سفرای کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در نشستی اضطراری تحرکات اخیر رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی را مورد بحث و بررسی قرار دادند و این اقدامات را محکوم کردند.     به گزارش پیارم حاجی آباد به نقل از خبرگزاری فارس، نماینده تشکیلات خودگردان فلسطین در سازمان ملل در ابتدای این نشست گزارشی از اقدامات تحریک آمیز ...

سفرای کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در نشستی اضطراری تحرکات اخیر رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی را مورد بحث و بررسی قرار دادند و این اقدامات را محکوم کردند.

خبرگزاری فارس: محکومیت اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی در بیت‌المقدس توسط سفرای کشورهای اسلامی

 

 

به گزارش پیارم حاجی آباد به نقل از خبرگزاری فارس، نماینده تشکیلات خودگردان فلسطین در سازمان ملل در ابتدای این نشست گزارشی از اقدامات تحریک آمیز مجلس اسراییل و حمایت تعدادی از مقام های دولتی در زمینه تعمیم حاکمیت رژیم صهیونیستی بر تمامیت بیت المقدس و به ویژه مسجد الاقصی ارایه داد و خواستار مخالفت اعضای سازمان همکاری های اسلامی با این اقدامات شد.

ریاض منصور ضمن تاکید بر این نکته که این اقدامات بر خلاف حقوق بین الملل است اینگونه حرکات را تخریب کننده روند صلح میان فلسطین و اسراییل دانست.

وی با توجه به نامه اعتراض دبیر کل اتحادیه عرب به شورای امنیت و دبیر کل سازمان ملل در همین مورد خواستار آن شد که سازمان همکاری های اسلامی نیز اقدام مشابهی در این مورد انجام دهد.

غلامحسین دهقانی سفیر و معاون نمایندگی جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک نیز در سخنرانی خود ضمن محکومیت اقدام اخیر رژیم صهیونیستی آن را تلاش جدید این رژیم در جهت تخریب هویت تاریخی، فرهنگی و اسلامی فلسطین دانست و از جامعه بین الملل خواست تا تمامی اقدامات لازم را برای جلوگیری از این گونه رفتارهای تجاوزگرانه و وادار ساختن این رژیم به احترام و عدم تعرض به اماکن مقدس اسلامی در بیت المقدس انجام دهد.

سفیر کشورمان مسئولیت کلیه اقدامات برهم زننده ثبات و امنیت در منطقه را متوجه این رژیم دانست و افزود : امسال که سال همبستگی با مردم فلسطین در سازمان ملل نام گرفته، با ادامه روند انفعالی شورای امنیت در قبال مساله فلسطین مواجهیم که تنها منجر به ادامه اقدامات ستمگرانه رژیمی شده که در طول ۶۵ سال اشغالگری خود بر سرزمین فلسطین آغاز کننده ۱۰ جنگ علیه همسایگان خود بوده و همچنان به تهدید کشورها ادامه می دهد.

دهقانی گفت: تلاش برای‌ تسلط بر مسجد قدس نخستین تلاش این رژیم برای نفی ماهیت سرزمین و مردم فلسطین نبوده است و مسلما آخرین آن هم نخواهد بود، اما به اعتقاد ما، وحدت و همبستگی بین امت اسلامی راه مقابله با این گونه حرکات و مقابله با چالش ها در جهان اسلام است وتنها با حفظ این همبستگی است که می توان به اهداف مشترک دست یافت.

در این جلسه همچنین سفرای کشورهای سازمان همکاری اسلامی تصمیم گرفتند که طی نامه مشترکی خطاب به رییس شورای امنیت، دبیر کل سازمان ملل و رییس مجمع عمومی اعتراض خود را نسبت به اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی اعلام کنند. بعلاوه روسای دوره ای سازمان همکاری های اسلامی، اتحادیه عرب(عراق) و جنبش عدم تعهد (ایران) در یک مصاحبه مطبوعاتی که پس از اجلاس سفرا برگزار شد شرکت کردند تا صدای اعتراض جامعه بین المللی در خصوص اقدامات رژیم صهیونیستی را به اطلاع رسانه ها و افکار عمومی برسانند.

شایان ذکر است تعداد دیگری از سفرای کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی از جمله اردن، عربستان، مصر، عراق، اتحادیه عرب، ترکیه، اندونزی و مالزی در لزوم اعلام مخالفت کشورهای عضو با حرکات اخیر رژیم صهیونیستی سخنرانی نمودند.

در این جلسه همچنین با توجه به حملات اخیر علیه مسلمانان در افریقای مرکزی، سفیر کشورمان ضمن کردن کشتار مسلمانان در آن منطقه، از اعضای سازمان همکاریهای اسلامی درخواست  کرد  کمکهای انساندوستانه فوری برای مسلمانان در نظربگیرند و ضمن حمایت از ابتکارات اتخاذ شده در اینخصوص، ضرورت توقف هر چه سریعتر این جنایات را خواستار شد

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=11294

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.