عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: مسئله قلیان باید حل شود؛ چون خودم هم نمی‌دانم قلیان ممنوع است یا نه! علی مطهری در جلسه اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس با مسئولان فرهنگی مازندران در سالن شماره یک استانداری مازندران اظهار داشت: در اجرای طرح دریا در سال‌های گذشته سهل‌انگاری صورت می‌گرفت. وی ادامه داد: طرح‌های دریا در سال ...

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: مسئله قلیان باید حل شود؛ چون خودم هم نمی‌دانم قلیان ممنوع است یا نه!

خبرگزاری فارس: نمی‌دانم عرضه قلیان ممنوع است یا نه/برگزاری همایش حجاب برای چادری‌ها فایده ندارد


علی مطهری در جلسه اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس با مسئولان فرهنگی مازندران در سالن شماره یک استانداری مازندران اظهار داشت: در اجرای طرح دریا در سال‌های گذشته سهل‌انگاری صورت می‌گرفت.

وی ادامه داد: طرح‌های دریا در سال جاری پیشرفت کرده و با وجود اینکه دولت متهم است در برنامه‌های فرهنگی سهل‌انگاری می‌کند اما رفتار دولت یازدهم در برنامه‌های طرح دریا قابل قبول‌تر از دولت گذشته است.

مطهری با اشاره به اینکه انتظار بر این بود در این نشست به مسائل ویژه مازندران پرداخته شود، یادآور شد: اما مسائل کلی فرهنگی کشور که مشترک در بین استان‌هاست در این نشست مطرح شد.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه گردشگری مهمترین مسئله مازندران است، افزود: مردم زیادی به مازندران سفر می‌کنند تا از مواهب طبیعی بهره‌مند شوند اما چه باید کنیم که این افراد را جذب فرهنگ اسلامی و نظام کنیم و چهره خوبی از نظام را برای آنها نشان دهیم.

مطهری با بیان اینکه منطقی نیست که فقط بخواهیم به بودجه تکیه کنیم که کار پیش برود، اظهار داشت: گاهی یک لبخند از سوی یک مسئول در مردم بسیار تاثیرگذار است و می‌تواند مردم را جذب کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه برخوردهای قهری در این مسئله را نمی‌پذیریم، ادامه داد:‌مسئله قلیان هم باید حل شود. چون خودم هم نمی‌دانم قلیان ممنوع است یا نه. در حالی که در غذاخوری‌های تهران قلیان هم ارائه می‌شود.

مطهری با بیان اینکه هدف ما باید جذب قشر سهل‌انگار در دین باشد، خاطرنشان کرد: برگزاری همایش حجاب برای خانم‌های چادری چه فایده دارد اگر همایشی گذاشتیم که بانوان کم‌حجاب وارد شدند آن زمان موفق عمل  کرده‌ایم.

وی راه جذب افراد کم‌حجاب به دین را احترام گذاشتن به این قشر عنوان کرد و یاد‌آور شد: ضمن اینکه نظارت انجام می‌شود نباید فضا را امنیتی کنیم.

وی با اعتراض به دریافت حق ورود در سواحل یادآور شد: ممکن است عده‌ای برای نپرداختن این حق ورودی به نقاط دیگری از ساحل بروند و در آن مناطق تخلفی هم صورت گیرد.

وی همچنین خواستار مشخص شدن وضعیت دریا در ماه رمضان شد.

به گزارش فارس اعضای کمیسیون فرهنگی بعد از این نشست برای اقامه نماز جمعه به مصلی شهرستان ساری رفتند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=13270

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.