جدیدترین سامانه موشکی نیروی دریایی ارتش با هدف ارتقای برد، دقت و توان موشک‌های یگان‌های شناوری توسط متخصصان داخلی طراحی و ساخته شده است. به گزارش پیارم به نقل از خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با همکاری صنایع دفاع و دانشگاه دریایی امام خمینی(ره) نوشهر موفق به طراحی و ساخت ...

جدیدترین سامانه موشکی نیروی دریایی ارتش با هدف ارتقای برد، دقت و توان موشک‌های یگان‌های شناوری توسط متخصصان داخلی طراحی و ساخته شده است.

خبرگزاری فارس: جدیدترین پروژه موشکی نیروی دریایی ارتش بزودی عملیاتی می‌شود

به گزارش پیارم به نقل از خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با همکاری صنایع دفاع و دانشگاه دریایی امام خمینی(ره) نوشهر موفق به طراحی و ساخت سامانه‌ای جدید در زمینه پرتاب موشک‌ها شده که این پروژه شامل موضوعاتی نظیر نحوه پرتاب موشک، افزایش برد و دقت در اصابت موشکهای دریایی می‌شود.

از آنجایی که امروز تمام یگان‌های شناور رزمی ارتش به انواع موشک‌های کروز برد کوتاه و متوسط سطح به سطح مجهز است، بکارگیری این سامانه می‌تواند جهش بلندی در ارتقا توان رزم موشکی این شناورها در سطح دریا تلقی شود.

این پروژه با هدف بروزرسانی و ارتقاء در موشک‌های دریایی با تکیه بر دانش متخصصان بومی ارتش خصوصا اساتید و دانشجویان نخبه دانشگاه نداجا ساخته شده و در بازدید فرمانده معظم کل قوا از دستاوردهای نیروی دریایی ارتش نیز به محضر ایشان ارائه شده است.

همچنین امیر دریادار حبیب‌الله سیاری در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه این سامانه قابلیت نصب بر روی تمامی یگان‌های نداجا را دارد، از عملیاتی شدن آن در آینده نزدیک خبر داده است.

وی همچنین حضور ناوگان دریایی ارتش در عرصه آب‌های آزاد و بین‌المللی را موفقیت آمیز ارزیابی کرده و گفته است: ماموریت نیروی دریایی در آب‌های آزاد، تنها شامل مقابله با دزدان دریایی نشده بلکه این یکی از ماموریت‌های جزئی ماست.

فرمانده نیروی دریایی ارتش می‌گوید: تمامی یگان‌های این نیرو می‌توانند در آب‌های آزاد حضور پیدا کنند و برای این کار، همه تجهیزات لازم را در اختیار دارند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=2603

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.