با به آب اندازی نخستین کشتی افراماکس سفارش کشور ونزوئلا در جزیره صنعتی صدرای بوشهر، ایران به جمع کشورهای تولیدکننده نفتکش های غول پیکر پیوست. به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس از بوشهر، صبح دیروز در آیینی با حضور امام جمعه، استاندار، مسئولان استان بوشهر، مدیرعامل صدرا در جزیره صنعتی صدرای بوشهر، نخستین ...
با به آب اندازی نخستین کشتی افراماکس سفارش کشور ونزوئلا در جزیره صنعتی صدرای بوشهر، ایران به جمع کشورهای تولیدکننده نفتکش های غول پیکر پیوست.

به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس از بوشهر، صبح دیروز در آیینی با حضور امام جمعه، استاندار، مسئولان استان بوشهر، مدیرعامل صدرا در جزیره صنعتی صدرای بوشهر، نخستین نفتکش سفارش ونزوئلا به آب انداخته شد در این مراسم مدیرعامل کارخانه کشتی سازی صدرا گفت: نخستین نفتکش افراماکس که به سفارش کشور ونزوئلا در جزیره صنعتی صدرا به دست متخصصان ایرانی ساخته شده به طول ۲۵۰ متر، عرض ۴۴ متر و ارتقاع ۲۱ متر و آبخور ۸/۱۴ متر به آب انداخته شد.

سلمان ضربی افزود: ظرفیت نخستین کشتی افراماکس ۱۳ هزار تن با سرعت ۶ گره دریایی است که در ساخت آن ۳۲۸ کیلومتر جوشکاری، ۵۶ کیلومتر لوله کشی، ۱۰۶ متر کابل کشی انجام شده و وزن ماشین آلات آن نیز ۳ هزار و ۶۰۰ تن است.

وی بیان کرد: ظرفیت بار کشتی افراماکس ساخت ایران ۷۵۰ هزار بشکه نفت خام است که از نظر کیفی نیز بالاترین امکانات را دارد. نماینده کارفرما از وزارت نفت ونزوئلا نیز در این مراسم گفت: امروز روزی فراموش نشدنی برای ما و کشور ونزوئلاست که توانستیم به این موفقیت بزرگ برسیم.

استاندار هرمزگان هم گفت: پیام به آب اندازی نفتکش افراماکس، تغییر نگاه ها به ایران در ساخت محصولات داخلی است و نشان دادیم که می توانیم. امام جمعه بوشهر نیز با بیان اینکه صنعت کشتی سازی یک صنعت فنی و سنگین در عرصه دریانوردی است گفت: در آینده نزدیک جزیره صدرا در صدر شرکت های سازنده کشتی های نفتکش غول پیکر قرار می گیرد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=1243

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.