فرماندار ویژه میناب با بیان اینکه سایت‌ها و اراضی واگذار شده پرروش میگو به افراد غیرفعال و ناکارآمد باید پس گرفته و به افراد جدید واگذار شود، خواستار واگذاری اراضی ۱۸۰ هکتاری شیلات در این شهرستان شد. به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس از میناب، عباس خدادادزاده امروز در نشست کارگروه توسعه بخش ...

فرماندار ویژه میناب با بیان اینکه سایت‌ها و اراضی واگذار شده پرروش میگو به افراد غیرفعال و ناکارآمد باید پس گرفته و به افراد جدید واگذار شود، خواستار واگذاری اراضی ۱۸۰ هکتاری شیلات در این شهرستان شد.

خبرگزاری فارس: بازپس‌گیری سایت‌های غیر فعال پرورش میگو / واگذاری اراضی 180 هکتاری شیلات میناب

به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس از میناب، عباس خدادادزاده امروز در نشست کارگروه توسعه بخش کشاورزی که با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی استان از جمله (جهاد کشاورزی، شیلات، بانک کشاورزی، تعاون روستایی و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی) و مسئولان محلی برگزار شد، اظهار داشت: حیات اقتصادی مردم شهرستان میناب بر توسعه بخش کشاورزی استوار است.

وی گفت: این بخش از اقتصاد پایدار باید با حمایت همه جانبه از سرمایه‌گذاری به‌ویژه در بخش خصوصی تقویت شود.

فرماندار ویژه میناب اضافه کرد: با تقویت بخش کشاورزی خصوصا توسعه شیلات می‌توان به ایجاد تولید و اشتغال پایدار دست یافت.

وی در ادامه با بیان اینکه یکی از اقدامات ماندگار دولت اعطای تسهیلات جدید و ویژه برای اشتغال در بخش کشاورزی (خصوصا شیلات) است افزود: طرح ۱۸۰ هکتاری شیلات توسط دستگاه‌های مربوطه در شهرستان حمایت شده و آماده واگذاری به افراد واجدالشرایط است که در این راستا بایستی افراد واجدالشرایط واگذاری زمین و دریافت تسهیلات در بخش شیلات سریعا شناسایی شوند.

به گفته خدادادزاده، باید افراد واجد الشرایط  سریعا شناسایی و برای دریافت تسهیلات با بهره هفت درصد به بانک معرفی شوند.

وی در ادامه، برگزاری این نشست با حضور اعضای تعاونی‌ها را با هدف بررسی و توجیه بخش شیلات عنوان و افزود: یکی از طرح‌هایی که در شهرستان میناب می توان از آن استفاده کرد طرح پرورش میگوست و افرادی که قبلا به آنها زمین واگذار شده و توانمندی و کارایی لازم را نداشته‌اند، زمین از آنها اخذ و به تعاونی‌های توانمند و کارآمد واگذار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شهرستان میناب با داشتن بسترهای مناسب و پیگیری‌های صورت گرفته باید پیشتاز جذب اعتبارت از استان باشد، اظهار داشت: تمام مسئولان و دست‌اندرکاران تلاش می‌کنند تا با بهره‌گیری از سیاست‌ها و برنامه‌های صحیح بسترهای مناسب خصوصا در بحث وثیقه ملکی به این بخش کمک کنند.

در ادامه این نشست هر یک از مدیران استانی در خصوص شرایط واگذاری زمین و پرداخت تسهیلات به صورت تخصصی مواردی را در راستای اطلاع بیشتر اعضای تعاونی‌ها بیان کردند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=2739

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.