بنا به یک گزارش، شاهزاده بندر بن سلطان بن عبدالعزیز، رئیس سازمان اطلاعات عربستان ترور شده است. // [-] اندازه متن [+] به گزارش`پیارم به نقل از جام نیوز، پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبری پرس تی وی سه شنبه ۱۰ مرداد از کشته شدن رئیس سازمان اطلاعات عربستان خبر داد. “پرس تی وی” نوشت:‌ پایگاه خبری ...
بنا به یک گزارش، شاهزاده بندر بن سلطان بن عبدالعزیز، رئیس سازمان اطلاعات عربستان ترور شده است.
//
[-] اندازه متن [+]

به گزارش`پیارم به نقل از جام نیوز، پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبری پرس تی وی سه شنبه ۱۰ مرداد از کشته شدن رئیس سازمان اطلاعات عربستان خبر داد.

“پرس تی وی” نوشت:‌ پایگاه خبری “ولتایر نتورک” پاریس روز دوشنبه (۹ مرداد) با استناد به یک منبع غیر رسمی، مرگ شاهزاده بندر ۶۳ ساله را در وب سایت خود تایید کرد.

به گفته سازمان بین المللی و غیر‌انتفاعی “ولتایر نتورک” که به هشت زبان زنده دنیا مطلب منتشر می‌کند، شاهزاده بندر به خاطر دست داشتن در جریان بمب‌گذاری خونین ۱۸ جولای (۲۸ تیر) در دمشق کشته شد.

 

این بمب‌گذاری دست کم جان چهار تن از مقامات عالی رتبه امنیتی سوریه از جمله داوود راجحه وزیر دفاع و آصف شوکت معاون وی که شوهر خواهر بشار اسد نیز بود را گرفت.

با این وجود تا کنون هیچ یک از مقامات عربستان سعودی و یا دولت سوریه این موضوع را تایید و یا رد نکرده‌اند.

 

شاهزاده بندر از سال ۱۹۸۳ تا ۲۰۰۵ به عنوان سفیر عربستان در واشنگتن خدمت می‌کرد. وی از سال ۲۰۵۵ ریاست شورای امنیت ملی عربستان را بر عهده گرفت و در ۱۹ جولای ۲۰۱۲ (۲۹ تیر) توسط شاهد بن عبدالعزیز به ریاست سازمان اطلاعات نیز منصوب شد.

به گزارش این خبرگزاری، بسیاری معتقدند این سمت پاداشی برای نقش وی در سازماندهی حمله دمشق بوده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=1348

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.