امام خامنه ای:کسان دیگری در دنیا هستند که کار ما را زیر ذره‌بین دارند و مطالعه می‌کنند. آن‌ها برعکس از لغزش‌های ما خوشحال می‌شوند و از موفقیت‌های ما احساس دلتنگی می‌کنند. آن‌ها بدخواه ملت ایران هستند. این‌ها عمدتا کسانی هستند که در طول سالیان متمادی همه چیز کشور در اختیار آ‌ن‌ها بوده و بر همه ...

امام خامنه ای:کسان دیگری در دنیا هستند که کار ما را زیر ذره‌بین دارند و مطالعه می‌کنند. آن‌ها برعکس از لغزش‌های ما خوشحال می‌شوند و از موفقیت‌های ما احساس دلتنگی می‌کنند. آن‌ها بدخواه ملت ایران هستند. این‌ها عمدتا کسانی هستند که در طول سالیان متمادی همه چیز کشور در اختیار آ‌ن‌ها بوده و بر همه امور کشورمان مسلط بوده‌اند. انقلاب دست آن‌ها را کوتاه کرده است. آن‌ها با انقلاب و نظام انقلابی ما دشمن هستند.


 

امام خامنه ای:ما به عملکرد و برنامه گذشته و آینده‌مان نگاه می‌کنیم. باید نگاه واقع‌بینانه و ارزیابی درست باشد. برخی از مردم ما وقتی به اوضاع کشور نگاه می‌کنند، فقط ضعف‌ها را می‌بینند. گرانی، افت تولید برخی از واحدهای تولیدی و فشارهای دشمن را می‌بینند. فقط مشکلات را مشاهده می‌کنند. این نگاه، نگاه ناحقی است.

امام خامنه ای: تنها نگاه به ضعف‌ها، غلط است. باید دید که مجموعه تلاش‌ها چگونه انجام می‌شود و به کجا می‌انجامد. با این نگاه باید به ایران و ایرانی آفرین گفت.

امام خامنه ای:امروز ۳۴ سال است که هرگاه نام دشمن برده می‌شود، ذهن ملت ایران متوجه دولت آمریکا می‌شود. خوب است دولتمردان آمریکا توجه کنند و بفهمند که ملت ایران در طول سی و چند سال چیزهایی دیده‌اند و مراحلی را گذرانده‌اند که تا می‌گویند دشمن، ذهن آن‌ها متوجه آمریکا می‌شود. برای دولتی که می‌خواهد در دنیا با آبرو زندگی کند، این مساله قابل توجه و دقت است.

امام خامنه ای:مرکز توطئه و اساس دشمنی، آمریکا است. البته دشمن‌های دیگری هستند که آن‌ها را در ردیف اول حساب نمی‌کنیم. دشمن صهیونیستی هم است، منتهی رژیم صهیونیستی در قواره و اندازه‌ای نیست که در صف دشمنان ملت ایران به چشم آید.

امام خامنه ای:سرمداران اسرائیل گاهی ایران را تهدید می‌کنند اما به نظر می‌دانند که اگر غلطی بکنند جمهوری اسلامی، تل آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهد کرد.

امام خامنه ای: برخی دولت‌های دیگر هم دشمنی‌ها دارند. مسوولان دولت فرانسه هم در چند سال اخیر دشمنی‌های آشکار با ملت ایران کردند که این یک ناهوشمندی از سوی دولتمردان فرانسه است.

امام خامنه ای: آمریکا از جامعه جهانی حرف می‌زند که چند کشور هستند که در راس آن‌ها آمریکا، رژیم صهیونیستی، انگلیس و برخی دولت‌های خرده‌ریز دیگر هستند. جامعه جهانی به دنبال دشمنی با ایران نیست.

امام خامنه ای:نفت، بانک و مبادلات بانکی و پولی ما را محدود کرده‌اند. مخالفت و عناد می‌ورزند و توقع دارند که ما این عناد را نفهمیم و این همان سیاستی است که از اواخر دوران بوش آغاز شده و تا حالا هم ادامه دارد. این همان پنجه چدنی در زیر دستکش مخملی است که من چند سال پیش هم در همین سخنرانی نوروزی در جوار مرقد امام هشتم به آن اشاره کرده بودم که مراقب باشید دستکش مخملی روی پنجه چدنی کشیده‌اند و می‌خواهند تظاهر به دوستی کنند.

