بندرگاه مسافری شهید حقانی با داشتن چندین پست اسکله مجهز به عنوان مهمترین و فعال‌ترین اسکله مسافری دریایی ایران در مسیر مابین بندرعباس قشم شناخته می‌شود.   به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، سید علی استیری معاون امور دریایی سازمان بنادر کشور و سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان پیش از ...

بندرگاه مسافری شهید حقانی با داشتن چندین پست اسکله مجهز به عنوان مهمترین و فعال‌ترین اسکله مسافری دریایی ایران در مسیر مابین بندرعباس قشم شناخته می‌شود.

خبرگزاری فارس: فعال‌ترین بندرگاه مسافری ایران را بیشتر بشناسیم

 

به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، سید علی استیری معاون امور دریایی سازمان بنادر کشور و سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از بندر شهید حقانی بندرعباس که بزرگترین بندر مسافری کشور محسوب می‌شود، گفت: امسال بیش از ۹۰ فروند شناور و لندینگ‌کرافت کار جابه‌جایی مسافر و خودرو را به جزایر استان هرمزگان برعهده دارند.

وی در ادامه سخنان خود افزایش ۲۰ درصدی ظرفیت صندلی‌ها، الحاق دو فروند شناور مسافری و دو فروند شناور ناجی و اضافه شدن هشت پست اسکله در بنادر شهید حقانی بندرعباس و شهید ذاکری قشم را از جمله اقدامات انجام شده برای تسهیل مسافرت‌های دریایی در استان هرمزگان عنوان کرد.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی کشور با اشاره به اینکه طرح نوروزی سال ۹۳ از ۲۵ اسفند گذشته آغاز شده و تا ۱۵ فروردین جاری ادامه دارد، افزود: سفرهای دریایی امسال در سه بخش ایمنی مسیرهای تردد، بنادر مسافری و شناورها انجام می‌شود.

وی ظرفیت ناوگان مسافری دریایی هرمزگان را ۷ هزار و ۵۰۰ نفر صندلی اعلام کرد و با توصیه به مهمانان نوروزی جهت انتخاب بنادر مجاز، مسیرهای مجاز و زمان مجاز جهت انجام سفرهای دریایی افزود: مهمانان نوروزی حتما از ۹ بندر مسافری مجاز شامل شهید حقانی در بندرعباس، شهید ذاکری، پهل و لافت در جزیره قشم، بندرگاه هرمز، لنگه، کیش، چارک و آفتاب در منطقه غرب هرمزگان تردد کنند.

استیری رعایت ایمنی سفر و حفظ محیط زیست دریایی را از مهم‌ترین اولویت‌های سازمان بنادر و دریانوردی در اجرای طرح نوروزی ۹۳ عنوان کرد و گفت: مردم به هیچ وجه در زمان اوج ترافیک و شلوغی جمعیت در بنادر مسافری ازدحام نکنند، همچنین، در هنگام سوار شدن به شناورها حتما موارد توصیه شده از سوی خدمه شناورها را رعایت کنند.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به مسافران دریایی توصیه کرد حتما در زمان حضور در شناورها جلیقه نجات تعبیه شده در کنار صندلی‌ها را بر تن خود داشته باشند.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان اضافه کرد: از سوی دیگر میهمانان نوروزی در هنگام اقامت کردن در سواحل و حضور بر روی دریا بدون آنکه محیط زیست آلوده شود، از طبیعت زیبای سواحل و جزایر خلیج فارس لذت ببرند.

لازم به ذکر است، میهمانان نوروزی علاقه‌مند به سفرهای دریایی هم اکنون می‌توانند برای سفر به جزایر قشم و هرمز از بندر شهید حقانی بندرعباس و برای سفر با خودرو به جزیره قشم از مسیر دریایی بندر پهل- بندر لافت استفاده کنند.

بنادر لنگه، چارک و آفتاب در غرب هرمزگان نیز برای حمل مسافر و خودرو به جزیره کیش آماده خدمات رسانی به مسافران دریایی هستند.

یادآور می‌شود، استان هرمزگان با ظرفیت جابه‌جایی سالانه ۱۵ میلیون مسافر و برخورداری از ۱۰ بندر مسافری، ۹۸ درصد سفرهای دریایی کشور را پشتیبانی می‌کند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=11651

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.