رشد قیمت نفت در هفت روز متوالی، از فوریه ۲۰۱۲ میلادی تا کنون بی سابقه بوده است. قیمت نفت امروز با یک درصد افزایش به بالاترین حد در هفت هفته اخیر رسیده است. // به گزارش روز پنجشنبه پیارم به نقل از  جام نیوز به نقل از خبرگزاری بلومبرگ (Bloomberg)، افزایش تقاضای انرژی در اقتصاد ...
رشد قیمت نفت در هفت روز متوالی، از فوریه ۲۰۱۲ میلادی تا کنون بی سابقه بوده است. قیمت نفت امروز با یک درصد افزایش به بالاترین حد در هفت هفته اخیر رسیده است.

//

به گزارش روز پنجشنبه پیارم به نقل از  جام نیوز به نقل از خبرگزاری بلومبرگ (Bloomberg)، افزایش تقاضای انرژی در اقتصاد آمریکا نشانگر بهبود نسبی وضعیت اقتصادی این کشور طی ماه های اخیر است و این مساله تاثیر زیادی بر افزایش قیمت نفت داشته است.

رشد قیمت نفت در هفت روز متوالی نیز از فوریه ۲۰۱۲ میلادی تا کنون بی سابقه بوده است. بر اساس این گزارش، قیمت نفت امروز با یک درصد افزایش به بالاترین حد در هفت هفته اخیر رسیده است.

 

 

وزارت انرژی آمریکا اعلام کرد، میزان ذخایر بنزین این کشور طی هفته گذشته بیش از ۱٫۸ میلیون بشکه کاهش داشته است. وزارت بازرگانی آمریکا نیز اعلام کرد میزان ساخت و ساز مسکن در بازار این کشور طی ماه ژوئن افزایش یافته است و به بالاترین حد خود در چهار سال اخیر رسیده است .

 

این گزارش افزود: قیمت هر بشکه نفت سبک آمریکا در بازار نیویورک برای تحویل در ماه اوت با ۹۵ سنت افزایش به بیش از ۹۰٫۸۲ دلار رسیده است.

 

قیمت نفت روز گذشته نیز با ۶۵ سنت افزایش به بیش از ۸۹٫۸۷ دلار رسیده بود. قیمت نفت از ابتدای امسال تا کنون ۸٫۳ درصد کاهش داشته است. در بازار لندن نیز هر بشکه نفت برنت دریای شمال برای تحویل در ماه سپتامبر با یک درصد افزایش به بیش از ۱۰۶٫۱۷ دلار رسیده است.

 

بر اساس گزارش فارس، اختلاف بین قیمت نفت برنت و نفت آمریکا به بیش از ۱۵٫۲۲ دلار رسیده است. وزارت انرژی آمریکا افزود: تقاضای نفت کشور در چهار هفته گذشته به طور میانگین به ۱۹ میلیون بشکه در روز رسید. بر این اساس میزان ذخایر نفت خام آمریکا نیز طی هفته گذشته با افت ۸۰۹ هزار بشکه ای روبرو شده است.

 

افزایش ۱۲ دلاری نفت اوپک در کمتر از یک ماه

بررسی گزارش های رسمی اوپک نشان می دهد هر بشکه سبد نفتی این سازمان در کمتر از یک ماه ۱۲ دلار افزایش داشته است و این روند همچنان سیر صعودی دارد؛ به گونه ای که قیمت هر بشکه نفت از ۸۸٫۷۴ دلار در ۲۲ ژوئن به ۱۰۱٫۷۳ دلار در ۱۸ جولای رسیده است.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=1127

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.