همچنین میزان پتاسیم موجود در این میوه به میزان ۲۴۰ میلی گرم عنوان کرد که می‌تواند برای بیماری‌های قلبی عروقی مناسب باشد. طالبی جزء دسته بندی میوه‌ها محسوب می‌شود و متعلق به خانواده کدو است. طالبی معمولا به دو رنگ زرد یا سبز وجود دارد که رنگ زرد آن حاوی رنگدانه بتاکاروتن و رنگ سبز ...

[categoriy],خواص طالبی ,خواص دارویی طالبی ,فواید طالبی

همچنین میزان پتاسیم موجود در این میوه به میزان ۲۴۰ میلی گرم عنوان کرد که می‌تواند برای بیماری‌های قلبی عروقی مناسب باشد.

طالبی جزء دسته بندی میوه‌ها محسوب می‌شود و متعلق به خانواده کدو است.
طالبی معمولا به دو رنگ زرد یا سبز وجود دارد که رنگ زرد آن حاوی رنگدانه بتاکاروتن و رنگ سبز آن رنگدانه آلفا بتاکاروتن است که هر دوی آنها از پیش سازهای ویتامین A محسوب می‌شوند، به طوری که هر ۱۰۰ گرمطالبی حاوی ۱۸۰ معادل رتینول است.
این میوه حاوی ۳۱ کیلوکالری انرژی بوده که ۸ درصد آن را کربوهیدرات‌ها همراه با مقدار مناسبی فیبر خوراکی تشکیل می‌دهند.
همچنین میزان پتاسیم موجود در طالبی در حد متوسط به میزان ۲۴۰ میلی گرم عنوان کرد که می‌تواند برای بیماری‌های قلبی – عروقی مناسب باشد.
از فواید مهم طالبی ویتامین “ث” موجود در این میوه قابل توجه است و حدود ۳۷ گرم است که خود می‌تواند در پیشگیری از سرماخوردگی موثر باشد.
هریک لیوان از این میوه یک واحد محسوب می‌شود و می‌تواند به میزان دو تا چهار واحد در روز مصرف شود.
البته این مورد را باید توجه داشته باشید که مصرف زیاد طالبی می‌تواند مشکلاتی از جمله نفخ و ناراحتی گوارشی یا افزایش قند در افراد دچار 

دیابت

ی را ایجاد کند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=13306

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.