آمریکا معافیت ژاپن و ۱۰ کشور اتحادیه اروپا را به مدت ۶ ماه دیگر از تحریم نفت علیه ایران معاف کرد. Tweet   به گزارش پیارم به نقل از بی بی سی، آمریکا معافیت ژاپن و ۱۰ عضو اتحادیه اروپا از تحریم های اعمال شده بر واردات نفت خام از ایران را برای ۶ ماه دیگر تمدید ...

آمریکا معافیت ژاپن و ۱۰ کشور اتحادیه اروپا را به مدت ۶ ماه دیگر از تحریم نفت علیه ایران معاف کرد.

خبرگزاری فارس: معافیت ۱۱ کشور از تحریم نفت ایران ۶ ماه دیگر تمدید شد

 

به گزارش پیارم به نقل از بی بی سی، آمریکا معافیت ژاپن و ۱۰ عضو اتحادیه اروپا از تحریم های اعمال شده بر واردات نفت خام از ایران را برای ۶ ماه دیگر تمدید کرد.

این درحالیست که وزارت دارایی آمریکا همزمان نام ۶ فرد و ۴ شرکت مرتبط با صنعت نفت ایران را به فهرست تحریم‌های ایران اضافه کرد.

براساس این گزارش، آمریکا و اتحادیه اروپا سعی دارند با اعمال تحریم ها علیه صنعت نفت ایران، تهران را وادار به عقب نشینی از برنامه هسته‌ای خود کند.

جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا جمعه اعلام کرد که ژاپن در ۶ ماه گذشته به طور قابل توجهی از واردات نفت خام از ایران کاهش داده است.

بر اساس آمار دولت ژاپن، میزان نفت خام خریداری شده از ایران در ماه ژوئن ۳۸٫۱ درصد از ماه مشابه در سال گذشته کمتر بوده است.

کری همچنین اعلام کرد که ۱۰ عضو اتحادیه اروپا که معافیت آنها از تحریم های آمریکا تمدید شده، از جولای سال گذشته از ایران نفت خریداری نکرده‌اند.

این کشورها عبارتند از بلژیک، جمهوری چک، فرانسه، آلمان، یونان، ایتالیا، هلند، لهستان، اسپانیا و بریتانیا.

بر اساس بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا، اتحادیه اروپا در ژانویه ۲۰۱۲ تصمیم گرفت خریداری نفت از ایران را متوقف کند.

این چهارمین بار است که آمریکا معافیت این کشورها را از تحریم های اعمال شده علیه ایران تمدید می‌کند.

وزارت امور خارجه آمریکا همچنین در ماه دسامبر تصمیم خود درباره تمدید معافیت چین، هند، کره جنوبی و ۶ وارد کننده دیگر نفت خام ایران را از تحریم‌های اعمال شده علیه این کشور اعلام خواهد کرد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=7287

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.