دستگاه قضایی پس از گذشت ۱۰۷ روز از آغاز رسیدگی به پرونده مهدی هاشمی سرانجام کیفرخواست ۱۲۵ صفحه‌ای با ۱۲ اتهام برای وی صادر کرد. به گزارش پیارم به نقل خبرنگار قضایی فارس، موضوع بازگشت مهدی هاشمی و رسیدگی به اتهامات وی از همان روز خروج این آقا زاده از کشور مورد توجه قرار گرفت. ...

دستگاه قضایی پس از گذشت ۱۰۷ روز از آغاز رسیدگی به پرونده مهدی هاشمی سرانجام کیفرخواست ۱۲۵ صفحه‌ای با ۱۲ اتهام برای وی صادر کرد.

خبرگزاری فارس: ۱۰۷ روز با مهدی هاشمی از بازداشت موقت تا کیفرخواست ۱۲۵ صفحه‌ای

به گزارش پیارم به نقل خبرنگار قضایی فارس، موضوع بازگشت مهدی هاشمی و رسیدگی به اتهامات وی از همان روز خروج این آقا زاده از کشور مورد توجه قرار گرفت.

سخنگوی قوه قضائیه در همان روزهای اول انتصابش به این سمت در جلسات سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالات خبرنگاران درباره بازگشت و محاکمه مهدی هاشمی در این باره اظهار نظر کرده بود.

محسنی اژه‌ای در سی‌وپنجمین نشست خبری خود در تاریخ ۲۷ شهریور در پاسخ به این سوال که شایعاتی مبنی بر بازگشت مهدی هاشمی به گوش می‌رسد آیا این فرد به محض ورود به کشور دستگیر و محاکمه می‌شود، گفت: قبلاً هم گفته‌ایم که اگر این فرد بیاید قطعاً به پرونده وی رسیدگی خواهیم کرد.

سرانجام مهدی بازگشت

مهدی هاشمی فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی شامگاه یکشنبه دوم مهر ماه جاری با پرواز شماره EK977 هواپیمایی امارات، از دوبی به کشور بازگشت.

هواپیمای مهدی هاشمی ساعت ۲۱:۲۴ در فرودگاه امام خمینی(ره) بر زمین نشست.

فاطمه و یاسر هاشمی نیز مهدی را در این سفر همراهی کردند و علیرغم اعلام عدم استقبال از نامبرده، محسن هاشمی از وی استقبال کرد.

نماینده دادستان تهران و مأموران انتظامی در فرودگاه حضور داشتند اما اطلاعی از بازداشت یا عدم بازداشت مهدی هاشمی در دست نبود.

مهدی هاشمی تفهیم اتهام شد/تعهد برای معرفی به دادستانی ظرف ۲۴ ساعت

متهم پس از بازگشت به تهران در فرودگاه توسط نماینده دادستانی تفهیم اتهام شد و تعهد داد تا ۲۴ ساعت بعد خود را به دادستانی معرفی کند.

بعد از ورود مهدی هاشمی به فرودگاه و طی مراحل تشریفات ورود به کشور، نماینده دادستانی ضمن تفهیم اتهامات به وی، از او تعهد گرفت تا ۲۴ ساعت بعد خود را به دادستانی معرفی کند.

مهدی هاشمی که متهم به دخالت و حمایت از فتنه ۸۸ است ۳ سال پیش با عنوان ماموریت دانشگاه آزاد از کشور خارج شد و امشب از طریق دبی به تهران بازگشت.

مهدی راهی خانه پدر شد

وکیل خانوادگی هاشمی رفسنجانی لحظاتی بعد از خروج مهدی از فرودگاه ادعای فاطمه و یاسر هاشمی مبنی بر بازداشت برادرشان مهدی در فرودگاه امام (ره) را رد کرد.

سیدمحمود علیزاده طباطبایی تصریح کرد: دقایقی قبل که با محسن هاشمی تماس گرفتم، به من گفت که مهدی با ماشین دادسرا به سمت منزل پدرش در جماران راهی شده است.

آغاز بازداشت موقت

سرانجام مهدی هاشمی در تاریخ ۳ مهر امسال به دادسرای اوین رفته و براساس وعده‌ای که دستگاه قضایی برای رسیدگی به پرونده وی داده بود تحقیقات از این فرد آغاز شد.

همان روز و تنها پس از ۷ ساعت بازجویی و تفهیم اتهام برای مهدی قرار بازداشت موقت صادر شد و این فرد به زندان اوین منتقل شد.

ادامه بازجویی‌ها

بازجویی‌ها از مهدی هاشمی ادامه داشت و در این مدت اخباری مبنی بر وارد شدن فشار به دستگاه قضایی در محافل خبری به گوش می‌«سید.

این در حالی بود که یکی از مسئولان قضایی اعلام کرد دستگاه قضایی تابع فشار‌ها نخواهد بود و به همه پرونده‌ها به صورت یکسان رسیدگی‌خواهد شد.

۲۶ آذر و آزادی مهدی

مهدی هاشمی پس از نزدیک به سه ماه بازداشت، یکشنبه شب با سپردن وثیقه ۱۰ میلیارد تومانی از زندان آزاد شد.

دادسرای تهران در تاریخ ۲۶ آذر عنوان کرد که مهدی هاشمی پس از تکمیل تحقیقات و با تودیع وثیقه مناسب از زندان اوین آزاد شد.

براساس اعلام منابع رسمی قرار وثیقه مهدی هاشمی ۱۰ میلیارد تومان بوده است.

کیفرخواست علیه مهدی هاشمی بزودی صادر می‌شود

دادستان کل کشور تنها یک روز پس از آزادی مهدی هاشمی گفت: قرار مجرمیت برای این فرد صادر شده و بزودی کیفرخواست هم علیه وی صادر می‌شود.

حجت الاسلام محسنی اژه‌ای سخنگوی دستگاه قضایی در چهل و یکمین نشست خبری خود با خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: مهدی هاشمی در ساعات اولیه روز ۳ مهرماه بازداشت شد و دیروز در ساعت های پایانی با قرار وثیقه ۱۰ میلیارد تومانی در تاریخ ۲۶/۹/۹۱ آزاد شد.

وی تصریح کرد: مهدی هاشمی مجموعاً ۸۴ روز در بازداشت موقت بسر برد، در حال حاضر قرار مجرمیت برای وی صادر شده و به زودی کیفرخواست صادر می‌شود.

سخنگوی دستگاه قضایی اظهار داشت: در صورتی که مشکلی در لایحه دفاعی پیش نیاید پرونده به دادگاه رفته و دادگاه تعیین و تکلیف نهایی می‌کند.

وعده دستگاه قضا محقق شد/صدور کیفرخواست ۱۲۵ صفحه‌ای

نهایتاً پس از ۱۰۷ روز گذشت از بازداشت موقت مهدی هاشمی و آغاز رسیدگی به پرونده وی دادستان تهران در ۲۰ دی ماه اعلام کرد کیفرخواست پرونده اتهامی مهدی هاشمی صادر شده و این پرونده به دادگاه ارسال خواهد شد.

عباس جعفری دولت آبادی این مطلب را عصر روز چهارشنبه اعلام کرد و افزود این کیفرخواست مشتمل بر ۱۲۵ صفحه با ۱۲ عنوان اتهامی است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=2749

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.