مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: در سال ۹۲ قصد داریم مقاصد متنوع صادرات گاز را تعریف کنیم به طوری که قصد صادرات گاز به کشورهای همسایه علاوه بر پاکستان، عراق و ترکیه خواهیم داشت. جواد اوجی  در خصوص مهمترین برنامه های شرکت ملی گاز در زمینه صادرات در سال ۹۲ گفت: پس از امضای قراردادهای جدید ...

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: در سال ۹۲ قصد داریم مقاصد متنوع صادرات گاز را تعریف کنیم به طوری که قصد صادرات گاز به کشورهای همسایه علاوه بر پاکستان، عراق و ترکیه خواهیم داشت.

خبرگزاری فارس: مقاصد جدید صادرات گاز ایران در سال ۹۲/ صادرات سالانه ۱۰ میلیارد متر مکعب به ترکیه

جواد اوجی  در خصوص مهمترین برنامه های شرکت ملی گاز در زمینه صادرات در سال ۹۲ گفت: پس از امضای قراردادهای جدید صادرات به عراق و پاکستان برنامه ریزی‌هایی به منظور افزایش صادرات گاز به سایر کشورهای همسایه در دستور کار قرار گرفته است که امیدواریم در سال جاری بتوانیم به اهداف خود در این زمینه دست یابیم.

معاون وزیر نفت با اعلام اینکه به زودی نقشه راه صادرات گاز ایران به منظور متنوع سازی بازارهای هدف تدوین و نهایی می شود خاطرنشان کرد: ایران با توجه به موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد از مزیت صادرات گاز در قالب خطوط لوله و محموله های LNG برخوردار است که می توان در برنامه های آتی صادرات گاز به آنها بیش از گذشته توجه داشت.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران همچنین با اشاره به آخرین وضعیت صادرات گاز طبیعی به ترکیه تصریح کرد: براساس قراردادهای موجود در شرایط فعلی به طور متوسط سالانه ۱۰ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی معادل ۳۰ میلیون متر مکعب در روز به ترکیه گاز صادر می شود.

اوجی با اشاره به اینکه در زمستان سال گذشته با وجود افزایش قابل توجه مصرف گاز در داخل کشور صادرات گاز به ترکیه متوقف نشد، اظهار کرد: در زمستانی که سپری کردیم روزانه بین ۲۸ تا ۳۰ میلیون متر مکعب گاز به ترکیه صادر شده است.

وی خاطرنشان کرد: با بهره برداری از خط لوله ششم سراسری امکان افزایش ظرفیت صادرات گاز به ترکیه تا مرز ۸۰ میلیون متر مکعب در روز وجود دارد که می توان از این خط برای صادرات گاز به اروپا نیز استفاده کرد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=3376

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.