پرتوریا – ˈ شورای آتلانتیک ˈ روز جمعه گزارش داد که شمار دزدی های دریایی در سواحل غرب قاره آفریقا در شش ماه نخست سال جاری میلادی به دو برابر افزایش یافته است. به گزارش آژانس خبری آفریقای جنوبی از آکرا پایتخت غنا، دراین گزارش که از سوی ˈکمیته ویژه مبارزه با دزدی دریاییˈ این ...

پرتوریا – ˈ شورای آتلانتیک ˈ روز جمعه گزارش داد که شمار دزدی های دریایی در سواحل غرب قاره آفریقا در شش ماه نخست سال جاری میلادی به دو برابر افزایش یافته است.

به گزارش آژانس خبری آفریقای جنوبی از آکرا پایتخت غنا، دراین گزارش که از سوی ˈکمیته ویژه مبارزه با دزدی دریاییˈ این گروه مطالعاتی تهیه شده ، عنوان شده است ، در نیمه نخست سال جاری میلادی ۳۴ حمله از سوی دزدان دریایی در آبهای سواحل غرب آفریقا گزارش شده که از این تعداد، ۲۴ مورد آن با موفقیت همراه بوده است.

در این گزارش با اشاره به اینکه این تعداد دزدی دریایی نسبت به سال ۲۰۱۱ میلادی دو برابر شده ، بیان شده است: بلحاظ تاریخی حملات دزدان دریایی در سالهای گذشته در نزدیکی سواحل و بیشتر به صورت سرقت مسلحانه بود که نوع این حملات در حال حاضر تغییرات عمده ای کرده است.

براساس این گزارش، دزدی های دریایی در غرب آفریقا در حال حاضر عمدتا دور از سواحل و با خشونت بیشتری صورت می گیرند.

در این گزارش با اشاره به اینکه تا چند سال قبل آبهای ساحلی منتهی به کشور نیجریه بلحاظ حملات مرگبار دزدان دریایی در رده نخست جهان بود ، عنوان شده است: در حال حاضر آبهای ساحلی نیجریه از این نظر بعد از سومالی در رده دوم قرار گرفته است.

بنابر این گزارش، اما برخلاف سواحل سومالی که دزدان دریایی عمدتا بدنبال گرفتن خونبها و باج هستند، دزدان دریایی در سواحل غربی آفریقا پس از تخلیه کشتی های دزدیده شده که عمدتا بارشان نفت خام است، آنها را رها می سازند که این می تواند علاوه بر انگیزه های مالی نوعی اعتراض سیاسی علیه بی عدالتی در بخش صنعت نفت در کشورهای این منطقه باشد.

دراین گزارش هشدار داده است که با توجه به اینکه منطقه غرب آفریقا دارای بهترین نفت خام دنیا است ، حملات علیه تانکرهای نفت کش می تواند بر روی بهای نفت خام در بازار جهانی تاثیر منفی بگذارد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=2098

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.