نماینده مردم پیرانشهر در مجلس با اعلام جزئیات چگونگی‌ آتش‌ گرفتن کلاس درس، گفت: ۵ دانش‌آموز دیگر نیز به بیمارستان تبریز منتقل شدند. // رسول خضری، نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی به جزئیات حادثه آتش‌سوزی در کلاس درس دبستان روستای «شین‌آباد» از توابع پیرانشهر اشاره کرد و اظهار داشت: بخاری کلاس نفتی ...

نماینده مردم پیرانشهر در مجلس با اعلام جزئیات چگونگی‌ آتش‌ گرفتن کلاس درس، گفت: ۵ دانش‌آموز دیگر نیز به بیمارستان تبریز منتقل شدند. //

خبرگزاری فارس: آخرین جزئیات حادثه پیرانشهر/ انتقال ۵دانش‌آموز دیگر به تبریز

رسول خضری، نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی به جزئیات حادثه آتش‌سوزی در کلاس درس دبستان روستای «شین‌آباد» از توابع پیرانشهر اشاره کرد و اظهار داشت: بخاری کلاس نفتی بوده است و دیروز نفت آن بیش از میزان لازم بوده است؛ یک بار بخاری خاموش می‌شود و معلم از سرایدار می‌خواهد که بخاری را روشن کند اما چند دقیقه بعد دوباره بخاری خاموش می‌شود.

وی ادامه داد: سرایدار بخاری را روشن می‌کند ولی چند دقیقه بعد از رفتن وی، بخاری دود می‌کند و معلم کمی دستپاچه می‌شود؛ او به جای آنکه دانش‌آموزان را ابتدا از کلاس خارج کند، سرایدار را صدا کرده و به همراه وی، تلاش می‌کنند تا بخاری را بیرون ببرند اما بخاری سنگین بوده است.

خضری افزود: معلم می‌رود که کپسول آتش‌نشانی را بیاورد؛ نفت اضافی روی موزاییک‌ها می‌ریزد و از سویی باد شدید آن روز، (در و پنجره کلاس به دلیل دود کردن بخاری باز بوده است) باعث می‌شود، آتش شعله‌ور شود.

وی اضافه کرد: شعله به دست، سر و صورت کودکان آسیب زده است؛ بچه‌ها به پنجره کلاس هجوم می‌برند که متأسفانه حفاظ‌های پنجره طوری طراحی شده که امکان خروج دانش‌آموزان از پنجره نبوده است.

* ۳۶ دانش‌آموز در یک کلاس/ وزیر باید پاسخگو باشد

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت گفت: یکی از نکاتی که برایم مطرح بود، این است که این کلاس ۳۶ دانش‌آموز دارد و چرا این همه دانش‌آموز باید در یک کلاس باشد.

وی ادامه داد: از سویی مسئولان مدارس باید دوره‌های مدیریت بحران را آموزش ببینند تا در حوادثی اینچنینی، ابتدا دانش‌آموزان را از کلاس خارج کرده و سپس اقدام به خروج بخاری از کلاس کنند.

خضری با بیان اینکه باید تجهیزات گرمایشی مدارس مورد بازبینی قرار گیرد، اظهار داشت: مناطق پیرانشهر و سردشت به دلیل سردی هوا، در سال حدود ۶ ماه از بخاری استفاده می‌کنند.

وی افزود: بر اساس نظام مهندسی ملی، باید اماکن عمومی، مساجد و مدارس دارای سیستم حرارت مرکزی باشد؛ مگر تهیه یک «پکیج» از سوی سازمان نوسازی چقدر هزینه داشته است؟

نماینده مردم پیرانشهر گفت: وزیر باید پاسخگو باشد که چرا برای مدارس خرج نکرده است؟ و اگر بودجه کم است، چرا دفاع نمی‌کند و به مجلس اطلاع نمی‌دهد.

* انتقال ۵ دانش‌آموز دیگر به بیمارستان تبریز

خضری اظهار داشت: از ۳۶ دانش‌آموز، ۲۸ دانش‌آموز بستری شدند و مابقی درمان سرپایی شدند؛ از تعداد ۲۸ دانش‌آموزی که بستری شده بودند، ۶ دانش‌آموز به بیمارستان تخصصی تبریز اعزام شدند.

نماینده مردم پیرانشهر در مجلس افزود: برای مراقبت‌های بیشتر، ۵ دانش‌آموز دیگر نیز به تبریز منتقل شدند.

وی تأکید کرد: به نظرم، هر وزیری در هر جای دنیای که بود، در برابر چنین حادثه‌ای استعفا می‌داد.

انتهای پیام/

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=2472

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.