزان نهضت امام را شعله‌ورتر ساخت. اکنون که سال‌ها از این حادثه بزرگ می‌گذرد، عشق و ارادت مردم ما به امام راحل «قدس سره» و خلف صالح آن مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای«دامت برکاته» بیشتر می‌شود و این خود رمز پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی است.

در ادامه این بیانیه آمده است: دشمنان قسم خورده انقلاب از همان آغاز نهضت امام متوجه شدند که پیشرفت‌های معنوی و مادی مردم ایران در سایه رهبری عالمان دینی رقم می‌خورد و چنین بود که با حملات همه جانبه کوشیدند تا پایگاه مردمی انقلاب و رهبری را تضعیف سازند. درسی که از ۱۹ دی باید گرفت تداوم اطاعت از رهبری و تعمیق باورهای دینی به ویژه اصل مترقی ولایت فقیه است. بر همین اساس در این روز تاریخی اقشار مختلف مردم استان قم ضمن دیدار با رهبر معظم انقلاب با معظم له و آرمان‌های انقلاب اسلامی تجدید میثاق می‌کنند.

در پایان این بیانیه آمده است: جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن تشکر و قدردانی از تمام ملت سرافراز ایران اسلامی به خصوص مردم انقلابی شهر خون و قیام قم و حوزه‌های علمیه و عالمان دین که همیشه در همه عرصه‌ها از پیشتازان انقلاب اسلامی بودند یاد و خاطره همه شهیدان علی‌الخصوص شهدا نوزدهم دی قم را گرامی می‌دارد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=2720

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.