امام خامنه ای:چند ماه پیش وقتی من به این مساله که تحریم‌ها تاثیرگذار بوده است اشاره کردم، آن‌ها خوشحال شدند و گفتند که فلانی اعتراف کرده است که تحریم‌ها بی‌اثر نبوده است، بله تحریم‌ها اثرگذار بوده است. این هم اشکال اساسی در خود ماست که اقتصاد ما وابسته به نفت است. دولت‌ها باید این را در برنامه خود می‌گنجاندند.

امام خامنه ای:۱۷ – ۱۸ سال پیش من به آقایانی که بر سر کار بودند، گفتم که باید کاری کنید که بتوانیم هر وقت که اراده کردیم، در چاه‌های نفت را ببندیم، اما آن آقایان که به زعم خودشان تکنوکرات هم بودند، گفتند مگر می‌شود چنین کرد.

امام خامنه ای:بله؛ تحریم‌ها اثرگذار بوده است، منتهی نه آن اثری که تحریم‌کنندگان به دنبال آن بودند. آن‌ها سعی کردند در عرصه سیاسی نیز ایران اسلامی را منزوی کنند و نگذارند سیاست‌گذاری منطقه‌ای، جهانی و سیاست داخلی کشور خودمان را اعمال کنیم، اما این طرح با شکست کامل روبرو شد.

امام خامنه ای:دشمنان در زمینه سیاست داخلی هدف‌شان از تحریم‌ها این بود که ملت را در راه خود را سرد کنند. بین ملت ایران و نظام اسلامی جدایی بیندازند و مردم را دلسرد و ناامید کنند. مردم در روز ۲۲ بهمن با حضور متراکم خود احساسات‌شان را نسبت به اسلام و نظام اسلامی ابراز کردند و مشت محکمی بر دهان آن‌ها زدند.

امام خامنه ای:اگر مسوولان کشور با تدبیر کار کنند، مدیران با هم کار کنند و با تدبیر عمل کنند، می‌توانیم از هر تهدید، یک فرصت بسازیم. همچنان که در سال ۹۱ از تهدیدها، فرصت ساختیم.

امام خامنه ای:اقتصاد تنها مساله کشور نیست. امنیت کشور مهم است، سلامت مردم مهم است، پیشرفت علمی، اساس و زیربنای کار است. استقلال کشور مهم است، نفوذ و اقتدار منطقه‌ای، پشتوانه استقلال کشور است و ما در همه این‌ها پیشرفت داشته‌ایم.

امام خامنه ای:آمریکایی‌ها مرتب از راه‌های گوناگون پیغام دادند که درباره مساله هسته‌یی گفت‌وگو کنیم. به ما پیغام می‌دهند و در تبلیغات جهانی مطرح می‌کنند و بارها و بارها به مسوولان بلندپایه و میانی می‌گویند که در کنار گفت‌وگوهای ۱+۵ و بحث هسته‌یی مذاکرات دو به دو بین آمریکا و ایران درباره مساله هسته‌یی انجام شود، اما من به این مذاکرات خوش‌بین نیستم، چون تجربه گذشته نشان می‌دهد که گفت‌وگو در منطق آن‌ها این نیست که بنشینیم تا به یک راه‌حل منطقی دست پیدا کنیم. بلکه این است که بنشینیم، حرف بزنیم تا نظرشان را به ما تحمیل کنند. این گفت‌وگو نیست، بلکه تحمیل است و ایران زیر بار تحمیل نمی‌رود.

امام خامنه ای:آمریکایی‌ها مرتب پیغام می‌دهند و گاهی می‌نویسند و می‌گویند که ما قصد تغییر نظام اسلامی را نداریم؛ ما هم نگران این نیستیم، آن روزی هم که قصد چنین کاری را داشتند، کاری نتوانستند انجام دهند و بعد از این هم نمی‌توانند کاری انجام دهند.

