جبهه النصره از گروه‌های تروریستی سوریه، مقام ابراهیم خلیل(ع) در روستای «عین العروس» در حومه شهر «الرقه» سوریه را تخریب کردند   به گزارش پیارمبه نقل از پایگاه خبری المنار، پس از تخزیب قبر «حجر بن عدی» توسط تروریست‌های وهابی سوریه، نیروهای اطلاع‌رسانی وابسته به جبهه النصره از گروه‌های تروریستی سوریه، از تخریب مقام ابراهیم خلیل(ع) ...

جبهه النصره از گروه‌های تروریستی سوریه، مقام ابراهیم خلیل(ع) در روستای «عین العروس» در حومه شهر «الرقه» سوریه را تخریب کردند

خبرگزاری فارس: تروریست‌های سوری مقام ابراهیم(ع) را تخریب کردند

 

به گزارش پیارمبه نقل از پایگاه خبری المنار، پس از تخزیب قبر «حجر بن عدی» توسط تروریست‌های وهابی سوریه، نیروهای اطلاع‌رسانی وابسته به جبهه النصره از گروه‌های تروریستی سوریه، از تخریب مقام ابراهیم خلیل(ع) در روستای «عین العروس» در حومه شهر «الرقه» خبر دادند.

این گروه وهابی و تروریستی این مقام را که در ۳ کیلومتری جنوب شهر «تل‌ابیض» و ۹۷ کیلومتری شمال شهر «الرقه» قرار داشت با بلدوزر با خاک یکسان کردند.

جبهه النصره اعلام کردند علت تخریب این مقام از نظر آنها مخالفت شرع با ساخت قبور مرتفع بوده است و این در حالی است که این مکان یکی از قدیمی‌ترین مساجد تاریخ است.

بنابر این گزارش گفته می‌شود این مقام حضرت ابراهیم(ع) مربوط به داستان ساره همسر آن پیامبر عظیم الشان است که از آن منطقه عبور می‌کردند و بعدها به جایگاهی سیاحتی تبدیل شد و از زمان خلیفه دوم و هارون الرشید مورد توجه حکومت اسلامی قرار گرفت.

به گزارش فارس، حضرت ابراهیم(ع) دارای مقام‌های متعددی در کشورهای عربی، الخلیل فلسطین، ترکیه و مکه مکرمه است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=4488

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.