رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از سرمایه‌گذاران برای خرید هواپیما و نوسازی ناوگان حمل و نقل هوایی دعوت کرد.   به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، همایش نقش حراست شرکت‌های هواپیمایی و امنیت صنعت هوانوردی که به منظور ارتقاء شاخص‌های امنیت پرواز در کشور و بررسی راهکار ارتقا شاخص‌های ...

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از سرمایه‌گذاران برای خرید هواپیما و نوسازی ناوگان حمل و نقل هوایی دعوت کرد.

خبرگزاری فارس: دعوت سازمان هواپیمایی کشوری از سرمایه‌گذاران برای خرید هواپیما

 

به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، همایش نقش حراست شرکت‌های هواپیمایی و امنیت صنعت هوانوردی که به منظور ارتقاء شاخص‌های امنیت پرواز در کشور و بررسی راهکار ارتقا شاخص‌های امنیتی پرواز برگزار شد.

خلبان حمیدرضا پهلوانی در این مراسم اظهارداشت: بر اساس اعلام نتیجه بازرسی‌های سازمان بین‌المللی هواپیمایی کشوری ایکائو ایران جز ۱۰ کشور برتر در زمینه رعایت استانداردهای امنیت پرواز قرار گرفت.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: نتایج منتشر شده بازرسی‌های ایکائو از ایران نشان می‌دهد که وضعیت هفت شاخص از هشت شاخص مورد بررسی بازرسان ایکائو بهتر از وضعیت شاخص‌های جهانی است.

وی اضافه کرد: در حوزه قانون گذاری مربوط به امنیت قوانین پرواز متوسط کاستی‌های ۱۵۵ عضو این سازمان ۱۵٫۸ درصد است، اما متوسط کاستی های کشورمان در این شاخص ۱۴٫۲۹ درصد گزارش شده است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری یاد آور شد: در شاخص مقررات و برنامه‌های امنیت پرواز متوسط کاستی‌های جهانی ۲۲٫۳۶ درصد بوده، اما وضعیت کاستی های کشورمان ۷٫۶ درصد است.

خلبان پهلوانی افزود: وضعیت کاستی‌های شاخص اقتدار دولت‌ها در امنیت پرواز ۱۵٫۹۱ درصد است اما در کشورمان درصد کاستی‌های این شاخص ۳٫۶۴ درصد گزارش شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: نرم جهانی وضعیت کاستی‌های توانایی افراد و آموزش ۳ و ۹۲ صدم درصد و نرم کشورمان یک و ۸۹ صدم درصد، راهنمایی‌های فنی و ابزارهای امنیتی در دنیا ۳۶ و ۳۰ صدم درصد و در کشورمان ۱۶ و ۹۸ صدم درصد، شاخص الزامات فنی و رعایت گواهینامه‌های بین المللی در جهان ۳۶ و ۷۲ صدم درصد و در کشورمان و ۳۱ و ۸۲ صدم درصد و شاخص حل دغدغه‌های امنیتی پرواز در دنیا ۴۶ درصد و در کشورمان ۲۵ درصد گزارش شده است.

وی افزود‌: درصد کاستی شاخص کنترل کیفیت در بحث امنیتی تنها شاخصی است که بیشتر درصد کاستی‌های نرم‌های جهانی گزارش شده است که ارتقا در این شاخص نیازمند همکاری دستگاههای دیگر با این سازمان است.

خلبان پهلوانی گفت‌: بازرسان این نهاد بین المللی در راستای بررسی وضعیت امنیت پرواز موضوع ماده ۱۷ قوانین سازمان بین المللی ایکائو سال گذشته ۱۰ روز از وضعیت امنیت پروازهای داخلی و خارجی بازدید کردند که نتایج این بازرسی ها پس از ۶ ماه در پایگاه اطلاع رسانی این سازمان منتشر و به سازمان هواپیمایی کشورمان هم ابلاغ شده است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری افزود: به استثنای پروازهای حج امسال همه پروازهای خارجی از جمله پرواز عمره گزاران و حجاج به فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) منتقل می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین گفت: درصورتی که سرمایه گذاران وارد صحنه شوند، تمام راهنمایی لازم برای خرید هواپیما و ورود آن به کشور صورت می گیرد.

وی افزود: در یک و نیم سال گذشته با وجود تحریم های غرب ۳۸ فروند هواپیما توسط شرکت های خصوصی به ناوگان حمل و نقل هوایی کشور افزوده شده است.

خلبان پهلوانی همچنین اظهار داشت: براساس برنامه ریزی صورت گرفته تا سال ۱۴۰۴ باید تعداد هواپیماهای ناوگان حمل و نقل هوایی کشور به ۵۵۰ فروند برسد که نیازمند بازکردن بستر سرمایه گذاری در این عرصه است.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری یادآور شد: صنعت هوایی کشور در یک سال گذشته بر روی لبه تیز تحریم‌ها بوده است و جهان غرب تلاش می کند تا از ورود فناوری ها جلوگیری کند، اما با این وجود با سرمایه گذاری بخش خصوصی این تلاش ها بی نتیجه مانده و با ورود هواپیمای جدید هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی ناوگان حمل نقل عمومی ارتقا یافته است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=7321

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.