امام خامنه ای:آن‌ها مرتب پیغام می‌دهند که ما در پیشنهاد مذاکره منطقی صادق هستیم و می‌خواهیم مذاکرات منطقی و نه تحمیلی انجام دهیم.ما هم بارها گفته‌ایم که در پی سلاح هسته‌یی نیستیم، اما آن‌ها باور نمی‌کنند. حالا ما چرا باید حرف آن‌ها را باور کنیم؟ شما یک سخن منطقی و صادقانه را باور نمی‌کنید. ما چرا باید حرف شما را که خلاف آن بارها ثابت شده، باور کنیم؟

امام خامنه ای: از جمله تاکتیک‌های آن‌ها این است که گاهی شایعه می‌کنند افرادی از طرف رهبری با آمریکا مذاکره کرده‌اند. این حرف دروغ محض است. ما در دوره‌های مختلف بر سر مسائل مقطعی گوناگون صحبت‌هایی کرده‌ایم که این هم از طرف دولت‌ها بوده است و مخالفتی هم نداشته‌ایم.

امام خامنه ای: برداشت من بر اساس تجربه و نگاهی که به صحنه دارم، این است که آمریکا مایل به تمام شدن مذاکرات هسته‌یی و پایان مناقشه هسته‌یی نیست. اگر مایل به پایان این مناقشه بودند، راه‌حل نزدیک و آسان است.

امام خامنه ای: ایران فقط می‌خواهد حق طبیعی غنی‌سازی از طرف دنیا برای ایران شناخته شود و کشورهای مدعی اعتراف کنند که ایران حق غنی‌سازی را دارد. آن‌ها همین را نمی‌خواهند بگویند و می‌گویند نگرانی‌هایی داریم که فعالیت هسته‌یی ایران به سمت سلاح هسته‌یی برود. جامعه جهانی هیچ نگرانی‌ای در این رابطه ندارد و اکثر کشورهای دنیا در این مورد از حق ما حمایت می‌کنند.

امام خامنه ای:آمریکا اعتراف کند که حق غنی‌سازی برای ما وجود دارد. برای این‌که نگرانی‌ای هم وجود نداشته باشد، مقررات آژانس بین‌المللی هسته‌یی هست و ما در چارچوب این مقررات هستیم و هیچ نگرانی‌ای برای اعمال این مقررات نداشته‌ایم. هدف این است که این قضیه باقی بماند تا از آن برای فشار و فلج کردن ملت ایران استفاده شود که به نتیجه هم نخواهد رسید.

رهبر انقلاب اسلامی در بخش پایانی سخنان خود به موضوع بسیار مهم انتخابات ریاست جمهوری در ۲۴ خردادماه اشاره کردند و افزودند : انتخابات مظهر حماسه سیاسی و اقتدار نظام اسلامی واراده ملی و آبروی نظام است .

امام خامنه ای:حضور گسترده مردم و شور انتخاباتی علاوه برتامین امنیت کشور ، تهدیدهای دشمنان را بی اثر و آنان را نا امید خواهد کرد.

امام خامنه ای:انتخابات مخصوص یک جریان و سلیقه خاص سیاسی نیست بلکه وظیفه و حق همه کسانی که دل در گرو منافع ملی و استقلال کشور دارند ، حضور در انتخابات است.

امام خامنه ای:روی گردانی از انتخابات مناسب کسانی است که با نظام اسلامی مخالفند . تشخیص مردم در شناخت اصلح مهم است و مردم باید با تحقیق از افراد مورد اطمینان و دقت در کاندیداها ، به فرد اصلح برسند.

امام خامنه ای:هرگونه سخن یا اظهار نظر ی مبنی بر اینکه رهبری به فرد خاصی نظر دارد ، نادرست است.

امام خامنه ای:حوادث سال ۸۸ از آنجا آغاز شد که عده ای نخواستند به قانون و رأی مردم تمکین کنند و در مقابل، مردم را به شورش های خیابانی دعوت کردند که یکی از خطاهای جبران ناپذیر بود. خوشبختانه سازوکارهای قانونی برای رفع هرگونه شبهه ای وجود دارد بنابراین همه باید به انتخاب اکثریت مردم ، تمکین کنند.

امام خامنه ای:رئیس جمهور آینده باید ضمن اینکه دارای امتیازات رئیس جمهور قبلی باشد ، از نقاط ضعف او نیز به دور باشد . کسانی که وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری می شوند باید پایبند به انقلاب اسلامی وارزشها، پایبند به منافع ملی ومعتقد به اداره کشوربا عقل جمعی و تدبیر باشند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=4565

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.