مذاکرات ایران و ۱+۵، پس از شش ماه تاخیر ۹ و ۱۰ بهمن (۲۸ و ۲۹ ژانویه) برگزار می شود. به گزارش پیارم= ایسنا، ایران و ۱+۵ توافق کرده اند پس از رسیدن به نتیجه قطعی بر سر مکان انجام مذاکرات، زمان و مکان گفت وگوها را به طور همزمان در بیانیه رسمی اعلام کنند. ...

مذاکرات ایران و ۱+۵، پس از شش ماه تاخیر ۹ و ۱۰ بهمن (۲۸ و ۲۹ ژانویه) برگزار می شود.

به گزارش پیارم= ایسنا، ایران و ۱+۵ توافق کرده اند پس از رسیدن به نتیجه قطعی بر سر مکان انجام مذاکرات، زمان و مکان گفت وگوها را به طور همزمان در بیانیه رسمی اعلام کنند. آخرین دور مذاکرات ایران و ۱+۵ (۲۹ و۳۰ خرداد) در مسکو برگزار شد.رامین مهمان پرست، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان روز سه شنبه در نشست خبری هفتگی با خبرنگاران در باره زمان و مکان مذاکرات ایران و ۱+۵ اعلام کرد: هفته گذشته ایران پیشنهادهایش درباره زمان و مکان مذاکرات را اعلام کرد و دوشنبه شب خانم اشمید تماسی با آقای باقری داشت و در این گفت وگوی تلفنی دو طرف درباره زمان مذاکرات بعدی توافق کردند، البته قرار شد که معاون اشتون در اسرع وقت پاسخ کشورهای ۱+۵ درباره محل مذاکرات را هم اعلام کند تا بتوانیم مذاکرات را از سر بگیریم و دنبال کنیم.سخنگوی وزارت خارجه در مورد این که آیا زمان توافق شده اواخر ژنوایه خواهد بود؟ گفت: موقعی که مکان مذاکرات مشخص شد زمان و مکان را با هم اعلام می کنیم.

دراین باره خبرنگار ایسنا اطلاع یافت، بر اساس آخرین توافق ها میان دو طرف مذاکرات ۹ و ۱۰ بهمن (۲۹ و ۳۰ ژانویه) انجام می شود.با وجود توافق بر سر زمان مذاکرات، اما هم چنان مکان آن نامعلوم است. استانبول، ژنو و چند شهر دیگر برای میزبانی دور جدید مذاکرات پیشنهاد شده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=2821

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.