آقای رئیس جمهور و همه مسئولان نظام و همچنین رسانه های کشور بایستی سخنان حکیمانه روز گذشته رهبر انقلاب مبنی بر اینکه “از وارد کردن حرف ها و مطالب نادرست که ذهن مردم را مشغول می کند، به فضای ذهنی مردم پرهیز کنید” را سرلوحه رفتارهای خود قرار دهند و به آن عمل کنند. بعد ...

آقای رئیس جمهور و همه مسئولان نظام و همچنین رسانه های کشور بایستی سخنان حکیمانه روز گذشته رهبر انقلاب مبنی بر اینکه “از وارد کردن حرف ها و مطالب نادرست که ذهن مردم را مشغول می کند، به فضای ذهنی مردم پرهیز کنید” را سرلوحه رفتارهای خود قرار دهند و به آن عمل کنند.

بعد از انتشار مصاحبه حجت الاسلام سعیدی، نماینده رهبری در سپاه با ایسنا که «مهندسی معقول و منطقی انتخابات را وظیفه ذاتی سپاه دانسته بود»، ابتدا مسوول روابط عمومی سپاه به تشریح نظر او پرداخت و از برداشت های نامناسب از این حرف انتقاد کرد، اما امروز خبرنگاران با اشاره به این موضوع، نظر احمدی نژاد را جویا شدند که وی نیز موضع گرفت و گفت: هرکس بخواهد مردم را مدیریت کند،مردم مدیریتش می‌کنند.

این بود که معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه هم اظهارنظر احمدی نژاد را تعجب برانگیز دانست و تأکید کرد: منظور حجت‌الاسلام سعیدی از مهندسی معقول و منطقی، همان مطرح کردن آرمان‌ها و معیارها بوده و سپاه هیچگونه دخالتی در انتخابات‌ها نداشته و نخواهد داشت.

حمیدرضا مقدم فر در گفت وگو با فارس، با اشاره به اخبار منتشر شده درباره موضع گیری رئیس جمهور نسبت به مصاحبه روز گذشته حجت الاسلام والمسلمین سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه، اظهار داشت: متأسفانه جناب آقای احمدی نژاد، رئیس جمهور محترم، در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت، در پی سؤالات مغرضانه یک خبرنگار، خبری تحریف شده را مبنای اظهارنظر خود قرار داده‌اند، درحالی که بهتر آن بود ایشان پیش از هرگونه اظهارنظر، درباره صحت و سقم ادعای خبرنگار مزبور اندکی تحقیق می کردند، چراکه اگر اینگونه می شد هیچگاه سخنی بر لب جاری نمی کردند که دستمایه رسانه های بیگانه شود.

وی ادامه داد: روز گذشته یکی از خبرگزاری های کشور مصاحبه ای با حجت الاسلام والمسلمین سعیدی نماینده محترم ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منتشر کرده که روح کلی حاکم بر مصاحبه کاملاً گواه آن است که منظور ایشان به هیچ وجه مهندسی به معنای جابجایی آراء یا مهندسی آراء و دست بردن در انتخاب مردم نیست، اما رسانه های بیگانه که دروغگویی و وارونه نمایی آنها دیگر برای هیچ فرد منصفی قابل انکار نیست، با تحریف سخنان ایشان، اینگونه وانمود کرده اند که آقای سعیدی از مهندسی آرای مردم در انتخابات ها سخن گفته و آن را وظیفه ذاتی سپاه دانسته اند!

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تأکید کرد: اینگونه تحریف ها و دروغگویی ها توسط رسانه های بیگانه به منظور ضربه زدن به جمهوری اسلامی و شخصیت های خدوم و انقلابی همچون حجت الاسلام والمسلمین سعیدی، یک روال همیشگی بوده و جای تعجب ندارد، بلکه آنچه امروز تعجب دلسوزان انقلاب را به خود معطوف کرده، سخنان جناب رئیس جمهور است که بر مبنای این اخبار تحریف شده بیان شده است.

مقدم فر افزود: همانطور که آقای سعیدی نیز در مصاحبه خود تأکید کرده‌اند: سپاه هرگز به صورت مصداقی در انتخابات وارد نمی شود، و تنها معیارها و آرمان ها را مطرح می کند.

به گفته معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، منظور آقای سعیدی از مهندسی معقول و منطقی، همان مطرح کردن آرمانها و معیارها بوده و سپاه هیچگونه دخالتی در انتخابات ها نداشته و نخواهد داشت.

مقدم فر تأکید کرد: جناب آقای رئیس جمهور قطعاً مستحضر هستند که یکی از سیاست های رسانه های بیگانه و ضدانقلاب، قرار دادن ایشان در مقابل نهادهای انقلابی همچون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است، لذا بهتر است پیش از هرگونه اظهارنظر از جنس اظهارنظرهای امروز، درباره ادعاهایی که به عنوان سوال از ایشان مطرح می شود، تحقیق به عمل بیاورند تا خدای ناکرده در دامهای این چنینی نیفتند.

وی خاطرنشان کرد: آقای رئیس جمهور و همه مسئولان نظام و همچنین رسانه های کشور بایستی سخنان حکیمانه روز گذشته رهبر انقلاب مبنی بر اینکه “از وارد کردن حرف ها و مطالب نادرست که ذهن مردم را مشغول می کند، به فضای ذهنی مردم پرهیز کنید” را سرلوحه رفتارهای خود قرار دهند و به آن عمل کنند.

مقدم فر در پایان تأکید کرد: این موضوع که سوال مذکور امروز از آقای رئیس جمهور، از سوی خبرنگار یکی از رسانه های متعلق به دولت پرسیده شده، نیز جای تأمل و سوال دارد و گمان می رود بایستی این موضوع نیز بررسی و درباره نفوذ احتمالی برخی افراد و جریاناتی که به دنبال اختلاف افکنی بین رئیس جمهور و نهادهای انقلابی و متعاقب آن ایجاد التهاب در کشور هستند، کنکاش مناسبی صورت گیرد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=2757

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.