فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه نتوانسته‌ایم به خوبی از دریا در پیشرفت کشور استفاده کنیم، سواحل مکران را مهم‌ترین مرز دریایی کشور دانست.     امیر دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، صبح امروز در نشست خبری با بیان اینکه بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب، نتوانسته ایم بخوبی از ...

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه نتوانسته‌ایم به خوبی از دریا در پیشرفت کشور استفاده کنیم، سواحل مکران را مهم‌ترین مرز دریایی کشور دانست.

خبرگزاری فارس: به خوبی از دریا استفاده نکرده‌ایم/ سواحل مکران مهم‌ترین مرز دریایی کشور/ حضور در آب‌های آزاد را افزایش می‌دهیم

 

 

امیر دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، صبح امروز در نشست خبری با بیان اینکه بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب، نتوانسته ایم بخوبی از دریا در پیشرفت کشور استفاده کنیم، سواحل مکران را دروازه طلایی ایران و مهمترین مرز دریایی کشور عنوان کرد و افزود: از این سواحل می‌توانیم مستقیم با قطب جنوب ارتباط داشته باشیم و ما از سال ۸۷ در سواحل مکران استقرار پیدا کردیم.

سیاری ادامه داد: بنا به تدبیر رهبری، دولت آبادانی و ایجاد زیر ساخت در سواحل مکران را در دستور کار دارد و کارگروه توسعه این سواحل نیز به ریاست معاون اول رییس جمهور تشکیل شده و هر یکی دوماه یکبار جلسه آن برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه دولت یازدهم قطعا بدنبال توسعه سواحل مکران و تدابیر رهبری است، از بازدید معاون اول رییس جمهور و چند وزیر به میزبانی نیروی دریایی ارتش از سواحل پسابندر تا جاسک خبر داد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به اینکه باید برای دفاع از منافعمان دارای اقتدار دریایی مناسب با نیازمان باشیم، تصریح کرد امروز این اقتدار دریایی وجود دارد.

سیاری همچنین گفت: طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۲۸ و ۲۹ خرداد، همایش بررسی اهمیت سواحل مکران با حضور و سخنرانی رییس مجلس شورای اسلامی در منطقه دوم دریایی ولایت در جاسک برگزار خواهد شد.

وی با رد برخی اظهارات مبنی بر ناامن بودن سواحل مکران، این مطالب را جنگ روانی عنوان کرد و گفت: از طرف دیگر، با حضور نیروی دریایی ارتش، ضریب ایمنی این منطقه نیز بالاتر می‌رود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش تصریح کرد: منابع دیگری غیر از نفت و گاز به عنوان میراث بشریت در کف دریاست که کشورهای دنیا بدنبال شناسایی و بهره برداری هستند اما سوال اینجاست که ما چرا نیستیم؟

سیاری در ادامه با اشاره به ترک بند دارالسلام تانزانیا توسط ناوگروه اعزامی سی‌ام، ۲۴ تا ۴۸ ساعت برای تعیین مسیر و مقصد این ناوگروه طول خواهد کشید.

وی با تاکید بر اینکه حضور در آبهای آزاد را افزایش خواهیم داد، گفت: اگر امنیت کشتی‌های خود را در خلیج عدن برقرار نکنیم، نمی‌توانیم توقع توسعه اقتصادی داشته باشیم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=13136

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.