محافل صهیونیستی احساس دوگانه خوشحالی و ترس نسبت به عقب افتادن اقدام نظامی آمریکا علیه سوریه دارند. به گزارش پیارم به نقل از شبکه اطلاع رسانی دانا، این محافل – به ویژه در میان اتباع این رژیم جعلی- از یک سو خوشحالند که در معرض آتش انتقام جبهه مقاومت ضدصهیونیستی که اعلام کرده اولین اهداف ...

محافل صهیونیستی احساس دوگانه خوشحالی و ترس نسبت به عقب افتادن اقدام نظامی آمریکا علیه سوریه دارند.

به گزارش پیارم به نقل از شبکه اطلاع رسانی دانا، این محافل – به ویژه در میان اتباع این رژیم جعلی- از یک سو خوشحالند که در معرض آتش انتقام جبهه مقاومت ضدصهیونیستی که اعلام کرده اولین اهداف حمله خود را مراکز حساس اسرائیل قرار می‌دهد، قرار نمی‌گیرند و از دیگر سو نمایش علنی عجز رژیم آمریکا را خالی شدن عقبه خود از مهم‌ترین حامی راهبردی می‌دانند.

روزنامه یدیعوت آحارونوت با اشاره به سخنان اوباما مبنی بر به تعویق افتادن حمله به سوریه نوشت: نمایندگان این گام غیرمنتظره را با «حیرت» واکنش نشان دادند. آنان متعجب‌اند از این که اوباما آشکارا حمله به سوریه را به تعویق انداخته است.

این روزنامه می‌نویسد: در اورشلیم این برداشت وجود دارد که اوباما پس از عقب‌نشینی بریتانیا و با توجه به نظرسنجی منفی در آمریکا دچار ترس شده است.

به گزارش دویچه‌وله در عین حال می‌توان دید که به تعویق افتادن حمله برای بسیاری از ساکنان اسرائیل [اراضی اشغالی] که از حمله تلافی‌جویانه می‌ترسند خبر خوبی بوده است.

دویچه‌وله خاطرنشان کرد: برای منتقدان اوباما چرخش ناگهانی او موجب تردید عمیق نسبت به جدیت آمریکا به عنوان مهمترین متحد و حامی اسرائیل می‌شود. آنان تصمیم اوباما را بیش از هر چیز به عنوان پیامی خطرناک به کشورهایی چون ایران می‌دانند.

در همین حال الکس فیشر، تحلیل‌گر اسرائیلی، می‌نویسد: «دنیا برای سوریه نمی‌جنگد، سوریه کشور بی‌اهمیتی است که برای کسی جالب نیست و این درسی است برای اسرائیل». در صورتی که ما در شرایطی بحرانی با ایران قرار بگیریم هیچ کس در جهان حاضر نخواهد بود به خاطر ما حتی یک هواپیما را به حرکت درآورد. در بهترین حالت تنها شاید از اسرائیل حمایت لفظی کنند.

اما روزنامه هاآرتص نوشت: بیانیه اوباما برای اسرائیل، بشارت‌دهنده بازگشت به زندگی طبیعی بود و می‌توان حدس زد که از لحظه‌ای که زمانبندی جدید برای حمله مشخص شود؛ آماده‌باش اطلاعات عملیات و اسلحه ضدهوایی در مناطق شمالی کاهش خواهد یافت. با این حال در این میان ظاهرا برای ما فرصتی پیش آمده که بتوانیم رفتار دولت واشنگتن را در برابر چالش استراتژیک احتمالی با برنامه هسته‌ای ایران در آینده ارزیابی کنیم و البته نتایج این تحلیل برای اسرائیل اصلا خوشایند نیست.

روزنامه اسرائیلی «هیوم» نیز در مطلبی با عنوان «میزان ناامیدی قابل پیش‌بینی بود» تاکید کرد:‌ «سران ارتش اسرائیل کوچک‌ترین شکی نداشتند که همین روزها حمله آمریکا به سوریه واقع خواهد شد، اما همان طور که پیش‌بینی می‌کردیم رفتار اوباما ناامید‌کننده و حیرت‌آور بود و بعد از سخنرانی وی این سؤال‌ها مطرح شد که آیا بالاخره حمله‌ای صورت خواهد گرفت؟ حمله چگونه خواهد بود؟ اگر کنگره موافقت نکند چه خواهد شد؟ و اگر اوباما برای حمله در سطحی بسیار پایین به سوریه دست به دامن کنگره شود، وقتی نوبت به حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران برسد آیا کنگره موافقت خواهد کرد؟».

پروفسور اشلومو آرنسون، استاد علوم سیاسی در دانشگاه عبری بیت‌المقدس نیز به بی‌بی‌سی می‌گوید: «مشکل اساسی برای آقای نتانیاهو سوریه نیست بلکه ایران است. بنابراین مسئله برای او این است که اقدام نظامی آمریکا که حداقل تا نهم سپتامبر (دوشنبه آینده) عقب افتاده، آیا این کار علامتی به ایران خواهد بود؟ یعنی اگر ایران به گسترش برنامه اتمی‌اش ادامه بدهد آیا آمریکا دست به حمله نظامی خواهد زد یا نه؟».

با این حال نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با انتقاد از اظهارات وزیر مسکن این رژیم در خصوص آمریکا از وزیران کابینه خواست از ایراد هرگونه اظهارنظر علیه آمریکا ممانعت کنند.

به گزارش روزنامه معاریو، نتانیاهو، انتقادات شدیدی را از اوری اریل، وزیر مسکن رژیم صهیونیستی به دلیل انتقاداتش درباره تاخیر آمریکا در حمله به سوریه ایراد کرد و گفت: ما در اوضاعی هستیم که براساس مسئولیت‌مان نباید چنین اظهاراتی را ایراد کنیم. من از شما می‌خواهم به مسئولیت‌هایتان ادامه داده و از اظهارات غیرمسئولانه و غیرمدبرانه در برابر هم‌پیمانانمان ممانعت کنید.

معاریو همچنین از قول مقامات صهیونیستی نوشت: اوباما ترسو است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=7306

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.