مدیر اداره ثبت احوال میناب با بیان اینکه عدم ثبت برخی از وقایع ازدواج کماکان در شرق هرمزگان مشاهده می‌شود، گفت: اصلاح این امر نیازمند اطلاع‌رسانی از معضلات و تبعات احتمالی ناشی از این نوع ازدواج‌ها از طرف دستگاه‌های مربوطه است. نصرت عسکریان با اشاره به فعالیت‌های اداره ثبت احوال در شهرستانهای سیریک و میناب ...

مدیر اداره ثبت احوال میناب با بیان اینکه عدم ثبت برخی از وقایع ازدواج کماکان در شرق هرمزگان مشاهده می‌شود، گفت: اصلاح این امر نیازمند اطلاع‌رسانی از معضلات و تبعات احتمالی ناشی از این نوع ازدواج‌ها از طرف دستگاه‌های مربوطه است.

خبرگزاری فارس: ثبت به موقع ازدواج نیازمند کار فرهنگی بیشتر است

نصرت عسکریان با اشاره به فعالیت‌های اداره ثبت احوال در شهرستانهای سیریک و میناب اظهار داشت: طی سال ۹۲، به ترتیب بیش از ۹۹ و ۹۷٫۸۶ از موارد واقعه ولادت و فوتی در اداره ثبت احوال میناب در مهلت قانونی به ثبت رسیده است.

وی عنوان کرد: این در حالی است که در سال ۹۲، هزار و ۴۰۵ مورد واقعه فوت و هفت هزار و ۵۴۷ مورد واقعه ولادت در شهرستان‌های میناب و سیریک در مهلت قانونی به ثبت رسیده است.

مدیر اداره ثبت احوال میناب در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: همچنین در مدت مذکور در شهرستان های مذکور ۳۹۷ طلاق و ۳ هزار و ۱۰۱ مورد واقعه ازدواج به ثبت رسیده است.

عسکریان افزود: در سال ۹۲ در مقایسه با سال ۹۱، شاهد کاهش درصد آمار ازدواج و افزایش آمار طلاق هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برخی از مسائل فرهنگی موثر در عدم ثبت به موقع وقایع حیاتی در بخش شرقی هرمزگان، اضافه کرد: در حال حاضر عواملی همانند عدم ثبت ازدواج های عادی که حتی زوج ها بعضا اقدام به اخذ آزمایش خون نیز نمی‌کنند از مسائلی است که نه تنها تاثیراتی بر حوزه آماری دارد بلکه در آینده زندگی زوج و فرزندان نیز می‌تواند مشکل‌ساز شود.

عسکریان در عین حال با بیان اینکه تعداد این دست از موارد کم و انگشت شمار است، گفت: همچنین پدیده عدم ثبت ازدواج های دوم و سوم که معمولا با عدم رضایت همسر اول صورت می‌گیرد نیز از دیگر مسائلی است که در “عدم ثبت به موقع وقایع” تاثیر گذاشته است.

مدیر اداره ثبت احوال میناب همچنین اضافه کرد: در ازدواج های عادی که در دفاتر ازدواج به طور رسمی ثبت نمی شود صدور شناسنامه نوزاد منوط به حضور الزامی پدر و مادر در اداره ثبت احوال است که این امر نیز به دلیل اشتغال پدر در شهرهای دیگر اغلب در صدور به موقع شناسنامه اخلال به وجود می آورد.

وی افزود: در راستای اصلاح برخی از فرهنگ های غلط در زمینه عدم ثبت واقعه ازدواج نیازمند اطلاع رسانی و آگاهی رسانی از طریق رسانه‌ها و به ویژه رسانه ملی هستیم، تا بتوان از آن طریق به اطلاع جامعه رساند که این سبک ازدواج به دلیل عدم پیروی از قوانینی که در حوزه پزشکی و ژنتیکی مطرح است، امری نادرست بوده و در این راستا زوجین به طور حتم باید از مسیرها و کانال های متعارف عبور کنند و دست کم آزمایشات قبل از ازدواج را برای اطمینان از سلامت فرزندانشان در آینده انجام دهند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=13178

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.