ارزترین علل طلاق در جامعه ؛ مرگ شوهر ۱۵۰ دقیقه پس از دفن همسر ؛ جنایت ۱۸۰۰ تومانی   بارزترین علل طلاق در جامعه دادستان عمومی و انقلاب اهواز گفت: طبق آمار و تحقیقات انجام شده در ایران، بارزترین علل طلاق مربوط به خشونت خانوادگی، اعتیاد، فقر و مشکلات اقتصادی و مسایل جنسی است. پیارم ...

ارزترین علل طلاق در جامعه ؛ مرگ شوهر ۱۵۰ دقیقه پس از دفن همسر ؛ جنایت ۱۸۰۰ تومانی

 

بارزترین علل طلاق در جامعه
دادستان عمومی و انقلاب اهواز گفت: طبق آمار و تحقیقات انجام شده در ایران، بارزترین علل طلاق مربوط به خشونت خانوادگی، اعتیاد، فقر و مشکلات اقتصادی و مسایل جنسی است.

پیارم به نقل از جام حوادث؛ ایسنا نوشت: دادستان عمومی و انقلاب اهواز گفت: طبق آمار و تحقیقات انجام شده در ایران، بارزترین علل طلاق مربوط به خشونت خانوادگی، اعتیاد، فقر و مشکلات اقتصادی و مسایل جنسی است.

 

فرهاد افشارنیا در دومین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی خوزستان اظهارکرد: باتوجه به این که ۷۵ درصد از طلاق‌ها ناشی از فقدان یادگیری زوجین است، برای رفع هر یک از این علت‌ها تاکید بر آموزش مهارت‌های زندگی ضروری است.

 

وی افزود: فقر و مشکلات اقتصادی، به معنی ضعف و ناتوانی در تامین نیازهای اصلی زندگی مشترک، نیز منشا ۲۵ درصد دیگر طلاق‌ها است.

 

افشارنیا بیان داشت: در تحقیق دیگری از یک جامعه آماری جوان، ۴۰ درصد از پاسخگویان اعلام کرده‌اند که بیشترین مشکلات آن‌ها در مورد ازدواج و طلاق، نبود مراکز علمی و تخصصی است.

 

وی گفت: نرخ ازدواج در سال ۹۰ نسبت به سال قبل از آن با رشد منفی ۱٫۸ درصدی مواجه بود. همچنین در سال ۸۹ به ازای هر ۶٫۵ ازدواج، یک طلاق و در سال ۸۸ به ازای هر ۷٫۷ ازدواج یک مورد طلاق رخ داده است که نشان‌دهنده افزایش نرخ طلاق در دو سال گذشته است.

 

وی گفت: با پیگیری راهکارهای علمی و استفاده از ابزارهای فرهنگی می‌توان نسبت به کاهش پدیده طلاق اقدام کرد.

 

 

مرگ شوهر ۱۵۰ دقیقه پس از دفن همسر
یک مرد از اهالی استان “ذمار” در مرکز کشور یمن،۱۵۰ دقیقه یهنی ۲ ساعت و نیم پس از دفن همسرش فوت کرد.

 

جام حوادث؛ انتخاب نوشت: شاهدان عینی میگویند: این مرد ۵۰ ساله پس از اینکه همسر ۴۵ ساله اش در اثر تب و لرز شدید درگذشت،از هنگام فوت تا پس از مراسم خاکسپاری وارد شوک شده بود و تلاش برای خارج کردن او از این حالت فایده ای نداشت.

 

در حالیکه همگان در خانه او برای سوگواری جمع شده بودند ناگهان او روی زمین افتاد و لحظاتی بعد قلب او از تپیدن ایستاد تا ۱۵۰ دقیقه پس از جدا شدن از همسرش مجدداً در کنار او به خواب ابدی برود.

 

این زوج عاشق در کنار یکدیگر دفن شدند.

 

جنایت ۱۸۰۰ تومانی
مردی که برای پرداخت نکردن کرایه به راننده مسافربر، وی را در یکی از محله های مشهد کشته بود، روز گذشته برای بازپرس پرونده، صحنه جنایت را بازسازی کرد.

 

جام حوادث؛ جام جم نوشت: دهم مرداد امسال مردی با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مشهد در استان خراسان رضوی تماس گرفت و از کشف جسد مردی میانسال درون یک خودروی پراید در حاشیه کانال آب منتهی به بلوار پیروزی ۷۲ این شهر خبر داد.در پی این تماس و بررسی های کارآگاهان جنایی مشخص شد چند ساعت از زمان مرگ مقتول می گذرد.

 

بنابراین، با گزارش موضوع به شاکر، بازپرس کشیک ویژه قتل مشهد، جسد به پزشکی قانونی منتقل شد.

 

در مرحله بعدی، کارآگاهان جنایی تحقیقات برای مشخص شدن هویت مقتول را آغاز کردند تا این که چند روز بعد خانواده ای با حضور در مرکز پلیس، گم شدن مرد خانواده را اطلاع دادند. در تحقیق از آنها معلوم شد، پدر خانواده که مسافربر است، چند روز پیش از خانه بیرون رفته و تاکنون بازنگشته و گوشی تلفن همراهش نیز خاموش است.

 

ماموران با اطلاعاتی که از این خانواده به دست آوردند، متوجه شدند تصویر مرد گمشده با جسدی که پلیس یافته، مطابقت دارد.در مرحله بعدی، خانواده مرد گمشده با حضور در پزشکی قانونی و دیدن جسد، هویت وی را تائید کردند.

 

با تشکیل پرونده قضایی، تحقیقات پلیس جنایی برای دستگیری عامل جنایت و رازگشایی از این حادثه آغاز شد.در حالی که تحقیقات ادامه داشت، اوایل مهر امسال خانواده مقتول با حضور در پلیس آگاهی اطلاعات جدیدی را در اختیار ماموران قرار دادند و گفتند فردی با گوشی تلفن همراه مقتول برای آنها و تعدادی از اقوامشان پیامک های مرموز ارسال کرده است.

 

کارآگاهان که احتمال می دادند، فرد ارسال کننده پیامک ها همان عامل جنایت است، به تعقیب وی پرداختند و سرانجام او را چند روز پیش دستگیر کردند.

 

متهم به قتل با انتقال به پلیس آگاهی مشهد اعتراف کرد به انگیزه پرداخت نکردن کرایه، با مرد راننده درگیر شده و او را خفه کرده است.در پی اعتراف متهم، وی با قرار قانونی روانه زندان شد تا این که روز گذشته عامل جنایت از زندان به محل حادثه در بلوار پیروزی ۷۲ در مشهد منتقل شد و در حضور بازپرس شاکر و کارآگاهان جنایی، صحنه حادثه را بازسازی کرد.

 

متهم به قتل در ارتباط با انگیزه اش به بازپرس گفت: شامگاه نهم مرداد امسال سوار خودروی پرایدی شدم که مسافر دیگری هم داشت. در میانه راه از راننده خواستم به دلیل این که وسایل به همراه دارم، مسافر دیگری در صندلی عقب سوار نکند و من ۱۸۰۰ تومان به عنوان کرایه می پردازم.متهم اضافه کرد: در میانه راه از راننده خواستم مرا به منطقه شهرستانی ببرد که قبول کرد و در ادامه مسیر بر سر کرایه با یکدیگر درگیر شده پس از خفه کردن او متواری شدم .بنابر این گزارش، متهم به قتل پس از بازسازی صحنه قتل روانه زندان شد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=2004

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.