به دنبال انتشار آمار اشتغال آمریکا قیمت جهانی طلا به ۱۲۱۳ دلار در هر اونس رسید که از ابتدای معاملات امروز ۳۹ دلار کاهش داشته است و نفت نیز با افزایش ۷۹ سنتی به ۱۰۶.۳۳ دلار در هر بشکه رسید. به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا قیمت جهانی طلا در معاملات امروز جمعه به روند کاهشی ...

به دنبال انتشار آمار اشتغال آمریکا قیمت جهانی طلا به ۱۲۱۳ دلار در هر اونس رسید که از ابتدای معاملات امروز ۳۹ دلار کاهش داشته است و نفت نیز با افزایش ۷۹ سنتی به ۱۰۶.۳۳ دلار در هر بشکه رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا قیمت جهانی طلا در معاملات امروز جمعه به روند کاهشی خود ادامه داد و در لحظه مخابره خبر به ۱۲۱۳ دلار در هر اونس رسید.

بدین ترتیب قیمت طلا از ابتدای امروز تاکنون ۳۹ دلار کاهش داشته و انتظار می رود این روند ادامه یابد و بار دیگر قیمت طلا به کانال ۱۱۰۰ دلاری سقوط کند. هفته گذشته قیمت این فلز گرانبها پس از سه سال به کمتر از ۱۲۰۰ دلار در هر اونس رسیده بود.

انتشار آمار رسمی اشتغال آمریکا علت افت شدید قیمت طلا طی امروز اعلام شده است. وزارت کار آمریکا اعلام کرد در ماه ژوئن امسال ۱۹۵ هزار فرصت شغلی جدید در اقتصاد آمریکا ایجاد شده و نرخ بیکاری این کشور به ۷٫۶ درصد رسیده است که پایین ترین رقم طی ۴ سال گذشته است. در ماه می نیز ۱۷۵ هزار فرصت شغلی در اقتصاد آمریکا ایجاد شده بود.

بهبود وضعیت اقتصادی آمریکا فدرال رزرو این کشور را برای کاهش سطح سیاست محرک اقتصادی خود تحت فشار قرار می دهد. فدرال رزرو از سال ۲۰۱۰ هر ماه ۸۵ میلیارد دلار اوارق قرضه شرکت های این کشور را خریداری می کند.

با وجود کاهش قیمت طلا،‌ قیمت نفت تحت تاثیر تحولات مصر در معاملات امروز ۷۹ سنت افزایش یافت و به ۱۰۶٫۳۳ دلار در هر بشکه رسید. اخوان المسلمین مصر اقدام ارتش این کشور در اسقاط دولت مرسی را رد کرده و خواستار مقابله طرفداران خود با این اقدام شده است. تظارات طرفداران مرسی طی امروز به خشونت گراییده و تاکنون ۳ نفر کشته شده اند.

قیمت نفت سبک آمریکا نیز با ۴۱ سنت افزایش به ۱۰۱٫۶۲ دلار در هر بشکه رسید.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=5483

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.