هزاران نفر از معترضان به سیاست‌های دولت اردوغان با هدف اعلام همبستگی با تظاهرات‌کننده‌ کُردی که در جریان تظاهرات‌های اخیر در جنوب ترکیه به دست نیروهای امنیتی کشته شد، در شهر استانبول تظاهرات کردند.   به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، هزاران نفر از معترضان به سیاست‌های دولت ترکیه روز شنبه هم با ...

هزاران نفر از معترضان به سیاست‌های دولت اردوغان با هدف اعلام همبستگی با تظاهرات‌کننده‌ کُردی که در جریان تظاهرات‌های اخیر در جنوب ترکیه به دست نیروهای امنیتی کشته شد، در شهر استانبول تظاهرات کردند.

خبرگزاری فارس: هزاران نفر در اعتراض به مرگ یک معترض کُرد، در استانبول تظاهرات‌ کردند

 

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، هزاران نفر از معترضان به سیاست‌های دولت ترکیه روز شنبه هم با تجمع در میدان «تقسیم» استانبول علیه دولت این کشور شعار دادند.

هدف از این تظاهرات اعلام همبستگی با تظاهرات‌کننده‌ کُردی بود که در جریان تظاهرات‌های اخیر در جنوب ترکیه به دست نیروهای امنیتی کشته شد.

این تظاهرات در ادامه اعتراضات ضددولتی مردم ترکیه بود که از اواخر ماه می میلادی در اعتراض یه سیاست‌های دولت اردوغان از شهر استانبول شروع شده و به دیگر نقاط مختلف ترکیه نیز سرایت کرده بود که البته این بار در اعلام همبستگی با تظاهرات کننده کُردی برگزار شد که روز جمعه به ‌دست نیروهای امنیتی ترکیه کشته شد.

تظاهرات کنندگان در این راهپیمایی شعارهایی همچون؛ «پلیس قاتل، از کُردستان خارج شو» و «این تازه شروع کار است، مبارزه همچنان ادامه دارد و دولت قاتل بهای رفتارش را خواهد پرداخت» سر می‌دادند.

درگیری بین معترضان با نیروهای امنیتی در دیار البکر در شرق ترکیه منجر به کشته شدن یک نفر و زخمی شدن ۱۰ نفر شد.

این درگیری زمانی روی داد که معترضان در دیاربکر علیه اقدام دولت برای احداث پاسگاه در منطقه کایاسیک تظاهرات کرده بودند.

این درگیری در شرایطی در بزرگترین استان‌های کُردنشین ترکیه روی داد که اخیراً آنکارا با حزب کارگران کردستان (پ‌پ‌ک) توافق آتش بس امضا کرده بود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=5316

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.