تهران- محققان کشور موفق به تولید نخستین فرآورده نانوی داروی تزریقی ضدسرطان در کشور شدند. این دارو در درمان سرطان های سینه و تخمدان کاربرد دارد. پیارم به نقل از ایرنا پرندیس دانشگرˈ عضو گروه محققان این طرح  اظهار داشت: این دارو با نام ˈدوکسورویسیس هیدروهکراید لیوزومیˈ تزریقی است که نوعی داروی شیمی درمانی محسوب ...

تهران- محققان کشور موفق به تولید نخستین فرآورده نانوی داروی تزریقی ضدسرطان در کشور شدند. این دارو در درمان سرطان های سینه و تخمدان کاربرد دارد.

پیارم به نقل از ایرنا پرندیس دانشگرˈ عضو گروه محققان این طرح  اظهار داشت: این دارو با نام ˈدوکسورویسیس هیدروهکراید لیوزومیˈ تزریقی است که نوعی داروی شیمی درمانی محسوب می شود.

وی افزود: نمونه خارجی این محصول با دوز ۲۰ میلی گرم در ۱۰ میلی لیتر با قیمت هفت میلیون ریال به دست مصرف کننده داخلی می رسد که این محصول در حال حاضر به قیمت ۲میلیون ۶۰۰ هزار ریال در کشور توزیع می شود.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم دارویی دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: نمونه غیر نانویی این دارو در دنیا تولید می شود که از عوارض آن حمله قلبی شدید است و این درحالی است که این دارو به صورت هدفنمد و غیرفعال در سلولهای بدن فعالیت می کند و دارای عوارض خطرناکی نیست.

وی افزود: با تولید این دارو واردات آن کاهش می یابد و این داروی ساخته شده داخلی جایگزین مناسبی برای داروهای وارداتی خواهد بود.

دانشگر اظهار داشت: این دارو می تواند به میزان نیاز کشور که بنا براعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پنج هزار ˈویالˈ است پاسخ دهد و از وارد کردن این نوع دارو بی نیاز شویم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=1942

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.