رئیس بسیج مستضعفین با بیان اینکه اگر قرار بود با آمریکا سازش کنیم، چمران‌ها را به قربانگاه نمی‌‌فرستادیم، گفت: اقتصاد مقاومتی که امروز مقام معظم ولایت به آن سفارش می‌کنند، تکرار همان فرمول جنگ نامنظمی است که در ابتدای هجوم دشمن جبهه‌ها را نجات داد. به گزارش خبرنگار حماسه و مقاومت باشگاه خبری فارس «توانا»، ...

رئیس بسیج مستضعفین با بیان اینکه اگر قرار بود با آمریکا سازش کنیم، چمران‌ها را به قربانگاه نمی‌‌فرستادیم، گفت: اقتصاد مقاومتی که امروز مقام معظم ولایت به آن سفارش می‌کنند، تکرار همان فرمول جنگ نامنظمی است که در ابتدای هجوم دشمن جبهه‌ها را نجات داد.

خبرگزاری فارس: اقتصاد مقاومتی تکرار فرمول جنگ نامنظم است

به گزارش خبرنگار حماسه و مقاومت باشگاه خبری فارس «توانا»، سردار نقدی رئیس بسیج مستضعفین در نخستین یادواره شهدا و ایثارگران ستاد جنگ‌های نامنظم که امروز در تالار وزارت کشور برگزار شد، اظهار داشت: روزهای اول جنگ تحمیلی صدام علیه ایران که دشمن پیشروی‌های گسترده خود را ادامه می‌داد، گرد یأس در میدان‌ها پاشیده بود، دو خورشید امید بر جبهه‌های دفاع مقدس طلوع می‌کند، شیرمرد جبهه شهید مصطفی چمران و بزرگمرد انقلاب حضرت امام خامنه‌ای عزیز.

وی ادامه داد: شهید چمران از همان شب ورود به اهواز به خط دشمن حمله کرد، اراده خود را در استمرار دفاع به رخ دشمن کشید، نور امید در جبهه‌ها جوانه زد و در بین رزمندگان اعتماد به نفس ایجاد شد؛ شهید چمران با تجربه‌ای که در لبنان کسب کرده بود، در میدان‌های نبرد به کار گرفت و در این معرکه نقش‌آفرینی کرد.

رئیس بسیج مستضعفین افزود: نیروهای مسلحی که تجربه میدانی جنگ، سازماندهی مرتب و قابلیت‌های لازم برای کسب پیروزی نداشتند، از معرکه‌ جنگ‌های نامنظم الهام گرفتند که شکست حصر سوسنگرد در ۲۶ آبان ۱۳۵۹ را با هدایت مقام معظم ولایت و برگ درخشانی که در تاریخ دفاع مقدس باقی گذاشتند، به دنبال داشت.

وی گفت: وقتی پیروزی‌ها به نیروهای مسلح جان داد، پیروزی‌ها را یکی‌یکی رقم زدند؛ آن هم پیروزی‌های درخشان شکل گرفت و همه آنها مدیون همین ایثار و خط‌شکنی‌های جنگ‌های نامنظم است؛ کسانی بودند که در جبهه‌ها حماسه آفریدند اما این حماسه‌ها ناگفته مانده است؛ هیچکدام از ما شهید «مسعود رسولی» که در عمق ۱۲۰ کیلومتری خاک عراق برای عملیات ویژه آزادسازی اسرا برنامه‌ریزی می‌کرد و آنجا شهید شد را نمی‌شناسیم و زیاد هستند شهدایی که مدیون آنها هستیم.

سردار نقدی خاطرنشان کرد: ای کاش این یادواره‌ها در پی بیان ناگفته‌ها مکرر شود اما آنچه که در این همایش سودمند است، درس‌هایی است که از این عرصه می‌گیریم؛ آنهایی که با فشارهای دشمن دم از تسلیم و سازش می‌زنند و با تحریم‌های آبکی، بی‌ارزش و فشارهای روانی نوای سازش سر می‌دهند، خوب است که از این حماسه درس بگیرند.

وی یادآور شد: اگر قرار بود ما با آمریکا سازش کنیم، چمران‌ها را به قربانگاه نمی‌‌فرستادیم؛ اینها رفتند تا به ما درس بدهند اگر دشمن با همه جاه و جلال ظاهری خود به میدان آمده، ما خدا را داریم و اراده‌ای که او به هر انسانی برای ایستادن، دفاع کردن و حق خود را طلبیدن داد؛ در این عرصه هم می‌توانیم از همان فرمول استفاده کنیم.

رئیس بسیج مستضعفین افزود: اقتصاد مقاومتی که امروز مقام معظم ولایت ما را به آن سفارش می‌کنند، تکرار همان فرمول جنگ نامنظمی است که در ابتدای هجوم دشمن جبهه‌ها را نجات داد و راه پیروزی را روشن کرد؛ امروز باید میراث این عزیزان را گرامی بداریم و راه درخشان آنها را ادامه دهیم؛ ملتی که قهرمانانی چون چمران و یاران وفادار و نورانی‌اش دارد، هیچ‌گاه تسلیم دشمن نخواهد شد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=2864

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.