تعداد قربانیان بالقوه پرونده سوءاستفاده جنسی در بی بی سی به حدود ۴۵۰ مورد افزایش یافته و تاکنون ۲۰۰ اتهام رسمی نیز در این زمینه علیه ساویل و همکاران سابق وی ثبت شده است.جام فرهنگی؛ یکی دیگر از مجریان بی بی سی روز چهارشنبه به اتهام سوءاستفاده و آزار و اذیت جنسی کودکان بازداشت شد.خبرگزاری ...

تعداد قربانیان بالقوه پرونده سوءاستفاده جنسی در بی بی سی به حدود ۴۵۰ مورد افزایش یافته و تاکنون ۲۰۰ اتهام رسمی نیز در این زمینه علیه ساویل و همکاران سابق وی ثبت شده است.
جام فرهنگی؛ یکی دیگر از مجریان بی بی سی روز چهارشنبه به اتهام سوءاستفاده و آزار و اذیت جنسی کودکان بازداشت شد.
خبرگزاری پیارم به نقل از منابع محلی نوشت: استوارت هال به سه فقره سوء استفاده جنسی و آزار بی شرمانه دختران زیر سن قانونی متهم شده است.
نماینده دادستانی انگلیس نیز اعلام کرد که اتهامات مطرح شده علیه این مجری ۸۲ ساله بی بی سی مربوط به دهه های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ میلادی است که بر اساس آن وی به آزار جنسی سه دختر هشت، ۱۳ و ۱۶ ساله متهم شده است.
استوارت هال حدود نیم قرن برای بخش های مختلف بی بی سی کار کرده و هم اکنون گزارشگر ورزشی در شبکه ۵ رادیو بی بی سی می باشد.
طی هفته های گذشته حداقل دو مجری سابق بی بی سی نیز با اتهامات مشابه بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفته اند.
سایت ویکی پی جی هم به نقل از ایرنا افزود: یکی از این مجریان به نام مایکل سوتر در دادگاه شهر نوریچ واقع در شرق انگلیس حضور یافت. وی که در دهه های ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ میلادی مجری رادیو بی بی سی بود، به آزار جنسی حداقل هشت نفر که تعدادی از آنان کودکان زیر ۱۴ سال بودند، متهم شده است.
ماه گذشته نیز دیو لی تراویس یکی از مجریان سابق بی بی سی به اتهام فساد اخلاقی و آزار و اذیت جنسی، توسط پلیس متروپلیتن لندن بازداشت شد.
تراویس در دهه های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ میلادی از مجریان معروف رادیو بی بی سی بود و با جیمی ساویل دیگر مجری مشهور بی بی سی که فساد اخلاقی گسترده وی دو ماه پیش فاش شد نیز ارتباطاتی داشته است.

جیمی ساویل که در دهه ۱۹۶۰ میلادی کار خود را در رادیو و تلویزیون بی بی سی آغاز کرد به مدت چهار دهه از مجریان مشهور این بنگاه بود و حتی لقب “سر” دریافت کرده بود.

ساویل در اکتبر ۲۰۱۱ میلادی و در سن ۸۴ سالگی مرد، اما هنوز سالگرد مرگ وی فرانرسیده بود که گزارش های فساد اخلاقی وی رسانه ای شد.

این مجری سرشناس متهم است که در طول بیش از چهار دهه فعالیت خود در بی بی سی صدها نفر از زنان و دختران را مورد تجاوز و یا آزار و اذیت جنسی قرار داده است. برخی از این دختران کمتر از ۱۶ سال سن داشته اند.

نخستین تحقیقات درباره فساد اخلاقی جیمی ساویل در دسامبر سال گذشته و چند ماه پس از مرگ وی توسط یک برنامه تلویزیونی بی بی سی موسوم به نیوزنایت انجام شد ولی ظاهرا مدیران بی بی سی پس از اطلاع از موضوع این تحقیقات، دستور توقف برنامه و بایگانی شدن مطالب تهیه شده را صادر کردند و اجازه ندادند این برنامه پخش شود.

عدم پخش گزارش نیوز نایت درباره فعالیت جیمی ساویل باعث شد که واقعیات موجود درباره این مجری بی بی سی چند ماه دیگر پوشیده بماند اما سرانجام شبکه تلویزیونی آی تی وی دو ماه پیش اقدام به پخش گزارشی درباره سوءاستفاده جنسی ساویل کرد و بنگاه سخن پراکنی بی بی سی را با بحران تازه ای مواجه نمود.

مقامات پلیس ماه گذشته اعلام کردند که تعداد قربانیان بالقوه پرونده سوءاستفاده جنسی در بی بی سی به حدود ۴۵۰ مورد افزایش یافته و تاکنون ۲۰۰ اتهام رسمی نیز در این زمینه علیه ساویل و همکاران سابق وی ثبت شده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=2735

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.