سازمان دیده‌بان حقوق بشر تأکید کرد: دولت آمریکا اسلامگرایان لیبیایی مخالف رژیم قذافی را با روش «توهم غرق شدن» شکنجه کرده است. به گزارش پیارم به نقل از رویترز، یک گروه طرفدار حقوق  بشر می گوید شواهد جدیدی پیدا کرده است که نشان می دهد نیروهای آمریکایی در جریان تحقیق از اسلامگرایان لیبی در دوره ...

سازمان دیده‌بان حقوق بشر تأکید کرد: دولت آمریکا اسلامگرایان لیبیایی مخالف رژیم قذافی را با روش «توهم غرق شدن» شکنجه کرده است.

به گزارش پیارم به نقل از رویترز، یک گروه طرفدار حقوق  بشر می گوید شواهد جدیدی پیدا کرده است که نشان می دهد نیروهای آمریکایی در جریان تحقیق از اسلامگرایان لیبی در دوره دولت بوش به  شکنجه، از جمله  واتربوردینگ –  که  موجب می شود قربانیان احساس کنند در آب غرق می شوند متوسل شده اند.
دیده‌بان حقوق بشر در گزارشی از همکاری سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا با دستگاه اطلاعاتی لیبی در دوران رژیم  قذافی خبر داد، به صورتیکه سی آی ای پس از دستگیری مخالفان سابق لیبیایی، آنها را بازجویی و شکنجه کرده، و به رژیم قذافی تحویل می داد.
دیدبان حقوق بشر در گزارشی نوشته است با ۱۴ بازداشتی اهل لیبی مصاحبه کرده که عده ای از آنها می گویند در زمان نگهداری در بازداشتگاه های آمریکایی در افغانستان، مورد شنکجه قرار گرفته اند.
این سازمان در گزارش ۱۵۶ صفحه ای خود می گوید این افراد، اعضای گروه های شورشی لیبی بوده اند که تلاش می کردند دولت معمر قذافی را سرنگون کنند.
دیده بان حقوق بشر  همچنین می گوید  اسنادی که در لیبی  کشف کرده است  همچنین  نشان می دهد سطح  همکاری بین دولت  قذافی و آمریکا و بریتانیا در بازگرداندن ناراضیان به لیبی بالا بود.
دیده‌بان حقوق بشر از آمریکا خواست با اعتراف به این مسائل، به حقوق بشر احترام گذاشته و مسئولان متهم را محاکمه کند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=1672

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.